Paxum > Дебитна карта (някой ползва ли?)

Аз нали ти казах, че тотално се отказах от тия техни карти, след като рикуестнах 2-3 пъти и чаках месеци наред. Даже ми беше гузно пред един приятел, че го мотам месеци. И ви викам, зарежи, това е загубена кауза. А иначе сигурно едно 10 тикета съм разменил с един и същ проблем и тъпанарите дори не си направиха труда да проследят до къде им стига картата и изчезва, а хората реално нямат нито тракинг код (може и да са давали за експресната доставка, там не знам), нито нищо да те питат дали са я получили. Нали се сещате, че ако така горят хора, дали ще искат да използват системата им, колкото и велика да е тя. ;)

А за нашата банка, не е зле да провериш там какво им връща, все пак да не се говори наизуст. Веднъж съм уиндраувал към ЦКБ, но не знам дали да речем на 3-4ти път вече нещо блоква и не иска да аксепва системата на Паксум, това не съм го проверявал, не съм и имал възможност де. Честно казано, малко я позабравих тази система след толкова много системни изцепки. Не ми се стори добър партньор, особено когато става дума за пари. :)
 
Прекалено много станаха изцепките им наистина и ще търся алтернатива. Вероятно ще пренасоча парите да влизат направо в сметката ми въпреки, че не исках да минават през бг сметка по принцип. Но трябва и някак да измъкна вече преведените в паксум $ ако трябва ще си извадя карта от всяка 1 банка :(
 
Прекалено много станаха изцепките им наистина и ще търся алтернатива. Вероятно ще пренасоча парите да влизат направо в сметката ми въпреки, че не исках да минават през бг сметка по принцип. Но трябва и някак да измъкна вече преведените в паксум $ ако трябва ще си извадя карта от всяка 1 банка :(
Говори и с банката си. ;) Все пак да не се окаже и там някакъв шит, защото да не се преместиш на друга система, а пък нашите убавци да са имали нещо общо. ;)
 
Напълно вероятно е да е проблема тук в нашите банки. От опита ми до тук с тия транзакции паксум>дебитна карта имам чувството, че се одобрява прихода към картата ръчно и след няколко транзакции банват подателя по неясни за мен причини (засега) другия вариант е наистина паксума да правят всичко възможно да ми попречат да си взема парите (което няма да ме учуди предвид лошите ревюта за тях в нета). Каквото и да е ще ъпдейтна темата при някакво развитие.
 
Движете парите си по периферията на системата - не през главният и мозък.

Парите може да ги обърнете в много форми от които пък да печелите още повече пари. Но тая схема е за войници - хора с дисциплина - щото системата и нейните филтри дебнат 24/7/365 и уловят ли нещо - хопа в НАП или в НСБОП........ или Икономическа полиция или Интерпол.

Отидете на екскурзия в държавата от която идват приходите - оторизирайте се. Вземете парите.... направете си Кредитна карта в една от най-големите банки на света... избор има.

Превърнете парите си в каквото поискате - чрез покупка - диамант - златни накити - маркови стоки.... и се приберете в България. Метафоричният пример ви дава ясна представа, че системата следи числа, не предмети..........

Най-ми е любима схемата:

От държата, която дава парите наемам фирма / агенция да закупи жилище в България - тънкана - гарсионерка ...... купува я - всичките разплащания стават онлайн през акаунт на една от най-големите банки и не влизат в системата на БЪЛГАРИЯ.

Купуват ми гарсионерката във Видин за 10-15 000 долара - дават я под наем..... удържат си комисионните и те управляват недвижимото ми имущество и паралелно с това пазят тайната на клиента и личните му данни. А аз им превеждам дължимите пари.......... през една от най-големите банки в света. Такива банки трудно ще допуснат проверка на НАП - освен изрично ако не е супер тежко ДДС престъпление и по директива на ИНТЕРПОЛ да поискат достъп до данните на сделките и да ме хванат, че имам 15 гарсионери из цяла българия, които вече са се изплатили.......... и съм на печалба от 1 000 000% и то не в БЪЛГАРСКИ ЛЕВА - защото наемателите ще плащат на БЪЛГАРСКА ФИРМА - АГЕНЦИЯ, която ще превежда парите на другата........

Всичко до тук е законно. Успех.

Парите са форма на енергия, която може да приеме всички форми - фокус - схема - поток - айбан - чиста печалба. Адвокати и милиони укрити...........
 
Напълно вероятно е да е проблема тук в нашите банки. От опита ми до тук с тия транзакции паксум>дебитна карта имам чувството, че се одобрява прихода към картата ръчно и след няколко транзакции банват подателя по неясни за мен причини (засега) другия вариант е наистина паксума да правят всичко възможно да ми попречат да си взема парите (което няма да ме учуди предвид лошите ревюта за тях в нета). Каквото и да е ще ъпдейтна темата при някакво развитие.
Да, винаги имаш първо блок на техническо ниво, после след като дадена транзакция даде индикация за някакъв топ нередност, то се проверява менюал. Вече къде реално се случва спирането, това може да се изясни само с комуникация и с двете страни. И аз не смея да дам твърдо и окончателно мнение коя точно страна може да прави това, защото и нашите банките съм забелязал да правят проблеми, както и Paxum-а, който е далеч от най-доброто на пазара. Виж PayPal, Skrill, това са вече лидери, за които съм чувал за техни си проблеми, но ако трябва да съм честен наистина някъде е имало проблем - документи, лимити, съмнителни транзакции, различни IP-та, и др. И въпреки всичко това, пак може да се оправиш с тях. ;)
 
@zoomaniak Де да бяхме толкова умни....
@Blinky След като почетох чуждите форуми разбрах, че много от хората които се опитват да теглят към външна карта имат този проблем. След няколко успешни транзакции повече не могат да ползват картата и от паксум им препоръчват да пробват някоя друга карта. На други пък направо им изписва, че този тип теглене (към външна карта) повече не е налично. Лошото е, че в момента на такива като мен, дето много питат кога ще дойде предплатената им карта и др. досадни въпроси в момента акаунтите ни са лимитирани и не можем да теглим пари от тях. > Изпратете снимка как държите личната си карта и текста върху нея да се чете, както и кой ще ви праща пари, емейла му и поради какви причини ще ви ги праща тия пари.... Пращам им аз днес всичко както трябва да е Ииии техният отговор е >пратете снимка как държите личната си карта до лицето си ... утре по светло ще правя нови снимки от ляво на лицето, от дясно, отдолу, отгоре ... гол ще се снимам с нея :mad: . Междувременно картата дето я чакам 6 месеца е с ъпдейтнат статус изпратена (за принтиране) с вчерашна дата, демек все 1 вчера съм я заявил. Нямам особенно големи надежди вече да си взема парите (които никак не са малко ) от тия скамери . Добре, че афилейт мениджъра ми ми предложи да ми пращат комисионните на пейпал от сега нататък (опция налична само за юзърите от САЩ и Канада по принцип)
 
Последно редактирано:
@zoomaniak Де да бяхме толкова умни....

Не опира до ум - а до мисъл.

Тая тема ми напомня една тема във форум коне в дир.бг преди години.

Едно пълнолетно момиче искаше да и подарят расов кон. И един богат човек от Дупница и каза:

- Ето подарявам ти всеки, който си избереш - но нямаш пари за нищо около коня. Искаш да го умориш ли.... или твоята любов към конете е измамна или отговорност към живота им........

И притчата е ясна.

Не опира до ум - а до мислене - начин на мислене - движението на парите е като движението на мисълта.
 

Горе