Paypal dispute

v365

New Member
Здравейте, попаднах на някакъв във Фейсбук с фалшив профил, който писа, че е mobile dev и искаше да участвам в някакъв проект с неговия екип. В последствие се оказа, че иска да ми купи Upwork акаунта, че били екип от mobile devs, но не можели да се регистрират и други глупости.
Тъй като, не го ползвам му дадох цена, но знаех, че е scammer. След много уговорки, някои от които странни (например, да ми ползва компютъра, през програма по 8 часа на ден, да съм му дал първо email/pass, след това щял да ми плати, да ми платил след 6 месеца), стигнахме до уговорката да ми прати 50$, след което да му дам достъп, след това всеки месец до цялата сума. След плащането не му дадох нищо :). Получих плащане от друг човек - момиче, което има профил във Freelancer (може би част от неговия екип). Тя направи dispute във PayPal.
Сега какво може да очаквам и ако загубя диспута? Парите са ми вече в картата и в PayPal седя на минус.
Тези пари не са нищо, но е хубаво да излъжеш scammer.
През акаунта са минали много пари и го ползвам в зависимост от това, кои са клиентите ми.
 
Следва спиране на акаунта ти разбира се. Не се разбира защо се правиш на циганин и си скапваш историята в PP, което ще ти донесе много повече негативи !
 
Доколкото имам информация, няма никакво значение, че държиш картата на нула. Когато имаш отново позитивен баланс в банковата си сметка — ще ти дръпнат. Сещам се единствено какво правят някои индивиди от третите републики. Обявяват дебитната си карта за открадната, и си изкарват нова. Това го правят много хора, но не го препоръчвам, защото е вид измамна практика.
 
Не мисля че ще ти изтеглят пари от сметката. Ако си случи, може да оспорваш в банката. Просто когато се захрани ПП акаунтът ти, парите ще бъдат приспаднати.

Съвет - оправи случая и не се занимавай с глупости.
 
Първо - никого не си излъгал. Пейпал като решат в негова полза му връщат парите и чакат да си захраниш акаунта, за да си ги вземат от теб.
Второ - така ти си измамник за пейпал и рискуваш никога повече да не спечелиш диспут.

До колкото аз лично знам те нямат право да взимат пари от картата без изрично съгласие. Но може и да греша...

Лично мое мнение е да не се занимаваш с глупости, защото само си създаваш проблеми, а скамера ще продължи да си върти схемите.
 
Такива скамери идиоти, нека бъдат лъгани. Аз не ги търся, те ме намират.
Ако мацката е сама, няма да се занимавам, но онзи идиот...
Това не е същият случай като този от линка.
 
Скамерите си го заслужават, просто в случая, ако си държиш на Paypal акаунта може да му навредиш.

П.С. Как ти изпратиха плащането - До семейство и приятели или бизнес услуги?
 
Такива скамери идиоти, нека бъдат лъгани. Аз не ги търся, те ме намират.
Ако мацката е сама, няма да се занимавам, но онзи идиот...
Това не е същият случай като този от линка.


Изобщо не разбираш за какво става дума.

Когато някой измамник реши да направи измама, той си избира две жертви. Всяка от жертвите е подмамена с различна история.

Целта е жертва номер 1 да даде пари (или нещо друго) на жертва номер 2, а жертва номер 2 да даде тези пари (или нещо друго) на измамника. Така жертва номер 1 погрешно си мисли, че е измамена от жертва номер 2, а измамникът си остава чист.

Откраднал си парите на невинно момиче.
 
Проучих доста случая, но може и да си прав. Върнах парите, макар репутацията там, да не ме интересува много, но ме е яд малко за тоя идиот. Ползвам PayPal oт много време и никога не съм имал проблем.
Плащането беше "Goods and Services" със бележка "upwork account" и линк към неин профил с много добра репутация във Freelance.com.
 
Плащането беше "Goods and Services" със бележка "upwork account" и линк към неин профил с много добра репутация във Freelance.com.
Щом е избрал тази опция като е изпратил парите има шанс да си ги върне. Ако беше към семейство и приятели не мисля, че може да направи нещо.
 
Не мисля че ще ти изтеглят пари от сметката. Ако си случи, може да оспорваш в банката. Просто когато се захрани ПП акаунтът ти, парите ще бъдат приспаднати.

Съвет - оправи случая и не се занимавай с глупости.
Кое ще оспорва точно? Че е измамил някой друг? Срамота.
 

Горе