Paypal измама - unauthorized payment

От: Paypal измама - unauthorized payment

^ хубаво е, че нямаш загубен, късметлия, непопадащ на buyers, ползващи чорени PP акаунти за плащанията или просто продажбите items не са толкова привлекателни за fraudsters. Вкл. и сред тонове обяснения, IPs на клиент от apache logs, proof, че е получил и прочел е-поща и пр., всичко под формата на screens и записки, оформени в PDF 2 стр. (.JPGs отделни). Или накратко: блазе ти.


Така или иначе, относно историята, най-сигурният вариант, особено и предвид, че не е дадена ЛК:

1. Закриване на сметката, както и картата към нея. Пиша това, тъй като аз лично съм бил на „минус“ баланс у банката, т.е. аз да имам да давам на нея, вкл. и по карта. А не е, като да не беше дебитна… Просто си е по-гарантирано всичко да е закрито и да се няма възможност банковия акаунт да стане и той „на минус“, което е по-кофти, тъй като банката ВЕЧЕ ти има ЛК;
2. Оставяне на този PP acc с минусов баланс, но променяне на адресът от акаунтът да е някакъв друг, вкл. и други неща, ако те са възможни (тел., etc.);
3. Тея reports до полицията, както и цялата хронология със записки, chat разговори, receipts, transers, etc. – не ги вълнува от PP, те си искат парите. Никой не го интересува, че човек е попаднал в поредната scam схема, а го интересува как да се минимизира рискът. В случая обаче сте имали предходна 4-годишна история, proven track, получили сте високи суми, но пак – иска-неиска човек, попада на такава схема. В PP никой превод НЕ е сигурен 6 месеца, откакто е пратен, ако е използван PP Balance, и 3 ГОДИНИ, ако funding source-ът е бил кредитна/дебитна карта или bank acc (различните държави, банки и пр. имат различни timeframes, някои 6M, други 12M, трети 8M, четвърти 24M и т.н., зависи от политиките, условията и пр.). Само в BG не може да „оспориш“ неоторизирана транзакция, особено ако е под 300-400 лв. Пиеш студена H2O и т'ва е, на това е друга тема. Както в #18 е писано, обикн. sellers го отнасят;
4. Можеш да получиш писъмце от колекторски фирми, работещи с PP за доброволно изплащане на парите, вкл. лихвите за просроченото време, ако изобщо имат интерес от това. Но обикновено отнема месеци, след като видят, че явно няма да ги плащаш тея XXXX пари;
5. Пиеш студена вода и стискаш палци до 6-12 месеца да не получиш писъмце на физическата поща. На електронната, че ще получиш, ще получиш, за там е ясно;
6. Няма смисъл да пращаш на PP docs, камоли пък такива, където има адрес и ЕГН-та. Безсмислено, освен, че данните ще влязат у вечната им DB за хора с просрочени задължения и blacklisted forever (ако решиш някога да създаваш нов, няма да можеш). Ето иначе история от гледна точка на „отсрещната страна“ (когато някой у ползвал чорен PP acc и използвал парите за плащане на нещо си, и ест. original owner-а си ги е върнал, а получателят на парите е останал без тях, логично).
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

SHERIFA огромна благодарност за помоща, разбирам че и ти си минал по подобен път, като това никак не е лесно. До колкото разбрах няма спасение на 100% а само минимизиране на риска да те намерят. И ходенето до полицията защо не го препоръчваш, нямат ли определени отдели за такива измами?
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Не съм минавал по подобен път, но долу-горе по такива тънки измами с губене на пари, вече да. А и самото ползване на WU/MG e не червен, а черен дори сигнал, че има scam, за щастие не съм пращал никога пари с тях, както и цялата тая история от #1 пост за връщанията, приятелките на оная „коза“ и т.н. Просто са се опекли яко. Един вид „Ветовските“ дигитални UK измамници в действие.

Относно полицията – новини, вестници четеш, не четеш?

По-скоро се свържи с поддръжката на MoneyGram, обясни им всичко, приложи scanned документа за транзакцията да видят, че е извършен. Те ще видят кой, кога отсреща е бил изтеглил парите, и дали са му записали „тяхното“ ЕГН в UK – NIN, и да ти кажат как най-добре да постъпиш, и къде ТОЧНО да докладваш. Може би е по-добре в регионалното локално полицейско управление в градчето, откъдето са били издърпани парите в MG офисът, или кварталът, ако е бил голям град, за да я издирят. Не им знам точно тамошните схеми, реално може получателят на превода просто с две-три имена и паролата за преводът, просто да си вземе кеша и да си тръгне, без оператор-агентът на MG да му запише данните. Но със сигурност ще е много бавно, тегаво, сложно, само да не се укаже накрая: waste of time.
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Да, мисля да мина и през Moneygram да питам какво може да се направи, благодаря ти отново за помощта. Иначе като се закрие сметката в банката, дали се закрива всичко на момента или след определен период от време?
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

