Paypal измама - unauthorized payment

От: Paypal измама - unauthorized payment

Съжалявам за моето мнение, но никой с нищо не може да ви помогне. Взели сте едни пари за нещо, което не се е случило и трябва да върнете парите, които сте пратили на друг за друго. Иди доказвай нещо!
Спи спокойно, за такава дребна сума едва ли някой ще тръгне да се занимава. Всеки говори за колектори и вземания, но има ли един потърпевш или поне свидетел на нещо подобно!?
Аз ако съм и ако няма да ползвам ПП им тегля една майна и да се оправят сами, даже и сметките няма да си пипам.
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Шерифе: с цялото ми уважение към теб и приноса ти, но такива писма не би трябвало да будят тревога! Убеден съм че ще паднат в съда!
Имах предвид точно българин да си изпее! Има ли жив такъв- принуден да плати отрицателен баланс?!
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

И ако се стигне до частен съдебен изпълнител, какво могат да направят на сестра ми ако няма нищо, могат ли да се заяждат с собствеността на другите членове от семейството?

До доказване на противното се смята, че всички вещи, намиращи се в жилището на адреса по лична карта, са собственост на лицето, което дължи пари и могат да се конфискуват. Трябва да докажеш, че компютърът (например) не е на сестра ти, а е на друго лице (фактура, гаранционна карта).

Чел съм страшни истории за това как конфискуват вещи на трети лица. Затова е добре, ако даваш жилище под наем да няма скъпи мебели - могат да ги задигнат, ако наемателят не си е платил кредита.
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Значи става дълга и широка. Ако примерно загубим диспута, предполагам ще дадът задължението първо на чуждестранна фирма която ще заплашва с писма и сигурно ще го прехвърли на някоя от българските после. Дали ще има много големи лихви върху сумата от 1100 евро ако се стигне до българска колекторска фирма и ни принудят да плащаме? Дайте информация ако знаете за някоя европейска институция за борба с такива престъпления ако от полицията от Бг ни отсвирят.
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Според мен това си е чиста схема за измама, няма как да убедите paypal че сте излъгани, изпращат сума от подател 1, ти връщаш сумата на получател 2, никой няма да си играе да ти гледа кореспонденции и т.н. аз съм бил в такива ситуации, смея да твърдя че 99% от диспутите които се правят от човека изпращащ парите се печели(тоест парите се възстановяват) за това ми се струва че те искат документи, възстановяват сумите за тяхна сметка и блокират акаунтите, най-лесния начин за тях да решат проблема. Според мен също няма как да ти вземат сумата, просто няма да ползвате вече paypal с това име. Имайте едно на ум когато работите виртуално, особенно с хора които не сте срещали никога, че винаги от другата страна може да не е толкова коректен колкото Вас!
 
От: Paypal измама - unauthorized payment



Важи само за няколкото държави. ПП е вързан с техните банкови системи и там няма дърпане на до 2 евро за верификация на карта,нямат и лимити за получаване и теглене.Доколкото си спомням т6е са САЩ, ВЕЛИКОБРИТАНИЯ,ФРАНЦИЯ,ПОЛША,КИТАЙ И другата не я помня коя е.Ако си от тази държава и направиш регистрация и продаваш в ибей също така нямаш лимити за продажби на месец.
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

В другите теми четох един user как имал един или два акаунта с негативни баланси, още от 2007 и му пратили писмо да го плашат, като от тогава до сега не е имал други покани. Има ли някой друг тука от форума с подобен случай, с негативен баланс и получено писмо за доброволно плащане и после да е прехвърлен към българска колекторска фирма? Ако и при нас се стигне до такава, сигурно ще ги платим парите искаме или не, въпреки че не са малко. Просто не знам как можем да се защитим ако се стигне до такава фирма колектор. Задължително ли дават първо на чуждестранна да плаши с писма или от пейпал прехвърлят на българска директно?
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Човек, ти си се гипсирал. Няма да намериш отговори на последния си пост, как може някой да ти каже какво би могло да стане? Успокой се, направи сега на този етап каквото е нужно и ако един ден стигнат до вас- тогава ще му мислиш. Няма какво да се защитаваш ако се стигне дотам- ти си измамен, факт, но посредниците на това плащане /ПП/ не ги интересува, защото те ще платят парите и след това ти искаш да измамиш тях като не им платиш.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Paypal измама - unauthorized payment

