Paypal вече обръщат автоматично в левове при теглене ?

Дискусията в 'Банки - Банкови Карти' стартирана от ling, Окт 20, 2017.

1. zalozite

zalozite Member

Рег.:
    Юни 26, 2009
    Съобщения:
    215
    Харесвания:
    20
    Точки:
    18
    Професия:
    soccer
    Място:
    bulgaria
    Няма ли да се оправи проблем, като си регнеш друга карта във валута и то ти я верифицира, нали ти взема там 1,2,3 евро примерно и като види, че е валутна да ти оправи и това с ексчейнджа? Някой пробвал ли го е?

2. sedo

sedo Active Member

Рег.:
    Апр 5, 2012
    Съобщения:
    850
    Харесвания:
    90
    Точки:
    28
    Не знам, но по начина на колегата стават нещата. Отделно ми писаха, че ако добавя нова карта пак трябвало да им пиша, за да ми я направят в друга валута.

3. ling

ling New Member

Рег.:
    Февру 8, 2013
    Съобщения:
    24
    Харесвания:
    1
    Точки:
    3
    Ако пуснеш 10к към картата, най-малкият проблем ще ти е банката, повярвай ми!
    Внимавайте с тези неща и си следете балансите на фирмите!

4. Martin12

Martin12 New Member

Рег.:
    Ноем 16, 2017
    Съобщения:
    6
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    За НАП ли иде дума ?

5. Linna

Linna New Member

Рег.:
    Ноем 6, 2017
    Съобщения:
    5
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Здравейте,
    и аз забелязах неизгодния курс на Pay Pal при теглене.
    Аз имам евро в Pay Pal и ги тегля през ДСК чрез карта в левове.
    Досега се превалутираха от моята банка . а сега от Pay Pal по техен си неизгоден за мен курс.
    Ако им пиша по описания по горе начин дали ще отразят искането ми. Да ми ги изпращат в евро към моята банка.
    И ако може някой да ми помогне с писмото на английски. Как точно да им го напиша.
    Предварително Благодаря!

6. Lusi

Lusi New Member

Рег.:
    Окт 29, 2016
    Съобщения:
    13
    Харесвания:
    3
    Точки:
    3
    Hello i wuld like to change my currency of my visa card from leva to euro.

Greetings!

7. sedo

sedo Active Member

Рег.:
    Апр 5, 2012
    Съобщения:
    850
    Харесвания:
    90
    Точки:
    28
    Не прочетох съвсем цялата тема, но PayPal режат не само при теглене, ами и при пращане на пари към акаунт в различна валута.
    На мен ми пратиха една сума /предполагам като на приятел са я обявили/, и тъй като акаунта на изпращача е настроен да е в долари, а моя в евро като основна валута, още в момента на изпращането му взима на него 3% /от сумата която изпраща/, за да обърне парите в моята валута.
    На $1000 взима веднага около $30 само за обръщането, после изпращането е безплатно доколкото виждам.
    Парите пристигат при мен в евро, но както пише в темата, ако картата ми или банковата ми сметка са в левове и искам да си изтегля тази сума, пак ще ми ги обърне и втори път ще ми вземе едни около 3%... и пак губя едни около 30$...
    Затова много трябва да се внимава от кой какво ще получавате и после накъде ще ги пращате... Ако сте продали дадена стока, и някой ви прати пари, си праща точната валута и не конвертира и си взима друга такса... която пак не е малка. Но ако само пари ви пращат без да сте продали нищо, обръща парите във вашата валута още с изпращането към вас, ако акаунтите на изпращача и получателя не са в еднаква валута настроени и взима въпросната такса/.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice