PayPal-честитка

wmdeals

New Member
Някой получавал ли е подобно нещо и каква е процедурата?
----------------------------
Hello Vladimir Danev,

We are sending you this notice because you have received more than 1,000.00 EUR in total payments to your PayPal account.

European Union anti-money laundering regulations and "know-your-customer" regulations require us to collect additional information when customers receive more than the mentioned amount in total payments.
----------------------------


Искат ми скан на паспорта(иди-дойди) и скан на квитанции за телефон-ток-вода дето да го има и адреса и името ми! И ги искат до края на деня! Да не знае човек кога ще му притрябва фиша от ВиК-то дейба....
 
От: PayPal-честитка

Случва се, да.
Ако си убеден, че PayPal е изпращача на e-mail-а..., действай смело ;)
 
От: PayPal-честитка

И други са писали по този проблем тук.
Едва ли ще ти искат такава информация до края на деня и едва ли ще преглеждат Фиш от ВИК на Български.
 
От: PayPal-честитка

и при мен се случи :)
сканирай и ъплоадвай на сайта им
ще ги разгледат по някое време след 3 месеца :)

не си дават много зор тия хора
 
От: PayPal-честитка

В никакъв случай не пращай по електронната поща такива документи.

Задължително трябва да са на български език - иначе ще разберат, че ги лъжеш (в България ВиК-то не дава документи на английски!).

За целта се ползва сайта на PayPal - paypal.com (с криптиране).

Това с "до края на деня" ми се вижда доста съмнително.
 
От: PayPal-честитка

и при мен се случи :)
сканирай и ъплоадвай на сайта им
ще ги разгледат по някое време след 3 месеца :)

не си дават много зор тия хора

най-ме изкефи обяснението на сайта им - първо те препращат на празна страница "view the Resolution center" - там ти се извиняват за притеснението и накрая препратка "why?" - като я натиснеш и те връщат на празна страница "view the Resolution center" :p:D:mad:

демек сещай се снахо.....
и тия хора са дали 1 вагон пари за корпоративен CRM сигурно! че аз и без такъв мога да бия подобни шутове на клиенти
 
От: PayPal-честитка

По факс не се пращат документи - крадат ги докато пътуват по телефонната линия. Нали се сещате, че всеки крадец на кредитни карти, който знае що е то PayPal си е вързал подслушвател към телефонната линия на PayPal?

Малко параноя никога не е излишна :)
 
От: PayPal-честитка

Аз се извинявам,че ползвам чужда тема но искам да попитам след като се верифицираш (изпратиш нужните им документи) колко време трябва да мине за да използваш акаунта си отново,тоест да приемаш плащания...Смисъл явно трябва да се чака да разгледат и евентуално одобрат документите,но какво става през това време ако си ангажиран с хора и програми плащащи ти по PayPal ?
 
От: PayPal-честитка

Аз се извинявам,че ползвам чужда тема но искам да попитам след като се верифицираш (изпратиш нужните им документи) колко време трябва да мине за да използваш акаунта си отново,тоест да приемаш плащания
Николко :)
 
От: PayPal-честитка

Иначе документи на PayPal се изпращат само ако си кандидатствал за търговец при тях. Това със сигурност е фишинг мейл. На БГ пощите им е зле спам филтъра и приемат даже писма с домейн "paypal.com". Ако получавате такива писма никога не цъкайте на линка, освен ако последното в него е*.paypal.com, но най-добре си влезте директно в paypal акаунта като напишете paypal.com в браузъра си.
 
От: От: PayPal-честитка

Иначе документи на PayPal се изпращат само ако си кандидатствал за търговец при тях. Това със сигурност е фишинг мейл. На БГ пощите им е зле спам филтъра и приемат даже писма с домейн "paypal.com". Ако получавате такива писма никога не цъкайте на линка, освен ако последното в него е*.paypal.com, но най-добре си влезте директно в paypal акаунта като напишете paypal.com в браузъра си.

в момента не разглеждаме варианти от зоната на здрача. става дума за повишаване на лимита - писмото си е от ПайПал

ето какво ми изпратиха днес след като им ъплоаднах всички документи на сайта:
---------------------------
Thank you for providing us with information about your account.

We're sorry, but your account access limitation cannot be lifted at this
time. We need more information.............
Acceptable documents include utility bills, a bank or credit card
statement, or a health or car insurance bill. Please note that payslips or
mobile phone bill statements are not considered as valid proof of address......

ЗНАЧИ в предното писмо писаха да им дам phone bills - сега ми пишат че това не се брои ПИДАРАСИ как ми лазят по нервите тия мега-фирми не е истина - пределно ми е ясно, че всичко това ми го пишат различни хора (мениджърчета), като всеки следващ понятие си няма какво ми е писал предишния - да не говорим за това, че писмото дори не го пишат те, ами са си готови шаблони за отговор!!!

неприятно наистина, но повечето западни CRM-методи се основават на презумпцията, че клиента(партньора/търговеца) е пълен БОКЛУК и малко нещо да се отклониш от шаблона и ти режат тиквата!!! и това за съжаление е единственият начин със щат от 50-60 човека да държиш платежна система с 10 милиона потребители!

абе квото такова....
 
с месечна разпечатка става отиваш в банката и искаш една ако не получаваш по пощата иначе преди ставаше със сметка от мобилен телефона ама явно вече са се отворили ама като се замисля то вече няма бтк има само виваком демек вече няма да приемат никави сметки за телефон
 
От: PayPal-честитка

Здравейте

Това на всеки който мине 1000 евро ли го изпращат или по свое усмотрение.

В момента имам $240 в PayPal и всеки момент очаквам такава честитка.
Да си ги превеждам ли към картата Visa Electron докато е време или да разчитам да мина метър защото вече съм получил към $1300

Интересува ме какви са ограниченията от времето на получаване на това известие до одобряването на документите които им изпратя и какъв е срока за одобряване

Презумпцията ми е следната

Докато не ме одобрят отново не мога да:

1. Превеждам пари към картата си
2. Получавам плащания
3. Извършвам плащания

В момента имам сканирани личната ми карта и извлечение от сметката ми по добитната карта Visa Electron което е от края на миналата година и съдържа адреса и името ми

Ще свършат ли работа или да търся и други документи, но какви защото аз не плащам ток, телефон, вода, парно, кабелна и интернет у нас те са на друго име

Моля за Бърз и Компетентен отговор защото следващият понеделник превеждам каквото имам в PayPal

PS:

Има ли някаква възможност да си създам друг акаунт в PayPal с нов e-mail докато тече процедурата по одобряването на стария и да си смена PayPal инфото във всички сайтове от които получавам пари с новият e-mail и после да си ги дръпна към тази карта или евентуално да си издам нова карта.

Извинявам се ако последното звучи глупаво или нелогично но трябва да действам бързо защото получавам плащания в PayPal през няколко дена от 7-8 програми
 
Последно редактирано:
От: PayPal-честитка

Вчера пак ми го блокираха :(
Пратих им по ФАКС!!! задраничния паспорт и едно извлечение от Банката и днес сутринта ме пуснаха пак :)
 

Горе