Стигна ли се вече до комуникация с отсрещната страна ? Най-лесното е те да се стреснат малко и сами да затворят диспута.
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Изпращача също може да е обект на измама или откраднати данни и в такъв случай ще е последният, който ще закрие кейса.
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

преди два дена писах на тая дето е отворила диспута но я няма никаква да отговори. Четох някъде че ако човек си смени адреса и му пратят писмо от колекторска фирма на новия несъществуващ , като не могат да се свържат, имат право да дадът човека на частен съдебен изпълнител и той да го осъди без неговото знание. Предполагам ще го открият бърже и на стария адрес и ако бъде осъден без да знае, почвали да му взимат разни работи. Има ли наистина такива случай, ако колекторските фирми не могат да ви открият за определен период и почват директно да съдят?
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Има малко развитие по нашия случай с измамата и "unauthorized payment".
Преди 2 дена, видяхме в страницата на чуждестранния сайт, предлагащ работа за детегледачки, че в раздел новини за сайта, са писали за измамницата която ни измами.

Някаква се била оплакала на сайта, че била измамена от същата измамничката регистрирана в сайта и предлагаща работа за детегледачки. Решихме и ние да им пишем, та поне да предупредим за да се предпазят и други хора.

Писахме каква е нашата случка, като след няколко часа, един от съпорта ни върна отговор обяснявайки, че момичето което ни прати пари по пейпал, за да може сестра ми да ги даде за квартира за себе си, всъшност не е партньор на измамничката, а друго момиче, излъгано по същата обява за работа.

Измамничката казала на това момиче, че пейпал акаунта на сестра ми, е пейпал адреса на наемодателя в англия, и че трябва да изпрати парите на нашия пейпал адрес, за да запази и наеме момичето квартира за себе си.
Пък на сестра ми, измамничката казала, че нейния партньор (на измамничката), ще изпрати пари на сестра ми за наем на квартира, понеже тя нямала и после да ги прати на некакъв пейпал адрес на наемодател и така сестра ми да си запазила квартира.

Сестра ми каза за това , че решила да ходи по чужбина без добър английски и аз и казах веднага да връща парите. После ви обясних, че поради нашето невежество, се подведохме да върнем парите на измамничката по мъниграм на един нейн клиент.
След като ни отговориха от сайта, 1 ден след това, с нас се свърза момичето което пратило парите по пейпал на сестра ми преди 40 дена.

Тя обясни в две изречения на не много добър английски ,как измамничката и казала че пейпал адреса на сестра ми е адреса на наемодателя и изпратила парите мислейки че наема квартира така. Дори каза, че имала някаква информация за човека на измамничката, на който пратихме парите по мъниграм че било някакво използвано момиче и полицията имала случай.

Та след като тя си призна че била измамена и доброволно пратила пари по пейпал на сестра ми, а пък в диспута в пейпал е посочила причина за връщане unauthorized payment chargeback, което пък значи, че някой друг е направил плащането от нейния акаунт без тя да знае, има ли шанс да спечелим диспута след като е излъгала тия от Paypal?

Изчетох цялата User agreement полица за seller и buyer protection и там пишеше че пейпал не покриват Personal payments в случая каквото излиза че е било.

:You may not file a dispute for a Personal Payment
:goods and services purchased using Zong, Website Payments Pro, Virtual Terminal or Personal
Transaction payments

Това бяха част от нещата които пише че не се покриват от buyer protection.
Направих pdf документ със скрийншоти от email кореспонденцията с момичето което си призна какво е станало, както и скрийншоти от email кореспонденцията с съпорта на сайта които потвърждават казаното от момичето и ги пратих на пейпал прикачени в диспута при другите pdf документи с скрийншоти от email коредпонденцията с измамничката които изпратих 3 дена по рано.

