PayPal Въпрос

От: PayPal Въпрос

от всяка банка

а да питам и аз нещо за paypal

мога ли да ползвам няколко акаунта от 1 компютър, дали ще има проблем с това?
 
От: PayPal Въпрос

може почти от всяка банка. Аз съм с Visa Electron (дебитна) от Булбанк - няма такси годишни.

gartar, може колкоте си искаш акаунта от 1 компютър.
 
От: PayPal Въпрос

накой получавал ли е пари от paypal с visa electron-дебитна от пиб?
 
От: PayPal Въпрос

gartar имаш право на два акаунта на един персонален и един премиер/бизнес. Ако ползваш повече акаунти на други хора от твоя компютър могат да ти правят проверки( лимититед акаунт и да ти искат документи и т.н. )

От всяка банка може това не е проблем :)


Не е съвсем така в ОББ искат да имаш 100$ долара в картата, който неможеш да ползваш. :lol:


Аз съм с ЦКБ и нямам никакви ядове. И други хора са много доловни от тях. За това бих те посъветвал към тях да се насочиш. :)
 
От: От: PayPal Въпрос

а мога ли примерно ако някои ми е изпратил пари в акаунта и нямам никаква карта да пазарувам с тези пари?



Можеш.


Значи тука има само един тънак момент. Всеки акаунт без карта е Unverified. Тези тип акаунти имат лимит за изпращане(пазаруване) на пари в стойност от 100$. След като го изчерпаш този лимит няма да можеш да пращаш пари на никой или да теглиш пари. Трябва да добавиш карта( Дебитна или кредитната няма значение важното е да има логото на Виза върху нея). И тогава ставаш Verified и можеш неограничено да пращаш/пазаруваш пари. :)
 
От: От: От: PayPal Въпрос

Можеш.


Значи тука има само един тънак момент. Всеки акаунт без карта е Unverified. Тези тип акаунти имат лимит за изпращане(пазаруване) на пари в стойност от 100$. След като го изчерпаш този лимит няма да можеш да пращаш пари на никой или да теглиш пари. Трябва да добавиш карта( Дебитна или кредитната няма значение важното е да има логото на Виза върху нея). И тогава ставаш Verified и можеш неограничено да пращаш/пазаруваш пари. :)


да но сега примерно искам да си взема един домейн от godaddy.com , но като дам плащане чрез пайпал после check now или нещо такова и ме прехвърля на някаква страница пиша си усер и пасс в пейпал и ми иска да добавя кредитна/дебитна карта иначе немога да продължа с плащането..
 
От: PayPal Въпрос

"gartar имаш право на два акаунта на един персонален и един премиер/бизнес. Ако ползваш повече акаунти на други хора от твоя компютър могат да ти правят проверки( лимититед акаунт и да ти искат документи и т.н. )"

Е, как точно ще ми искат документи, и аз как пък ще стане да им дам?
Какво могат да направят, ако да кажем имам пари и в двата акаунта с различни имена.Примерно вторият акаунт е на някой роднина.
Могат ли да блокират и двата?

Има ли нячин да се пазарува анонимно чрез paypal? И каква инфо дава когато си купувам нещо или пращам пари на някого да кажем?

"Значи тука има само един тънак момент. Всеки акаунт без карта е Unverified. Тези тип акаунти имат лимит за изпращане(пазаруване) на пари в стойност от 100$. След като го изчерпаш този лимит няма да можеш да пращаш пари на никой или да теглиш пари. Трябва да добавиш карта( Дебитна или кредитната няма значение важното е да има логото на Виза върху нея). И тогава ставаш Verified и можеш неограничено да пращаш/пазаруваш пари."

Е, след като добава карта как да пазарувам/пращам пари на друг.То ми иска карта, а аз искам директно от акаунта.Може ли някой да каже стъпките?
 
От: PayPal Въпрос

да но сега примерно искам да си взема един домейн от godaddy.com , но като дам плащане чрез пайпал после check now или нещо такова и ме прехвърля на някаква страница пиша си усер и пасс в пейпал и ми иска да добавя кредитна/дебитна карта иначе немога да продължа с плащането..

По принцип не ти трябва кредитна карта за да поръчаш ако има опция PayPal.
Като прочетох темата, се сетих да купя един домейн и стана безпроблемно с PayPal :)

Като го купуваш може да ползваш и някакъв купон за отстъпка ;)
Ще се радвам ако ползваш този линк към GoDaddy

Ако искаш драсни по скайпа да ти помогна ;)
 
От: PayPal Въпрос

Ами никакъв проблем няма със стъпките, преди една минута поръчах и неговия домейн
1. Избираш домейн
2. Попълваш всичко нужно
3. Когато се стигне до плащане избираш PayPal - има едно лого - избирате него. Когато поръчах моя домейн мисля, че се показаха 2 логота и на едното пишеше paypal credit card, но може и да се бъркам.
4. Ще ви препрати към ПП логвате се, съгласявате се, препраща към годади, и там в дясно се появявя едно да въведете "friendly name" демек малкото име с което е регистриран ПП. Въвеждате и сте ОК.
5. Следвате стъпките - то май остава само верификацията с картинка, която не се появява всеки път... поне преди малко ми се появи само за 1-я домейн.

Това е всичко :)

От вас се иска само да ползвате линкчето, което дадох по горе ;)

Късмет с бизнеса
 
От: PayPal Въпрос

"gartar имаш право на два акаунта на един персонален и един премиер/бизнес. Ако ползваш повече акаунти на други хора от твоя компютър могат да ти правят проверки( лимититед акаунт и да ти искат документи и т.н. )"

АБСОЛЮТНО невярно. Имам 4 бизнес PayPal акаунта от около 2 години, които отварям ежеднежно по най-малко 15-16 пъти на ден. И то от един компютър. Няма никаква логика това да е забранено и да ти правят проверки.
 
От: PayPal Въпрос

мисля че gartar е прав

Това е съвсем съвсем различно нещо. Четете добре момчета. Allow означава "позволява". Не означава "ограничава".
Тоест: ПейПал ви позволява да имате повече от един акаунт, обаче всеки акаунт трябва да е свързан с различна карта и банкова сметка. Тоест не може с една бакова сметка (карта) - 2 акаунта. Което пък означава чче ако имате 10 карти - можете да си направите 10 акаунта.
 
Последно редактирано:
От: PayPal Въпрос

незнам, може и да си прав, но аз това го разбирам като:
"...Всеки може да има два акаунта, но трябва да са с различен емайл и кредитна карта..."

Аз имам 4 бизнес акаунта на мое име от около 2 години.
 

Горе