PayPal проблем

Veselin Asenov

Active Member
Хмм, имам много странен проблем с PayPal.. :mad:
Такаа.. вчера си поръчвам аз неща от един онлайн магазин (не български), и всичко окей, платих там към двадесеттина долара и ми приеха поръчката. След 5-10 минути вече реших да направя друга поръчка, но след като тръгна да плащам ми излиза следното съобщение:
This payment cannot be completed and your account has not been charged. Please contact your merchant for more information.
И малко по надолу..
Return to merchant and try a different payment method

We are not able to process your payment using your PayPal account at this time. Please return to the merchant's website and try using a different payment method (if available).

Добре, не знаех какъв е проблема, но реших да си преместя парите на друг акаунт и съответно от него да платя.
Тръгвам аз да прехвърлям парите и ми излиза следното съобщение:
You must add funds to your PayPal account before sending more money.
А тези долари, които искам да ги пратя ги имам, дори и в повече. :confused:
Някой знае ли какъв е проблема?
 
От: PayPal проблем

Едва ли. Парите са ми от 3-4 превода от потребители от този форум, с които съм сключил успешни сделки.
 
От: PayPal проблем

Има няколко минути, през които различни части от базата от данни се синхронизират, може да е било за това (трябва малко време баланса да се обнови).
 
От: PayPal проблем

Сега пък имам друг проблем.
Why is my account access limited?

Your account access has been limited for the following reason(s):

Aug 29, 2012: We need a little bit more information about some money you recently received or withdrew.

Направил съм поръчки от едни сайтове, за над $40 и ми изписва "Refunded" т.е. Възтановени, а в PayPal акаунта ми не виждам парите? Какво става?
 
От: PayPal проблем

Проблемът е, че си направил прехвърляне между два акаунта от един и същ компютър (или поне така разбрах аз след като прочетох по-горе какво написа). И са се задействала системата им за защита от кражби. Те имат много сложна система, която се задейства и при много по-невинни събития (няма да изброявам, в сайтовете за оплаквания от PayPal е обяснено детайлно).

Сега ще се налага да четеш внимателно какво искат и да изпълняваш (вероятно ще те карат да си въвеждаш номера на картата, сканирани копия на лична карта и сметки за ток и т.н.).

Увери се, че посещаваш сайта на PayPal, а не фишинг сайт. И не пращай нищо по електронна поща, през сайта на PayPal (оригиналния paypal.com) се праща информация.
 
От: PayPal проблем

Благодаря за информацията. Ще им следвам стъпките и се надявам до 1-2 дни да се оправи.
 
От: PayPal проблем

Благодаря за информацията. Ще им следвам стъпките и се надявам до 1-2 дни да се оправи.

Надявай се, ама едва ли. Стария ми акаунт със изпълнени стъпки си стой от 3 месеца с парите вътре. Та вече изгубих надежда и го зарязах :)
 
От: PayPal проблем

Значи Case-овете са със статус "Being Reviewed By PayPal". Това значи ли че има някакъв напредък и дали ще си получа парите обратно? А от къде да попълня всички стъпки, че качих само снимка на лична карта и вече не виждам от къде мога да изпълня и другите стъпки?
 
От: PayPal проблем

Някой знае ли до колко време, ще си получа парите блокирани от PayPal?
Зависи за какво са блокирани и дали искат да предоставиш някакви документи като доказателство, че това си ти.
 
От: PayPal проблем

Да се похваля.. Върнаха ми едното плащане и ми е в акаунта.
Акаунта ми е още блокиран и чакам още доларчета от още 1 плащане.
Искам да попитам, дали ако пак направя поръчка от този онлайн магазин ще ми бъде блокиран пак акаунта?
 
От: PayPal проблем

Системата на PayPal е непредвидима. Може да ти го блокират и без разбираема (от теб) причина.
 
От: PayPal проблем

А каква информация трябваше да им даваш?
Лична карта - да. А фактура на която има твоя адрес ?
 
От: PayPal проблем

Най-лесно е да се свърщеш с тях и ще ти обяснят как ти върви казуса аз наскоро бях стигнал някакъв лимит и за няколко дена се оправихме, трудността при мен беше че нямах документ на който да ми има адреса. Имаше един момент в който се чудех дали трябва да правя нещо или не, като се свързах с тях се оказа че тряабва освен личната карта копие на друг документ да има пращам че първият не беше подходящ. Та мейлче и ще се разберете, първият ти отговор ще им е от автоматична система в 99% от случаите...
 
От: PayPal проблем

Значи парите са ми в акаунта. Днес си получих нещата от първата поръчка. Не знам как стана това? Сигурно сайта, от който поръчах нещата ще си ги поиска от PayPal. Нямам си и напредстава. Ако утре ми дойде и втората поръчка от сайта и парите са ми в PayPal акаунта, съм $43 на аванта.
 
От: PayPal проблем

Значи ти не си крадец, PayPal са откраднали парите от търговеца и са ти ги върнали в твоя акаунт, ти си просто "на аванта"?

Ето затова не се препоръчва ползването на PayPal (от търговци).
 

Горе