PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Здравейте,

Гледам ГейПал (PayPal) пак са се омазали яко с лайна. Имам няколко акаунта, след като ми направиха проблем с фирмения. Това на страна.
Легитимния ми персонален акаунт до преди няколко дена беше на 100% верифициран с дебитна карта от Българска банка и всичко беше ОК.
Днеска обаче какво открих:
1. Акаунта вече се води на 80% верифициран понеже няма вързана банкова сметка
2. Изненада има възможност за връзване само на USA банкова сметка (съдейки по това, че не иска IBAN, а типичните си за америка routing number и т.н.).
-Тука възниква въпроса - ТЕЗ КОЧОВЕ ОТ ГЕЙПАЛ НОРМАЛНИ ЛИ СА? На почти всички деца е ясно, че заради Патриочитния акт американска банкова сметка може да се извади само, ако отидеш на място в USA (дори и там да отидеш трудно, има и изключения ама пак трудно). Не виждам каква логика има в това на БГ акаунти да се иска USA BANK ACCOUNT или ако нямате такава, не може да се верифицира на 100% акаунта. Това е пълен абсурд.
3. Тръгнах да тегля, явно заради недоразумението в дизайна и USA Банк акаунта, ми изписа грешка и ме върна на стандартната версия на сайта (класик), там нова изненада искаше ми да верифицирам телефонния си номер. Дори че номера беше в мен и си е легално работещ, иначе щяха да ми изгорят парите.

Не знам какви са тез нови простотии и не знам какво мислят от ГейПал, обаче тва акаунта ти да се води "Не на 100% верифициран" и да ти искат USA BANK ACCOUNT за 100% верификация на БГ Акаунт ми се вижда пълен абсурд.
Някой? Коментари?
Това го видях вече на няколко акаунта, предполагам, не е единствен случай само с моя.
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Това е от дизайна :cry:
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Това е от дизайна :cry:
И при тебе ли е така?
Абе то от дизайна от дизайна, обаче понеже акаунта вече се води на 80% верифициран вместо на 100%, ми прати СМС да верифицирам по телефона преди да ми даде да тегля.
Нз какво правят по дизайна, обаче колко българи могат да идат до USA за банкови акаунти, поне да бяха български...
П.С. Не съм си сменял IP-то, че да имат съмнения за странна активност. Обикновенно phone verification се прави, когато има различно IP или нещо подобно.
 
От: От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаун

И при тебе ли е така?
Абе то от дизайна от дизайна, обаче понеже акаунта вече се води на 80% верифициран вместо на 100%, ми прати СМС да верифицирам по телефона преди да ми даде да тегля.
Нз какво правят по дизайна, обаче колко българи могат да идат до USA за банкови акаунти, поне да бяха български...

Запиши се в лотарията за зелена карта
 
От: От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаун

Запиши се в лотарията за зелена карта
Много забавно, каква е логиката на това от ПейПал да ми иска USA Банк на БГ PayPal.
Разбирам да ми искаха БГ банкова сметка това би било разбираемо, ама Американска...
 
От: От: От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ а

Много забавно, каква е логиката на това от ПейПал да ми иска USA Банк на българска банкова сметка...

Ние вече сме колония на САЩ
 
От: От: От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ а

Ние вече сме колония на САЩ
Идеално, тогава да махнат Визите и да ни дадат да си отваряме банкови акаунти дистанционно. Ама той процеса е само едностранен. Все пак това с ГейПал е много некоректно, каквото и да правя по дизайна, това е гавра с потребителите.
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Внимавайте,какви телефони давате за верифициране на телефонния си номер.
Особенно,когато имате няколко PayPal акаунта.
А иначе това с 80% верифициран акаунт е за всички от BG,естествено които нямат US сметка.
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Внимавайте,какви телефони давате за верифициране на телефонния си номер.
Особенно,когато имате няколко PayPal акаунта.
А иначе това с 80% верифициран акаунт е за всички от BG,естествено които нямат US сметка.
Аз мойте акаунти за телене (поне тези дето са БГ) ги правя винаги с реални номера, та ако стане проблем, да мога да се обадя и да им крещя по телефона докато не свършат работата. Имам съмнения, че може да виждат и ако им се занимава да следят от кой номер звъниш, въпреки че практиката ми показва, че и от друг номер да се обадиш пак стават нещата.
Противното в цялата работа е, че до преди 4-5 дена акаунта си беше 100% верифициран, сега е 80% защото нямам US сметка. Естествено е да нямаме US сметка, колко от хората в България имат такива сметки. Всъщност историята е по малоумна, понеже ако имах US сметка щях да си отворя US PayPal и там лимита е $10k, а не мизерните 2k euro за ЕС. Но е абсурдно потребители от страна в ЕС да ги карат да добавят US сметка, по - простата причина че не могат да направят опция за БГ сметка. Значи едно, че ни прецакват с тез $2.5 такса за всяко теглене на карта и 1% (който повечето банки взимат), ами сега и US сметка се иска за пълна верификация. От къде трябва да дойде таз сметка, след като Патриотичния акт ясно казва, че сметка може да се отвори само ако физически отидеш в US. И все пак говорим за Български ПейПал, какво общо има БГ ПейПал със сметка в САЩ.
Да разбирам ли, че при всички с БГ акаунти е така?

