paypal откраднаха пари от банковата ми сметка !!!!

Имаш някакъв пейпал абонамент тогава, както каза колегата по-горе. Някъде из настройките на пейпала има да се спре.
никога не съм имал такива неща
утре ще им пиша или обадя да видя какво ще излъжат
 
Може да не си искал да "имаш такива неща", но някой път неволно се съгласяваш с "едни условия" и си ги влачиш докато те цоцкат ежемесечно. Потвърждението е точно един клик.
Провери, за да си сигурен, че не идва от тук проблема. Ето напътствия.
 
аз си вързах и банк акаунта
Написал си навярно отговорът. Пратили са ти верификационна сума за IBAN-а с навярно код в основанието, за да бъде успешно „проверен“.

Второто е за невнимателно абониране, но надали. Иначе се проверява през:
Ако и това не стига, то е добре тогава да се bookmark-нат следните страници и да се проверяват регулярно:

organic_right_arrow_e0.gif
paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_manage-paylist (Merchant, Description, Start, Expires, Last billed amount, Status, Details);
organic_right_arrow_e0.gif
paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_ap-manage-preapprovals (My Preapproved Payments).​
По-скоро залагам на bank acc проблемът. ИДЕЯ СИ НЯМАМ защо е било нужно да се добавя такъв, no real reason. Никой за РАЗПЛАЩАНЕ (имайки PP Balance с пари вътре) не те кара да се добавя нито Visa (MC и без това не можеш), нито Bank acc. И с Unverified си стават плащанията.


upload_2016-10-19_0-1-38.png

Но си предпочел да добавиш безсмислено IBAN-ът си, получавайки 2 small amounts, незнайки, че банките charge-ват fees за international bank tranfers или т. нар. „Получаване на международен валутен превод по банкова сметка“.

Confirm-ни си IBAN-а (щом така си пожелал), за да няма и 3-ти charge с 3-та удържана такса (от банката, незнайно коя е тя).
 
Написал си навярно отговорът. Пратили са ти верификационна сума за IBAN-а с навярно код в основанието, за да бъде успешно „проверен“.

Второто е за невнимателно абониране, но надали. Иначе се проверява през:

По-скоро залагам на bank acc проблемът. ИДЕЯ СИ НЯМАМ защо е било нужно да се добавя такъв, no real reason. Никой за РАЗПЛАЩАНЕ (имайки PP Balance с пари вътре) не те кара да се добавя нито Visa (MC и без това не можеш), нито Bank acc. И с Unverified си стават плащанията.


Виж файлът 14300

Но си предпочел да добавиш безсмислено IBAN-ът си, получавайки 2 small amounts, незнайки, че банките charge-ват fees за international bank tranfers или т. нар. „Получаване на международен валутен превод по банкова сметка“.

Confirm-ни си IBAN-а (щом така си пожелал), за да няма и 3-ти charge с 3-та удържана такса (от банката, незнайно коя е тя).
пощенска банка
сега ще се обадя на съппорта
че тука в клона са леко неориантирани спрямо пейпел
дори и да е заради това че съм добавил IBAN той е само един
а те са направили 2 тегления по близо 20 лв
няма логика
 
пощенска банка
сега ще се обадя на съппорта
че тука в клона са леко неориантирани спрямо пейпел
дори и да е заради това че съм добавил IBAN той е само един
а те са направили 2 тегления по близо 20 лв
няма логика
а за плащанията стават
просто исках да си изтегля тези пари към карта но можене съм с маестро нямаше как
 
Пощенска и мен са ме скубали преди години за валутен превод 10 евро, като ги питах ако ми преведат 1 евро какво става, отговора е ще ти вземем 9 от сметката, тия са идиоти и бягай от там
 
И аз така мисля, PP са направили превода за ферификацията, и затова си получил тия центове. Ония 20 лева банката си ги е взела като такса :)
Честито!
 
Проверих таксите от списъкът с comparison таксите, толкова си е.

upload_2016-10-19_16-11-4.png

За получаване на външни преводи в EUR/USD/GBP към сметка. Така, че сърдиш се общо взето на това, че не си прочел договорът ИЛИ не си изял с кориците сайтът на банката ПРЕДИ да се направи сметка там, за да се „изяде“ техния PDF, съответно да се направи comparison с други банки къде е по-изгодно за определените цели, за каквито ще се използва Bank acc.

Общо взето грешките в случая са били три:
  1. Изборът на банка;
  2. „Нямане на време“ в comparison на банкови условия/тарифи с ПРОСТО отваряне на сайтовете на банките и заделяне на няколко часа или дни в това само;
  3. Добавяне на безсмислен IBAN за верификация у PP, след като такъв не е нужен, нито задължителен.
Или и аз да се изразя като онзи от NatGeo: „Поредица от човешки грешки, довели до тази самолетна катастрофа.“ – може би си я мяркал тази поредица.

Относно:

а те са направили 2 тегления по близо 20 лв
няма логика
Не знам коя част от маркираната в по-горната картинка не са разбра:

upload_2016-10-19_16-14-25.png
upload_2016-10-19_16-14-53.png

За ВСЕКИ получен превод, дори и 0.000000001 да е той като стойност, таксата е €10/$10/20 лв. От PP си получил 2 x такива превода, ЛОГИЧНО 2 x 20 лв. charge-нати от банката as fees.
 
Последно редактирано:
Предполагам немалка част от банките в бг също слагат такси за преводи, така че внимателно трябва да им се гледат условията
 
На вероятно абонамент, ако си регвал разни фри траяли, доста софтове са на този принцип. Канселирай в пейпал акаунта.
 

Горе