PayPal - VISA, Mastercart, Maestro? Коя карта?

Evelina

New Member
Здравейте
Моля за отговор каква карта/дебитна или кредитна/ и на коя банка да си направя за PayPal? Оказа се,че дебитната карта Маестро,на Райфайзен,която имам,не мога да използвам.
Благодаря
п.п. И явно ще отнеме време,мога ли да си направя регистрацията в PayPal от чужбина,където ще съм на почивка,а не от България и дали има значение?
 
От: PayPal

Evelina, другия път като пускаш теми избирай заглавия, които са по-описателни за съдържанието.
 
От: PayPal - VISA, Mastercart, Maestro? Коя карта?

И според мен Visa Electron е един от най-добрите варианти. Аз съм с нея и ми върши чудесна работа.
 
От: PayPal - VISA, Mastercart, Maestro? Коя карта?

За теглене на пари от PayPal или за извършване на покупки? Обикновено банките имат 1% такса при получаване на пари към картовата сметка от PayPal, но някои може и да нямат.
 
От: PayPal - VISA, Mastercart, Maestro? Коя карта?

Задължително трябва да имаш Visa. Аз като клиент на Unicredit Bulbank (които издават само MasterCard към момента) си издадох VPAY, тъй като withdrawals се правят само през Виза.
 
От: PayPal - VISA, Mastercart, Maestro? Коя карта?

За теглене на пари...И нали говорим за дебитна карта Visa Electron?
За теглене на пари от PayPal или за извършване на покупки? Обикновено банките имат 1% такса при получаване на пари към картовата сметка от PayPal, но някои може и да нямат.
 
От: PayPal - VISA, Mastercart, Maestro? Коя карта?

Аз ли пропускам нещо????
Имам VISA издадена от тази банка

Преди около месец ги помолих да ми извадят VISA, защото при създаването на сметката при тях (преди около 3-4 месеца) ми дадоха МастърКард ми казаха, че към момента издават само VPay (което пак си е Виза). Иначе да, виждал съм и аз други хора с VISA на УниКредит.
 
От: PayPal - VISA, Mastercart, Maestro? Коя карта?

Парите се теглят без проблем и към Мастъркард.Иначе и аз препоръчвам VISA.Имал съм доста проблеми с онлайн пазаруването с Мастъркард,докато с VISA никога не съм имал проблеми.
 
От: PayPal - VISA, Mastercart, Maestro? Коя карта?

Хубаво е да се минава през повечето теми, свързани с PP ключовата дума, написана в търсачката. Може би щеше да се стигне до това.

Относно дали VPay или Visa, както и дали Electron (дебитна) или Classic (кредитна) дилемата, то тук е в процес на др. разговори, такси и пр. сметки.

Относно що не можело Maestro да се регистрира, всъщност тя може да се използва за регистрация и верификация в ePay, където ще са най-ниски таксите с нея. Но нека бъдем коректни и споменем, че И Maestro може да бъде регистрирана в PP системата и верифицирана. Просто не става за български акаунти, създадени през /bg/ отзад. Ако са създадени с /uk/ отзад, вече ще си стане (и не, не изисква UK-ско IP), лошото е, че PP UK accs изискват задължителен Bank Acc Confirmation, а UK VBAs до колкото знам не съществуват, съответно единственият начин е с ръчно отиване до UK и изкарване на bank acc, или с някоя онлайн услуга, даваща това, или с някой приятел/познат/колега/роднина. Но предвид, че става въпрос за начинаещ user, то вече се обезсмисля, и да не влизам в подробности. Advanced users обаче наистина могат да се възползват и вместо по една камара Withdraw-to-card транзакции да правят, могат една с мега голяма сума към UK-ския bank acc.

MasterCard също се верифицира в PP до колкото помня, но не и за теглене (*logout обаче е тествал и има по-актуална и проверена информация, супер щом става).

Относно понятието „най-добър вариант“, то едва ли съществува. За всеки user която му е удобна картата ще верифицира, стига да е различна от Maestro, Diner's и да не е на ОББ. A коя реално ще използва за тегленията - вече отново няма най-добър избор, след като едно е €0,5k/ден с €2 такса, друго е €50k/за деня към US/UK/DE/AT/FR/ES/IT/CH/AU верифициран (confirmed) bank acc (и логично акаунт, създаден през /us/ /uk/ .de / at / .fr / .it, etc.) с нула такса (и като една транзакция), е, лошото е, че българските (/bg/) акаунти не ни „ощастливява“ това, което отново не значи, че предприемчиви българи не биха намерили варианти. Мен ме ощастливява, тъй като е голям кеф да НЯМА опция за confirm на BG bank acc като задължение и задължително условие за получаване на бадж „Verified“, а си е нужно само картата, което си е работа за време между 5 до 30 мин. за experts и от 3 до 6 бизнес дни за останалите (без да вкл. самата заявка за карта, изкарване и чакане 3-5 бизнес дни за столицата и 5-10 бизнес дни за останалите градове).
 
От: PayPal - VISA, Mastercart, Maestro? Коя карта?

logout, светни ме и мен как се теглят пари отPayPal към Master Card? Когато се логна в сайта във witdrawals секцията виждам само 2 опции - кредитна/дебитна карта с VISA лого и US банкова сметка. Акаунтът ми е BG.

Не че е проблем да изкарам една карта VISA, но ми стана интересно :)
 
От: PayPal - VISA, Mastercart, Maestro? Коя карта?

Наскоро теглих пари от paypal и гарантирам, че МастърКард-а не ми беше позволен като withdrawal option, не знам как за вас работи :p
 
От: PayPal - VISA, Mastercart, Maestro? Коя карта?

Аз точно за това попитах logout, щото и на мен не ми се е получавало да тегля от PayPal към MasterCard, но пък знае ли човек, може колегите да се светнали на някоя нова врътка и ако е така, ще се радвам да споделят :rolleyes:
 

Горе