За закриването поне в моята банка искаха някаква молба и след 2 седмици ли беше , всичко е закрито.
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Моят съвет е да съберете всички документи и скрийншоти и да се обадите на Paypal. Виж подписа и там подробно съм описал как се справих с много подобен проблем.
Успе1
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Да сега правим скрииншот на писмата по gmail и whatsapp, като единствения проблем е, че трябва да се преоразмеряват, защото са доста пък имало лимит за прикачения файл от 5-10 мб което е доста тъпо. Някой по-запознат да каже при отговор в диспут колко е лимита на файла и дали приемат pdf?
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Мисля, че не трябва да бързаш със закривания на сметки и карти. Защото в такъв случай ВИЕ се явявате измамници погледнато от страна на пейпал. Получаваш пари -> теглиш ги -> изпращача заявава претенции -> ти закриваш всичко и дим да те няма.
Не е виновен Пейпал в случя, че ти си бил измамен. В случая грешката е напълно твоя и не трябва пейпал да плаща за това вина. Най голямата ти грешка, е че си пратил пари на лице (имена) различни от тези в пейпал от които си получил плащането.
Писали им и има ли отговор от страна на човека?
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Закривай картата поне, сметката може и да не я закриваш. Лошото е, че има срок за закриване на картата - тоест като подадеш заявлението за закриване чакаш няколко дена за да се коригира баланса по сметката и чак тогава картата е закрита и можеш да закриеш сметката.

Веднага подай заявление за закриване на картата, а сметката така или иначе не можеш да я закриеш веднага, трябва да ходиш втори път (поне такава е политиката на Сибанк, при други банки може и да разрешават да подадеш двете бумаги заедно).

След като прочетох какво написа ¦•••SHERIFA•••¦ за отрицателния баланс започвам да се чудя дали не може да ти теглят от сметката при закрита карта... Най-добре закрий и сметката. Преди това поискай да ти дадат извлечение на хартия (или си изкарай от електронното банкиране), защото може да ти потрябва.

Обаче не знам дали е добра идея да си сменяш адреса и телефона (и електронната поща) в payPal акаунта, защото така ще изглеждаш като измамник - взел си едни пари и си покриваш следите.

Не им знам точно тамошните схеми, реално може получателят на превода просто с две-три имена и паролата за преводът, просто да си вземе кеша и да си тръгне, без оператор-агентът на MG да му запише данните.

Как изобщо е възможно това? При цялата тази морална паника във връзка с прането на пари и финансирането на тероризма и т.н. как е възможно изобщо касиерът да си помисли да даде пари без да е сканирал личната карта на получателя и без да му е записал личните данни?
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Картата и сметката бяха към ДСК и днес ги закрихме, служителката там каза че се закривали веднага, даде и бележки и някакъв документ, но само господ знае дали това е така както го казва. Питах я дали някой като пейпал може да ми дръпне пари от закрита карта и сметка и каза че няма как да стане, освен може би съд, но не беше много сигурна. Сега трябва да дам отговор на диспута в пейпал и да прикача pdf документи с кореспонденцията по email и whatsapp. Въпроса ми е, ако потърсят копие на лична карта или адрес какво да им пиша или какво да правя. Сега пиша писмо в сайта на мъниграм и да вида какво ще кажатж те. Също и до полицията ще пуснем жалба. Имаме телефон на измамничката както и регистрацията и в сайта за детегледачки и нейния gmail адрес. Има ли някакъв сайт или иинституция в европа, която се занимава с такива работи. Ако сестра ми не е давала копие от лична карта как ще помогне това, тя от скоро е и с нова лична карта.
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Отиди веднага в друг клон на банката (при друг служител) и поискай да ти каже дали случайно имаш отворени сметки в банката.

Не вярвай на банковите служители, проверявай всичко. Прочети внимателно документите - има ли документ за закриване на сметката, отделно от документа за закриване на картата?

Ако не си взела извлечения (които ще ти трябват евентуално за пред "органите") на хартия - сега е момента (повечето банки имат по-високи такси за извлечения, отнасящи се за периоди от преди повече от една година назад).

Ако изпратиш на PayPal документи те ще знаят твоите лични данни (за сега знаят само някои от тях) - по-лесно ще ти пратят колекторски фирми (мутри). Не знам дали е добра идея да даваш нещо на PayPal, освен описание какво се е случило.

Имал съм случай - баща ми отива в Си Банк и му казват, че има еди колко си пари по сметката. След време случайно минаваме през друг клон - там служителката излезе компетентна и честна, призна си, че баща ми има две различни сметки (и две различни регистрации с два различни клиентски номера и сгрешени лични данни при регистрацията!!!) и години наред е дърпала месечна такса два пъти - по един път за всяка сметка (баща ми не подозираше, че вместо банката да му дава лихва - тя му взима такси).

Възрастните хора са особено податливи на подобни некоректни практики от страна на банките.
 
