Paypal алтернатива за Wordpress

PP са банка (поне в ЕС и се смятат за такива) считано от даденият (връзкарски) банков лиценз в Люксембург благодарение на тогавашният премиер, текущ шеф на ЕК.

In regulatory terms, Luxembourg was a small village where the door of officialdom was always open. PayPal, for example, secured a crucial banking licence in a matter of months.
Още по темата.

Съгласно UA, който всеки приема с регистрацията си, е ясно вписано – Ctrl+F, keyword: 180 – и прочитане на текстовете, свързани с това число. Легално/законно (вкл. и за държавите извън ЕС, където действат БЕЗ банков лиценз). Друг е въпросът до колко е морално това. Лихви не плащат, нито „правят пари“ от лимитирани баланси (някъде пак чел официални думи).

От останалите промени, които влезнаха в сила на 27.04.2017г., може да се скиват тук. Вече data-та Ви се споделя към Люксембург-ският „Н@П“, а от там по държави (по CRS) към релевантните локални tax agencies, вкл. българската. И то на ниво АКАУНТ. Системата за пренос сe включва (нашите ще почнат да ги получават данните) от средата на годината.

От 26.06.2017г. влизат в сила новите промени на ЕК (важащи за ВСЯКАКВИ eMoney transmitters), където €2500 верификацията пада на €250 и от „годишен“ се превръща на „lifetime“ (от създаването на самият акаунт). В BG дори нашите закони го „стесниха“ коланът още повече, на едва €150.

Да са монополист… надали, освен в eB поне откъм приемане на плащания, не и откъм buyer-side (където може да се разплаща човек с карта, IBAN трансфер и някои други методи, важи за DE/UK/US, в IN е малко по-друго). Да, имат над €203M абоната в целия свят, активни ползватели, извършили поне 1 транзакция за последните 12 месеца. Но купища други eMoney transmitters има на хоризонта, които отново искат верификации, docs и купища бумащина. + истории за „окрадени“ пари. Вкл. Coinbase дори например.
 
Трябва ми метод за разплащане с карти и да сработва с Woocommerce и разбира се да поддържа теглене на парите към България. 1 седмица чакам Paypal да ми махнат ограничението от 2500 евро като съм им изпратил всички нужни снимки. Днес ставам и акаунта ми е блокиран с $1000 в него които нямат мърдане и тези все още нищо не са разгледали затова търся алтернатива с която клиентите ми да могат да плащат директно с карта и да нямам разправии за месечни или годишни ограничения.
SSL сертификат + виртуален ПОС терминал + системата за разплащане на БОРИКА - плъгинът.
Но ти трябва регистрирана фирма и договор с банка.
 

Горе