П.С.
Мисълта ми е, че по тоз начин пълната верификация на БГ акаунт за БГ потребителите става невъзможна?
Примерно в Aнглия ти казва дай:
1. Верификация на майл
2. Верификация на UK банка
3. Верификация на UK карта
4. Верификация на телефон

Правиш го и акунта е на 100% верифициран. Да обаче, в UK е напълно нормално потребителят да има достъп до анлийски сметки и телефонни номера. А за БГ ни искат Американска сметка, от къде питам аз?!

То ако имахме американски сметки, едва ли някои щеше да си декларира доходите в БГ!
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Започвам с цитат от мой пост от:

Това е изцяло отрицателен знак, тъй като по подобие на: US/UK/DE/FR/ES/IT/AU/AT акаунтите, то и тук вече за BG акаунтите ще (за)искат (някой ден) ЗАДЪЛЖИТЕЛНА верификация на Bank Account, за да стане PP акаунта Fully Verified, а това е адски гига бига мега неудобно за маса хора, НЕискащи да „link“-ват акаунтите си с банковите такива.

Едно е карта, която дори може да бъде VCC или каквато и да е там, СЪВСЕМ ДРУГО е задължение за link-ване на bank acc. Отделно настрана в България няма „VBAs“. Засега все още няма май такова изискване, но аз все пак напомням за това.

А иначе принципно сме „бели“ за PP от 2007-ма година още, това е и нищо по-горе. „Бели“ ще да е, когато заима и „eB.bg“, което поне това десетилетие едва ли се очертава, както и българска поддръжка и на PP, и на eB. ->>> това са „по-пълната гама от услуги“.



Така или иначе моето заключение си остава, че това е нож с две остриета. Всеки знае за random freeze-овете на акаунтите, за лимитации, верификации, допълнителни информация и измишльотини, 180 дни чакания, perm затворени акаунти и прочие (с НЕвъзможност за създаване на нов acc, понеже ще бъде auto-limited).

Т.е. нормалному предвидено преди 871 дни.

Мен основното ми притеснение е local bank добавянето да НЕ стане задължителен при отварянето на PP acc, за да се Fully Verify & Confirm, т.е. да се иска за confirmation, както и за останалите PP countries accs (DE/FR/US/etc. с лопата да се ринат).

При мен не изисква все още задължително добавяне на US bank acc, нито на BG bank acc на този етап. Нищо, че я има опцията:

paypal.com/businessexp/money/add/bank.

Нито не виждам някъде да ми пише някакви „%“ като стойност на верифицирания профил. Screenshots?

А относно тел. – него от края на ноември почнаха да го искат, но не само за BG accs обаче, а и за други нации. Тук доста българи се разписаха.
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Да при всички с БГ акаунти е така,след обновяването на облика на PayPal.
За за пълна верификация ти трябва нов тел.номер за всеки един акаунт.
За лимита-With a Verified account, there's no limit on the total amount of money you can send from your account. You can send up to $10,000 USD in a single transaction (this amount can very depending on your currency).
Да , до преди 4-5 дена всички акаунти си били 100% верифициран, сега е 80% защото нямат US сметка.
За US сметка,може да се ползва Payoneer,ако знаеш как да го направиш.
А за данаците,повярвай ми е по-добре да си ги плащаш тук,отколкото в US или UK.
Но това е друга тема.
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

От известно време има български банки. Със сигурност го твърдя, защото съм си аднал акаунти в ПИБ и Райфайзен към български бизнес акаунт.
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Ето малко скриинове:

¦•••SHERIFA•••¦-може би говориш за бизнес акаунт.
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Формата във форума НЕ работи от години и едва ли ще я оправят, използвайте: imgur или imagebam.

За добавянето на BG bank acc е ясно от ~19.11.2015г., тук става въпрос за друго обаче.

Мда, Business BG PP.