От: От: Paypal измама - unauthorized payment



Ако изпратиш на PayPal документи те ще знаят твоите лични данни (за сега знаят само някои от тях) - по-лесно ще ти пратят колекторски фирми (мутри). Не знам дали е добра идея да даваш нещо на PayPal, освен описание какво се е случило.


^ This. Все пак да не бъдем голословни: 1 / 2 / 3.

Всеки сам си преценява рисковете. Както се видя у темата, има 2 становища на двете крайности. Едните подкрепям моето, другите това от пост на #26 общо взето. Разковничето може би е: при кой от 2-та варианта ще се има по-НИСЪК риск от неплащане на този (незаслужен, но за съжаление that's the real life) минусов balance.

Аз поне бих се обадил на PP Collectors Depart. phone (тел. в подписът на #26) да ги питам кое, що ала-бала, дали при даване на доказателства за трансфери и данни могат да направят нещо, така че да нулират балансът (без плащане!), ИЛИ ще си държат на своето да си искат парите до последно. Ако е 2-рото, то значи ясно към кой вариант ще наклонят везните.
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Мисля да им пратя email и whatssapp скрииншоти от кореспонденцията и снимка на moneygram документа със скрити данни за адрес и обяснение на проблема в текст.
Кажете некоя институция в европа дето се занимава с такива работи? По номера дето има не може ли полицията да засече IMEI номера на телефона дето е ползвала за whatsapp? Също и gmail акаунта и регистрацията в сайта не вършат ли никаква работа на полицията? Иначе за сметката ще проверим пак в друг клон на банката. Почти съм убеден че ще ни накарат да връщаме, кога да очакваме първото писмо горе долу? Ако ни имат само адреса от пейпал и данни от закритата карта могат ли да пратят колекторски фирми? Има ли значение сумата от която зависи дали да се занимават сериозно?
Иначе за пейпал не искам и да чувам вече, не ми трябва профил там, само да не се плащат пари. Сега ще пиша на мъниграм, евентуално ако могат със съдействието на полиция да открият този на който ги дадохме.
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Независимо дали е закрита или не, пак могат да ги пратят. За това писах да си смените адресът и изобщо данните от PP, барим това повлияе (не гарантирам) по някакъв начин на това да не получите такова писъмце (улица недействителна). Както се вижда, занимават се и за доста по-дребни суми, камоли за такива космически. Така или иначе в profile records се пазят данните за ВСЯКА една промяна, вкл. адресната такава, така че има шанс дори и след промяната да пратят писъмце на оригиналният адрес. Това не е изпробвано и изтествано досега, така че ще сте първи навярно. Ако не получите до 6-12 месеца писъмце, то значи ще спите спокойно.
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Ако нещата стигнат до частен съдебен изпълнител, какво могат да вземат на сестра ми ако няма нищо на нейно име, може ли да се спори с такъв?
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Абе в крайна сметка сестра ти си е виновна, да ги пише такса в училището на живота и следващия път да си опича акъла. (Въпреки че, пейпал няма да тръгнат с теб да се занимават)
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

То е ясно че с мен няма да се занимават или не се знае, имах пейпал с който пазарувах в англия с англииска карта, е след случката го закрих, просто като чета другите теми и гледам колко лесно може да прецакат обикновен продавач, за мен си остават мизерници! И ако се стигне до частен съдебен изпълнител, какво могат да направят на сестра ми ако няма нищо, могат ли да се заяждат с собствеността на другите членове от семейството?
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

Мисли малко преди да се панираш. Естествено, че не могат. Освен това, не съм съгласен, че те са мизерници. По скоро сестра ти е меко казано наивна.
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

То е ясно че с мен няма да се занимават или не се знае, имах пейпал с който пазарувах в англия с англииска карта, е след случката го закрих, просто като чета другите теми и гледам колко лесно може да прецакат обикновен продавач, за мен си остават мизерници! И ако се стигне до частен съдебен изпълнител, какво могат да направят на сестра ми ако няма нищо, могат ли да се заяждат с собствеността на другите членове от семейството?
Със собственост на други членове на семейството - не, но могат и ще предявят претенции към нейните доказуеми доходи - от трудови правоотношения, наеми, дивиденти и т.н., може, в зависимост колко са читави и разбиращи, и от бъдещи нейни доходи. За мен случката задължително я отнесете до икономическа полиция (по възможност с някаква връзка и/или препоръка). А това за ваш директен контакт с Мъниграм ли беше УЮ ли - вие сериозно ли мислите, че ще ви дадат каквото и да било инфо?
 
От: Paypal измама - unauthorized payment

не мисля че мъниграм ще ми дадът каквито и да било данни на лична карта на получателя, но се надявам да ми помогнат и съдействат с полиция или друга агенция относно тези измами, все трябва да има такава дето се занимава. Иначе ако се стигне до частен съдебен изпълнител, иска не иска ще трябва да се платят, но не знам и какви лихви ще има. Мисля да се борим до край с всички възможни институции където могат да съдействат. Ще погледна и за тази икономическа полиция, освен нея кои други бихте препоръчали?
 

Горе