PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

ПейПал нещо се изложиха, не ми харесва тая работа, както го направиха...
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

ПейПал нещо се изложиха, не ми харесва тая работа, както го направиха...

Цял свят ги псува в момента. Като цяло не е адекватно.
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Записвам се, че информацията тук ми е важна :)
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Аз донякъде се радвам ако има отлив от ГейПал. Станаха нещо като световна банка, и жулят яко комисионни от стотици милиони хора. Личната информация - отделно. Редовно си изтърват базата данни, че и престъпниците да не са капо. Ще се радвам това нещо да умре, мразя го от дън душа, по много причини. Като искат ГейПал дори за дарения - направо откачам, случаят с Убунту е такъв. Ми - няма да има дарение, като са такива тикви. Дори кредитните карти, дето ги ошушкват с поглед - дори за там има фикс, и са по-използваеми. ГейПал е като MtGOX навремето, дето искаха сканирани лични документи на милиони хора - накрая прибраха и парите им, и почнаха търговия с лични данни.
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Затова биткойн :)
 
От: От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаун

И на мен ми се е случвало да се откажа да правя дарение, ако е чрез ПейПал. Може би американските потребители имат по-малко проблеми с тях и затова продължават да ги използват.

Аз донякъде се радвам ако има отлив от ГейПал. Станаха нещо като световна банка, и жулят яко комисионни от стотици милиони хора. Личната информация - отделно. Редовно си изтърват базата данни, че и престъпниците да не са капо. Ще се радвам това нещо да умре, мразя го от дън душа, по много причини. Като искат ГейПал дори за дарения - направо откачам, случаят с Убунту е такъв. Ми - няма да има дарение, като са такива тикви. Дори кредитните карти, дето ги ошушкват с поглед - дори за там има фикс, и са по-използваеми. ГейПал е като MtGOX навремето, дето искаха сканирани лични документи на милиони хора - накрая прибраха и парите им, и почнаха търговия с лични данни.
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Американските потребители жулят същите транзакционни такси, и са изложени на същите уязвимости и изтичане на л. данни.
В криптовалутите е истината (не само Биткойн), не мога да си обясня защо толкова много народ се дърпат от тях. Единствено им липсва ESCROW гаранцията, но това не е проблем да се организира от странични фирми.
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Американските потребители жулят същите транзакционни такси, и са изложени на същите уязвимости и изтичане на л. данни.
В криптовалутите е истината (не само Биткойн), не мога да си обясня защо толкова много народ се дърпат от тях. Единствено им липсва ESCROW гаранцията, но това не е проблем да се организира от странични фирми.
Същите такси къде, когато теглят към банковата си сметка срещу $0.00 долара такса за трансакцията. Или когато лимита им е $10к без лична карта. Или пък, където са тъпкани с Виса Ванила и може да си правиш фалшив ГейПал колкот искаш.
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Какво толкова, просто един зеленичък индикатор. Стария дизайн пък беше дразнещо бавен и много хаотичен, никога не знам кое къде ми е. Оня ден пробвах дали имам някакви забрани и успях да стигна до там дето избирам колко да си пращам, само че още не са ми се събрали за изпращане :)

Паралелно на PayPal ползвам и едни FastSpring, а там са още по-големи такси. Даже за да си тегля пари от там първо ги прехвърлям в PayPal и чак тогава ги пращам насам. Ако ще има отлив от платежни системи, айде поне е насочен към биткойни или нещо такова по-добро и с по-малко таксички и регулация :)
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Напълно нормално поведение за монополисти... Давайте да направим конкурентна система за разплащане :)
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Аз съм много за това, ама като погледнеш колко платежни системи има... бройката на приятелите ти във фейсбука е смешна цифра в сравнение :D
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Няма значение колко платежни системи има. Разплащането се прави между двама. Ако другият работи само с ПейПал, нищо не можеш да направиш.
 
Re: От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаун

Няма значение колко платежни системи има. Разплащането се прави между двама. Ако другият работи само с ПейПал, нищо не можеш да направиш.

