PayPal кражба !!!

Vasil Evlogiev

New Member
Днес около 20:00 отворих пощата си в Gmail и забелязах, че някакъв, по-точно двама, ми искат пари в PayPal. Веднага влязох в профила си и отказах транзакциите. Уви, други транзакции преди това бяха вече осъществени. В резултат на това около 200 долара са изчезнали от сметката ми. Парите не бяха в самата сметка, а в дебината ми карта, която съм регистрирал в PayPal. Правени са около 20 транзакции на стойност от 5 до 20 долара към двама други клиенти на услугата. Та, общо взето, изглежда съм ограбен. Веднага писах на PayPal, репортнах всяка една от транзакциите, но не вярвам да се случи нещо положително. Ще се радвам на всякакви съвети, предложения, предположения... ако не друго, поне за леко успокоение. Утре мисля да прескоча до банката, но не знам и те дали ще могат да направят нещо. За жалба в полицията също мислех, но крадците едва ли са от България, та ме съмняват и те, че нещо ще постигнат.
 
От: PayPal кражба !!!

Днес около 20:00 отворих пощата си в Gmail и забелязах, че някакъв, по-точно двама, ми искат пари в PayPal. Веднага влязох в профила си и отказах транзакциите. Уви, други транзакции преди това бяха вече осъществени. В резултат на това около 200 долара са изчезнали от сметката ми. Парите не бяха в самата сметка, а в дебината ми карта, която съм регистрирал в PayPal. Правени са около 20 транзакции на стойност от 5 до 20 долара към двама други клиенти на услугата. Та, общо взето, изглежда съм ограбен. Веднага писах на PayPal, репортнах всяка една от транзакциите, но не вярвам да се случи нещо положително. Ще се радвам на всякакви съвети, предложения, предположения... ако не друго, поне за леко успокоение. Утре мисля да прескоча до банката, но не знам и те дали ще могат да направят нещо. За жалба в полицията също мислех, но крадците едва ли са от България, та ме съмняват и те, че нещо ще постигнат.

Картата е скимирана най-вероятно. Ходенето до банката е неизбежно.
 
От: PayPal кражба !!!

Звъниш им утре.

…Звънкайте на +35314369111 (между 10:00 – 18:30ч. от понеделник до петък):

vivacom: 0.36 лв./мин. моб. абонат. (0.72 лв. на voucher и 0.18 лв. от дом. тел.);
Mtel: 0.18 лв./мин. моб. абонат. + voucher + дом.;
Telenor: 1.19 лв./мин. моб. абонат. (1.19 лв. на voucher и 0.12 лв. от дом. тел.);
Skype: €0.02/мин. през CT може да бъдат заредени 3 лв. мин.;
VoIP: €0.006/мин. с минимум €10 top-up.
8-10 мин. гарантирано минават. И им казваш каквото имаш да казваш за всичките НЕоторизирани от теб транзакции, charge-нати от картата, че НЕ са извършени от теб, че НЕ си имал достъп до акаунтът си, че ти е бил хакнат и че някой друг ти е пращал тези invoice requests за плащане. С оператор говорене това, няма е-mails, директно звънене. 09:55 да си с телефонът в ръка.

Картата надали е ph!shed, тъй като charges са чрез PP от добавената/верифицирана CC, така че при хакнат акаунт практически и целия баланс от картата могат да източат или до определеният ѝ дневен лимит. В такива случаи (при които НЕЗНАЙНО защо не е било активирано SMS известяването към банката за транзакции по CC):

1. Звънене на банков оператор на нац. номер, идентификация и казване на операторът да блокира картата asap;
2. 09:55ч. с тел. в ръка и звънене на горният номер към PP оператор, разказване на историята и да си пуснат investigation-а да видим какво ще стане близките 48-72 бизнес часа;
3. Банката не ти е виновна, нито полицията (крабежът не е ПОД 420 лв. мин. раб. заплата, съответно не могат да се задействат, а дори и да беше над, едва ли щяха да направят нещо);
4. Чакане на решение от страна на PP, разбира се смяна на пароли там, както и на Gmail превантивно, и активиране на 2FA. Смяна на паролите и по другите места (fB/Twitter/etc.).​
 
От: PayPal кражба !!!

И моя го обраха декември миналата година. Ами да ти кажа - нищо не успях да си върна. Това със звъненето е глупост. На мен пича ме слуша и в един момент просто затвори без да каже нищо. Отделно че говореше от някакъв колцентър и чувах съседните трима оператори със същата сила, както и него. По същото време в което аз изгорях един колега успя да си върне парите със e-mail-s. На моя e-mail още не са отговорили.... На всичкото отгоре когато се опитвах да репортна транзакцията ми даваше, че номера и е невалиден. Въобще пълна мизерия. Дано успееш да си върнеш нещо. В крайна сметка аз успях да си върна около 10% от сумата... Дано успееш да си върнеш нещо, но за съжаление не можеш да разчиташ на тях. За мен пейпал са в основата на всички тези мизерии.
 
От: PayPal кражба !!!

Ето за това аз съм регистрирал в PayPal една дебитна карта в която няма пари...когато ми трябва да платя нещо превеждам само точна сума от друга моя сметка в картата която е регистрирана в PayPal.
Лично за мен тези от PayPal са по големи измамници от самите измамници.
 
От: PayPal кражба !!!

В никакъв случай не пиши емейли. Ще минат дни докато отговорят. Единственият и най-ефикасният начин е да се звъни по телефона.
 
От: PayPal кражба !!!

Пробвай и не се отказвай, преди 1 месец преведох на един тапък 350 долара за домейни и той не ми ги прехвърли ( всякакви извинения) пуснах диспут, чаках две седмици и цялата сума ми беше възстановена..ситуацията ти е друго, но им пиши, звъни да ти обърнат внимание, търси си правата, дано успееш да върнеш парите.
 
От: PayPal кражба !!!

За щастие, колкото и неочаквано да бе за мен, сутринта в 6 са ми отговорили на всички проблеми с положителен отговор - до 5 работни дни ще ми бъдат възстановени средствата.
 
От: PayPal кражба !!!

И моя го обраха декември миналата година. Ами да ти кажа - нищо не успях да си върна. Това със звъненето е глупост. На мен пича ме слуша и в един момент просто затвори без да каже нищо. Отделно че говореше от някакъв колцентър и чувах съседните трима оператори със същата сила, както и него. По същото време в което аз изгорях един колега успя да си върне парите със e-mail-s. На моя e-mail още не са отговорили.... На всичкото отгоре когато се опитвах да репортна транзакцията ми даваше, че номера и е невалиден. Въобще пълна мизерия. Дано успееш да си върнеш нещо. В крайна сметка аз успях да си върна около 10% от сумата... Дано успееш да си върнеш нещо, но за съжаление не можеш да разчиташ на тях. За мен пейпал са в основата на всички тези мизерии.

"В крайна сметка аз успях да си върна около 10% от сумата... "

А как така, и защо така само 10% ?
 
От: PayPal кражба !!!

Забравяте, че банката Ви преди да преведе парите първо ги минава през така наречената "авторизация" по време на която те са блокирани във Вашата сметка, но реално не са пратени (осчетводени).
Така че ВИНАГИ при случаи на източени пари от карти, независимо дали директно или през разплащателна система, може да се свърежете с Вашата банка, за да я уведомите, че направените авторизации не сте ги правили Вие, съответно банката няма да допусне авторизацията да се отрази на Вашата сметка и парите Ви са спасени. :|
 

Горе