Paypass на Mastercard

Timon

New Member
Искам да попитам, ползва ли някой paypass картите за "безконтактно" плащане в търговски обекти? Напоследък няколко банки усилено ги рекламират , заради бързината и удобството. Не ти се налага да вадиш карта от чантата или да въвеждаш пин код за покупки под 20 или 50 лева / май е различно за различните банки/. Обаче къде остава сигурността, че ако ми я откраднат или дори я загубя напълно необезпокояван някой няма да обиколи 10 магазини и да плати х 50 лв само като види надписа paypass :shock: Наскоро забелязах, че и на майка ми са подменили изтеклата дебитната маестро карта с нова пейпас в ПИБ. И това без да е искала от служителите такава промяна?! Тя тегли само пари в брой от банкомат , така че няма да е улеснена, само където я стреснах и сега ше спре да я носи постоянно със себе си. Интересно ще ми е да чуя какво мислят и други хора по въпроса...
 
От: Paypass на Mastercard

Удобството е, че минава един очилат хакер покрай теб и след 1 минута вече може да ползва картата ти без да си я вадил от портмонето/чантата/джоба :). Махнете ги тия улеснения.
[video=youtube;vmajlKJlT3U]http://www.youtube.com/watch?v=vmajlKJlT3U[/video]
 
От: Paypass на Mastercard

Удобството е за сметка на сигурността. Ползвам 2 карти - една Visa Classic и една MasterCard суответно издадени от Unicredit Bulbank и First Investment Bank.
 
риска е по голям съгласен съм банките незнам що така решиха да ги предлагат (освен да карат търговците да си сменят терминалите за пейпас такива)


но НА ВСЯКО ПЛАЩАНЕ МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ЧАРДЖБАК (И БАНКАТА СИ ВЗИМА ПАРИТЕ ОТ ТЪРГОВЕЦА ОБРАТНО И ПРЕДИ СМЕ СИ ПИСАЛИ ЧЕ ЧАРДБАКА ВИНАГИ Е В ЗАГУБА НА ТЪРГВЕЦА ДО ТАКАВА СТЕПЕН ЧЕ Е ТЪРГОВЦИТЕ СЪДЯТ КОМПАНИИТЕ ЗА КРЕДИТНИ КАРТИ НА ЗАПАД !!!

в срок от една година след полчуаване на месечното излечение и тук търговците който имат пейпас терминал нямат подписана касова бележка за доказателсво демек стават почти автоматични жертви ... очаквам бум на френдли фрауда за начало и в последствие създаване на база данни некоректни с клиенти


Иначе в доста банки има застраховка към за неоторизирани плащания / тегления (КАТО такава ви трябва да покрие тегления от банкомат защото за тях банките се правят понеже там има директно взети пари някой трябва да покрие загубата и да си пише минус и не им толкова лесно да отрежат тръгвоеца защото е банката или друга банка на чиито банкомат са изтеглени) за каквото и да е картово плащане важи за чарджбака

(та идеята е от всички да вземат повече пари от клиента но не е лоша услуга )


пп
иситнките кредитни карти от едно време нямат пин така че риска от физическа загуба един и същ ... въпроса е точно за това което пусна detre мисля преди няколко години си писахме за защитните калъфчета от 2011 е темата за калъфчетата

RFID Електронно Джебчийство
 

Горе