Да, идеята е да се ползва освен най-подходящата от към комисионни и условия, така и най-популярната, или поне тази, която се ползва масово. Все едно да имаш банкова сметка, която реално всеки има, а отсрещната страна да има само опция да получи парите по поща. Идеята е да е удобно за двете страни, а това се получава като имат акаунти в еднакви разплащателни системи. Ще ми се да видя как изглежда на 100% запълнен акаунт от към това изискване. ;)
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Пейпал си е умряла работа, имам освен моя още 1 акаунт, реших там да добавям карта , добавих ок пише верифиед.. получчих едни 250 долара.. и бам блокираха сметката.. искат лична карта , документ за адрес.. документ за изпратена стока.. а при транзцакцията си пише че няма посочен адресс и става въпрос за Интернет услуга.. трябва да махнат опцията за диспута, освен ако не купуваш през ебай
 
Re: От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаун

трябва да махнат опцията за диспута, освен ако не купуваш през ебай

Не е само за epay, и за много други авторитетни сайтове се отнася. Някъде, където е почти невъзможно да спечелиш диспут. Сещам се за още няколко, godaddy, namecheap, hostgator и компании от този ранг. ;)
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Domains не се продават през PP, има си 3rd party „комисионери“ тип eB с цел защита, както и Escrow.

За digital services & goods не се ползва PP принципно (както и всякакви системи, в които CCs са involved по един или друг начин), ОСВЕН ако човек не получава десетки и стотици такива транзакции (годишно), съответно МОЖЕ да си позволи ЛУКСЪТ да има chargebacks/disputes/claims/cases, който авт. да му намаляват печалбата между 10 до 50% на годишна база. Тогава е поносимо (с вкл. €16-$20 за всеки chargeback settlement fee).
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

С бизнес тип сметка става, сега пробвах
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Здравейте,

Влязох във форума да питам по друг въпрос, но попаднах на тази тема. В потрес съм.
През PC въобще не намирам БГ банковата сметка, която бях аднала. Такава опция вече не съществува.
През приложението все още виждам опция да изтегля пари към БГ сметка, но не смея да я пробвам с техния дървен крос курс.
ПП ми е бизнес, ако има някакво значение.
Сега отивам да чета и да си задам въпроса за който съм влезнала, че ми иде да напусна тая държава. Чувствам се като пакистанец на луната от невъзможността да получа адекватен начин да работя и плащам данъци и осигуровки легално без това да пречи на бизнеса ми.
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

В края на #10 post е дадена директната връзка за добавяне на BG Bank acc (optional), при Business accs работи, за Personals явно иска само US bank acc. Или има „мешани“ Business accs, в които иска отново само US bank (но отново optional) с опцията за добавяне на BG Bank acc. Който така или иначе е безсмислен при положение, че се тегли към Visa картите от доста години насам (принципно).

Работенето с PP е риск и нож с няколко остриета, направо швейцарско ножче. И мега легален да е човек, пак може да изгори по всяко време.

Ежедневните задачи на PP reps, спазвайки (уж и до колко, е др. въпрос) PP AUP и PP Restricted Activities.

PP: Consumer Complaints & Reviews;
PP: Complaints;
PP: TrustPilot Reviews;
PP: CardPaymentOptions Comments;
PP: Better Business Bureau (BBB) – Complaint Breakdown by Resolution
.

Skrill са подобна картинка, принципно. Който се разрови…



Update:

TayUH1j.png


Изводи:

• Валутата на (добавения и верифициран) банков IBAN акаунт не може да се променя и е EUR-bound (независимо, че реално сметката може да е BGN/USD/GBP/CHF). И винаги се превалутира по EUR курс (към BGN/USD/GBP bank accs);
• Валутата на Visa картите може да се променя и менка. Принципно при каквато и да са добавени карти за new experience business версията си ги пише, че са „BGN“, а те реално може и да не са, така че може с last 4 digits с PP rep да се промени това и да се bound-не на X карти, добавени у PP, че са EUR/GBP/USD валута според това какъв вид е банковия акаунт естествено, към които са linked. По подразбиране картата може да е от USD/GBP/EUR банкова сметка, но в PP си я пише, че е „BGN“ макар и да не е вярно това. Е, PP rep-а „оправя“ това;
• Съобщението няма общо с банковия refund/withdrawal fee, charged от bank, който е между 0,5% до 2% за повечето банки, средно по 1% от цялата сума си „удържат“.
 
Последно редактирано:
От: От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаун

Здравейте,
Аз така и не разбрах как да си изтегля парите от Paypal. Имам вързана Mastercard карта, но като тръгна да правя Withdraw funds, иска добавяне на US сметка. Някой има ли решение и какво е то? VISA ли трябва да си изкарам, за да може да се прехвърля към нея?

Поздрави!
 

Горе