Paypal вече обръщат автоматично в левове при теглене ?

Няма ли да се оправи проблем, като си регнеш друга карта във валута и то ти я верифицира, нали ти взема там 1,2,3 евро примерно и като види, че е валутна да ти оправи и това с ексчейнджа? Някой пробвал ли го е?
 
Няма ли да се оправи проблем, като си регнеш друга карта във валута и то ти я верифицира, нали ти взема там 1,2,3 евро примерно и като види, че е валутна да ти оправи и това с ексчейнджа? Някой пробвал ли го е?
Не знам, но по начина на колегата стават нещата. Отделно ми писаха, че ако добавя нова карта пак трябвало да им пиша, за да ми я направят в друга валута.
 
Имам друг въпрос...казаха ми че банката можело да има някакъв лимит за приемане на средства към картата (за дск) някой да знае нещо по въпроса примерно ако пратя 10к от пп към картата ?

Ако пуснеш 10к към картата, най-малкият проблем ще ти е банката, повярвай ми!
Внимавайте с тези неща и си следете балансите на фирмите!
 
Здравейте,
и аз забелязах неизгодния курс на Pay Pal при теглене.
Аз имам евро в Pay Pal и ги тегля през ДСК чрез карта в левове.
Досега се превалутираха от моята банка . а сега от Pay Pal по техен си неизгоден за мен курс.
Ако им пиша по описания по горе начин дали ще отразят искането ми. Да ми ги изпращат в евро към моята банка.
И ако може някой да ми помогне с писмото на английски. Как точно да им го напиша.
Предварително Благодаря!
 
Не прочетох съвсем цялата тема, но PayPal режат не само при теглене, ами и при пращане на пари към акаунт в различна валута.
На мен ми пратиха една сума /предполагам като на приятел са я обявили/, и тъй като акаунта на изпращача е настроен да е в долари, а моя в евро като основна валута, още в момента на изпращането му взима на него 3% /от сумата която изпраща/, за да обърне парите в моята валута.
На $1000 взима веднага около $30 само за обръщането, после изпращането е безплатно доколкото виждам.
Парите пристигат при мен в евро, но както пише в темата, ако картата ми или банковата ми сметка са в левове и искам да си изтегля тази сума, пак ще ми ги обърне и втори път ще ми вземе едни около 3%... и пак губя едни около 30$...
Затова много трябва да се внимава от кой какво ще получавате и после накъде ще ги пращате... Ако сте продали дадена стока, и някой ви прати пари, си праща точната валута и не конвертира и си взима друга такса... която пак не е малка. Но ако само пари ви пращат без да сте продали нищо, обръща парите във вашата валута още с изпращането към вас, ако акаунтите на изпращача и получателя не са в еднаква валута настроени и взима въпросната такса/.
 
Здравейте, относно смяната на валута при теглене (прехвърляне) на пари по картите ни Visa (от скоро и Master Card) от BGN на USD или друга валута е решен, но на мен лично ми свидят 3.5лв. такса и виждам, че никой не засяга темата за банкова сметка, която пък ПП са решили, че 1-во може да добававяме само сметки с IBAN и 2-ро валутата е само EUR. При моя случай в ПП са долари и дали към карта или сметка все греда.... Въпроса ми е към днешна дата някой успял ли е да договори смяна на валутата по банква сметка с IBAN и също така някой успял ли е да договори с ПП да му разрешат да добави различна от IBAN сметка. Другото е, че от гледна точка на Н@П от 1.07.19 всичко много се затегна с СУПТО и горещо ви препоръчвам да използвате банки и карти извън БГ. Аз използвам Трансферуайз и освен карта имам сметки в USA, UK и DE през една платформа.
 

Горе