PayPal Вдигане на лимит над 2500 евро. Proof of address въпрос :)

Hettllo

New Member
Здравейте, получих в акаунта си в PayPal следното като отворен case:

............................................................................
We need some documents to confirm your identity.
Please send PayPal copies of the following items to help confirm your identity to comply with EU regulations:

  • A valid photo ID for account holder such as: National ID card, Passport, Driving License, Official government issued Photo ID (Army, Police, Diplomatic), or Residency Permit

  • Proof of address, such as a postal bank statement*, a postal credit card statement,* a mobile phone bill**, an online utility bill or financial statement**, a driving license issued in the last 12 months (different than the one used to confirm your identity), or a National ID Card issued in last 12 months (different than the one used to confirm your identity)
* Financial institution can differ from those listed in your PayPal account
** Must include logo of institution, your name, physical address, a valid date of issue (date may be present in recent transactions or as part of "last log in"), and transactions (if a bank account statement)
We take your privacy seriously. Any personal identifying information you submit to PayPal remains private, secure and is only shared with a third party when required by law.
............................................................................

Нещото, с което имам проблем е второто (Proof of address). Понеже всякакви сметки се водят на името на родителите ми, а не на мое няма как да ползвам, което и да е различно от postal bank statement и postal credit card statement, а може би мога, не знам?Като отидох в банката и попитах какво представляват тези две неща и как мога да го получа ми казаха, че нямало такъв документ, на който да ми пише адреса, евентуално можело някакъв да се извади (банково удостоверение), като ще ми вземат 20 лева за това удоволствие.

Посъветвайте ме какво мога да направя и какво бих могъл да им пратя, така че всичко да е наред. :)
 
От: PayPal Вдигане на лимит над 2500 евро. Proof of address въпрос :)

Не, дебитната ми е към РайфайзенБанк :) Иначе в ПИБ имам депозит, но не знам дали върши работа ако не е разплащателна сметката?
 
От: PayPal Вдигане на лимит над 2500 евро. Proof of address въпрос :)

Защо не поискаш извлечение от кредитната (дебитната) карта? То е безплатно.
 
От: PayPal Вдигане на лимит над 2500 евро. Proof of address въпрос :)

Ами девойката ми каза, че там нямало да се излезе адреса ми... нямам идея дали трябваше да и вярвам, защото беше младичка и гледаше кравешки като споменах PayPal.
 
От: PayPal Вдигане на лимит над 2500 евро. Proof of address въпрос :)

Трябва сметка някаква.. от GSM примерно може.. Mtel/Globul/Vivatel.. но трябва да са на твое име..
Или, ако интернета е на твое име, да предоставиш документи и т.н.

Успех!
 
От: PayPal Вдигане на лимит над 2500 евро. Proof of address въпрос :)

Ами девойката ми каза, че там нямало да се излезе адреса ми... нямам идея дали трябваше да и вярвам, защото беше младичка и гледаше кравешки като споменах PayPal.
Ми те са предимно крави по гишетата. Знам го от опит.
Поискай й извлечение от кредитната (дебитната) карта. Нищо не ти струва.
 
От: PayPal Вдигане на лимит над 2500 евро. Proof of address въпрос :)

Ще излязат имента и сметката. Тряба да се пусне друга справка по клиентски номер за да излезе адреса :)
 
Последно редактирано:
От: PayPal Вдигане на лимит над 2500 евро. Proof of address въпрос :)

kremenik, можеш да поискаш от банката да ти издадат една формичка в която пише имената, адреса ти и номера на сметка, която имаш там. С лого, подпис и печат, върши идеална работа като proof of address. Мисля, че ги издават безплатно.

Що депозита да не върши работа?

Всъщност можеш да им предоставиш тези трите в комплект: National ID card, Passport, Driving License, ако първото или третото са извадени през последната година?
 
От: PayPal Вдигане на лимит над 2500 евро. Proof of address въпрос :)

"Справка по клиентски номер" , това ли трябва да им поискам? Нищо не ми пречи да поискам и двете де, а пък в краен случай ще се бръкна с 20 лева, ако наистина няма друг начин... но все си мисля, че не би трябвало. Едва ли малко хора ползват PayPal, все трябва да им се е случвало и преди нещо подобно. :)
 
Последно редактирано:
От: PayPal Вдигане на лимит над 2500 евро. Proof of address въпрос :)

kremenik, можеш да поискаш от банката да ти издадат една формичка в която пише имената, адреса ти и номера на сметка, която имаш там. С лого, подпис и печат, върши идеална работа като proof of address. Мисля, че ги издават безплатно.