Как мислите, сега с тези доказателства, дали имаме някакъв шанс и евентуално ако пейпал вземат да търсят копия от лични карти или адреси какво да правим,аз мисля да не им даваме такива ако потърсят?
 
Последно редактирано:
От: Paypal измама - unauthorized payment

Изречението се започва с главна буква и поста се разделя на абзаци за по-лесна четимост.
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Приемам ти критиката! Та какво казваше по темата?
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Приемам ти критиката! Та какво казваше по темата?

Ако пиатш мен си търси правата в пейпал, пращай всички документи и това е.
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Krassi желаете ли да се включите в материал по темата за измами в интернет. Ще може да разкажете историята си и евентуално да предотвартите други хора да пострадат така? Пишете ми на лично съобщение?
 
От: От: Paypal измама - unauthorized payment

Има малко развитие по нашия случай с измамата и "unauthorized payment".
Преди 2 дена, видяхме в страницата на чуждестранния сайт, предлагащ работа за детегледачки, че в раздел новини за сайта, са писали за измамницата която ни измами.

Някаква се била оплакала на сайта, че била измамена от същата измамничката регистрирана в сайта и предлагаща работа за детегледачки. Решихме и ние да им пишем, та поне да предупредим за да се предпазят и други хора.

Писахме каква е нашата случка, като след няколко часа, един от съпорта ни върна отговор обяснявайки, че момичето което ни прати пари по пейпал, за да може сестра ми да ги даде за квартира за себе си, всъшност не е партньор на измамничката, а друго момиче, излъгано по същата обява за работа.

Измамничката казала на това момиче, че пейпал акаунта на сестра ми, е пейпал адреса на наемодателя в англия, и че трябва да изпрати парите на нашия пейпал адрес, за да запази и наеме момичето квартира за себе си.
Пък на сестра ми, измамничката казала, че нейния партньор (на измамничката), ще изпрати пари на сестра ми за наем на квартира, понеже тя нямала и после да ги прати на некакъв пейпал адрес на наемодател и така сестра ми да си запазила квартира.

Сестра ми каза за това , че решила да ходи по чужбина без добър английски и аз и казах веднага да връща парите. После ви обясних, че поради нашето невежество, се подведохме да върнем парите на измамничката по мъниграм на един нейн клиент.
След като ни отговориха от сайта, 1 ден след това, с нас се свърза момичето което пратило парите по пейпал на сестра ми преди 40 дена.

Тя обясни в две изречения на не много добър английски ,как измамничката и казала че пейпал адреса на сестра ми е адреса на наемодателя и изпратила парите мислейки че наема квартира така. Дори каза, че имала някаква информация за човека на измамничката, на който пратихме парите по мъниграм че било някакво използвано момиче и полицията имала случай.

Та след като тя си призна че била измамена и доброволно пратила пари по пейпал на сестра ми, а пък в диспута в пейпал е посочила причина за връщане unauthorized payment chargeback, което пък значи, че някой друг е направил плащането от нейния акаунт без тя да знае, има ли шанс да спечелим диспута след като е излъгала тия от Paypal?

Изчетох цялата User agreement полица за seller и buyer protection и там пишеше че пейпал не покриват Personal payments в случая каквото излиза че е било.

:You may not file a dispute for a Personal Payment
:goods and services purchased using Zong, Website Payments Pro, Virtual Terminal or Personal
Transaction payments

Това бяха част от нещата които пише че не се покриват от buyer protection.
Направих pdf документ със скрийншоти от email кореспонденцията с момичето което си призна какво е станало, както и скрийншоти от email кореспонденцията с съпорта на сайта които потвърждават казаното от момичето и ги пратих на пейпал прикачени в диспута при другите pdf документи с скрийншоти от email коредпонденцията с измамничката които изпратих 3 дена по рано.

Как мислите, сега с тези доказателства, дали имаме някакъв шанс и евентуално ако пейпал вземат да търсят копия от лични карти или адреси какво да правим,аз мисля да не им даваме такива ако потърсят?

Krassi желаете ли да се включите в материал по темата за измами в интернет. Ще може да разкажете историята си и евентуално да предотвартите други хора да пострадат така? Пишете ми на лично съобщение.
 

Горе