През следната връзка не става ли да се добави или не работи? paypal.com/businessexp/money/add/bank. Personal PP ли е?
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

Да при всички с БГ акаунти е така,след обновяването на облика на PayPal.
За за пълна верификация ти трябва нов тел.номер за всеки един акаунт.
За лимита-With a Verified account, there's no limit on the total amount of money you can send from your account. You can send up to $10,000 USD in a single transaction (this amount can very depending on your currency).
Да , до преди 4-5 дена всички акаунти си били 100% верифициран, сега е 80% защото нямат US сметка.
За US сметка,може да се ползва Payoneer,ако знаеш как да го направиш.
А за данаците,повярвай ми е по-добре да си ги плащаш тук,отколкото в US или UK.
Но това е друга тема.
Payoneer Не работи с ПейПал от над 1-2 години, дори ръчно да добавят сметката, пак се маха. Но няма и логика, понеже ако може да добавиш Payoneer, то би било по - лесно на US Bank account директно.
Да не говорим, че там имаш 0% такса при теглене към US Банка.
Мерси за потвърждението, все пак според мен ГейПал се излагат с тази си стъпка.
 
От: От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаун

Ето малко скриинове:

¦•••SHERIFA•••¦-може би говориш за бизнес акаунт.
Абсолютно същите неща ми излизат и на мен. То е очевадно че искат US банк, понеже само те имат Routing number and Account number, вместо IBAN.
 
От: От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаун

Формата във форума НЕ работи от години и едва ли ще я оправят, използвайте: imgur или imagebam.

За добавянето на BG bank acc е ясно от ~19.11.2015г., тук става въпрос за друго обаче.

Мда, Business BG PP.

През следната връзка не става ли да се добави или не работи? paypal.com/businessexp/money/add/bank. Personal PP ли е?
Бе то и да става, ако банковата ти сметка не е в ЕВРО, по - добре не се ебавай с тях. Аз пробвах да добавя в долари и ми казаха, че подържали само Евро. От където идва и проблем, понеже няма как да разбереш точните суми, които те ти пускат за верификация, понеже те пускат в ЕВРО, ти получаваш в долари, евра, лева и така техните малки суми от сорта на 0.2 или 0.5, се размиват. Тоест може да се добави само банк акаунт ако е в ЕВРО към бизнес акаунт. Тва го пробвах преди 2 месеца преди да ми преебат официалния бизнес акаунт. Обаче аз нямах сметка в ЕВРО, и ми казаха просто да оставя добавена доларовата банкова сметка без да я верифицирам, понеже било невъзможно. Тва беше първата мазна глупост, която чух от ПейПал.
Сега тва новото направо е пълен абсурд от правна гледна точка, те по таз логика след някой друг ден може да поискат и да имаме US номер за верификация.
 
От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаунт

В CZ PP не може да добавиш чехски локален EUR bank acc, само в domestic валута (CZK). Логично е и тук да може само в BGN bank acc, т.е. това, дето са ти казали за € да е ментене (!?). 3-ти валутни (USD/CNY/CAD) e логично въобще да не стават по подразбиране никак в нито една EU държава (excl. UK в GBP), имам предвид направени от ЛОКАЛНА банка (не от US).

По правило всеки country-specific PP acc би следвало да може да се добавя в него само local currency bank acc. И US-базиран такъв (незадължителен).
 
От: От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаун

В CZ PP не може да добавиш чехски локален EUR bank acc, само в domestic валута (CZK). Логично е и тук да може само в BGN bank acc, т.е. това, дето са ти казали за € да е ментене (!?). 3-ти валутни (USD/CNY/CAD) e логично въобще да не стават по подразбиране никак в нито една EU държава (excl. UK в GBP), имам предвид направени от ЛОКАЛНА банка (не от US).

По правило всеки country-specific PP acc би следвало да може да се добавя в него само local currency bank acc. И US-базиран такъв (незадължителен).
Имам и полски акаунт, мога да потвърдя, че е точно така само в местна валута може да добавиш банков акаунт.
Обаче, когато говорих за БГ ми казаха, че към момента подържали само ЕВРО, макар че ние практически не сме в ЕВРО зоната.
Ти какъв акаунт си успял да добавиш и верифицираш?
Според мен лично, ГейПал не са подготвени да въведат банкови сметки за България, и това, което направиха е пълна излагация. Както каза, !US-базиран такъв (незадължителен)!, как решиха, че трябва точно за БГ да стане задължителен не знам.
 
От: От: PayPal нова простотия БАНКОВ АКАУНТ (USA) + телефонна верификация за БГ акаун

В CZ PP не може да добавиш чехски локален EUR bank acc, само в domestic валута (CZK). Логично е и тук да може само в BGN bank acc, т.е. това, дето са ти казали за € да е ментене (!?). 3-ти валутни (USD/CNY/CAD) e логично въобще да не стават по подразбиране никак в нито една EU държава (excl. UK в GBP), имам предвид направени от ЛОКАЛНА банка (не от US).

По правило всеки country-specific PP acc би следвало да може да се добавя в него само local currency bank acc. И US-базиран такъв (незадължителен).

няма никакво значение валутата. В paypal имам USD, EUR и GBP баланси, като USD е главната валута на акаунта, а сметките, които са вързани в са в BGN
 

Горе