Що депозита да не върши работа?

Всъщност можеш да им предоставиш тези трите в комплект: National ID card, Passport, Driving License, ако първото или третото са извадени през последната година?

Хмм, това е идейно, дали ще се навият да го направят това с формичката? Иначе и трите не са извадени в последните 12 месеца, иначе щях да пусна едното, уви книжката я взех преди 14 месеца, ако знаех щях и по-рано :D
 
От: PayPal Вдигане на лимит над 2500 евро. Proof of address въпрос :)

Ами на мен са ми вадили точно такава, няма проблеми. Говори с търговския си агент :)
 
От: PayPal Вдигане на лимит над 2500 евро. Proof of address въпрос :)

а пък в краен случай ще се бръкна с 20 лева, ако наистина няма друг начин... но все си мисля, че не би трябвало.
Какво са 20 лв за човек с такъв лимит? Идвай да плащаш. Нали и ние, банковите служите, трябва да изкараме някой лев. :)
 
От: PayPal Вдигане на лимит над 2500 евро. Proof of address въпрос :)

Мерси Caprice, сега ще ида да пробвам, първо в Райфайзен, където ми е картата към PayPal, после ще ида и до ПИБ ако не стане първото. Търговски агент нещо по-специално ли е или просто една от жените зад гишето?

Благодаря на всички за отговорите и като се върна ще пиша какво е станало :)
 
От: PayPal Вдигане на лимит над 2500 евро. Proof of address въпрос :)

жените зад гишето са касиерки, тия зад бюрата ти трбяват :)
 
От: PayPal Вдигане на лимит над 2500 евро. Proof of address въпрос :)

Защо не поискаш извлечение от кредитната (дебитната) карта? То е безплатно.

Хайде бе?Искай от ПИБ извлечение,да видиш кви 2 лева ти сакат.Преди около седмица пресен случай:)Откога кафето е 2 лева незнам:)
 
От: PayPal Вдигане на лимит над 2500 евро. Proof of address въпрос :)

Хайде бе?Искай от ПИБ извлечение,да видиш кви 2 лева ти сакат.Преди около седмица пресен случай:)Откога кафето е 2 лева незнам:)

Не знам. За мен са без пари, пък и да ти кажа аз ги правя (договорите и справките), като форми и sql скриптове за банката. :)
 
От: PayPal Вдигане на лимит над 2500 евро. Proof of address въпрос :)

Такааа, върнах се. След доста обяснения и глупости в крайна сметка ми казаха, че не можело да ми дадат такова нещо и трябвало да им платя 20лв, за да може утре да получа "официално удостоверение" за не знам си какво. А 10 минути след като излезнах се сетих, че мога просто да си извадя един нов номер на ваучер, и да скенирам договора...ама късно. На всичкото отгоре тая в ПИБ реши, че съм някакъв измамник, защото това, което съм искал било "меко казано странно" и се обаждаше до централния им офис и до юристконсулта им.

Дано в крайна сметка от PayPal не кажат, че това не им върши работа, че тогава вече ще се гръмна (вери хепи фейййсссс)

Мерси отново на всички за съветите, дано всичко свърши нормално :)
 
От: PayPal Вдигане на лимит над 2500 евро. Proof of address въпрос :)

На всичкото отгоре тая в ПИБ реши, че съм някакъв измамник, защото това, което съм искал било "меко казано странно" и се обаждаше до централния им офис и до юристконсулта им.

Накрая ще ти кажат, че си част от схема за източване на пари от държавата и ще ти пратят данъчните у вас. Да видиш ти как се говори на стара банкова служителка за Пау Пау и тем подобни съмнителни неща... :)
 
От: PayPal Вдигане на лимит над 2500 евро. Proof of address въпрос :)

Внимавай само да не им кажеш, че си надвишил лимита, че ще те обезвредят с охраната и ще извикат полиция. :)
 

Горе