PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

madseason

Active Member
Искам да разкарам старото си PC щото бая поостаря и се оглеждам за сносна бюджетна машина.
Игри не играя. Основно ми трябва за програмиране и дизайн. Понякога компилирам десктоп приложения. Има значение и как се държи под Linux.
Към момента съм се спрял на следните базови компоненти:

CPU: AMD A8-7600 - 4 CPU ядра + 6 GPU ядра; цена 60 паунда
MB: MSI A88XM-E45; цена 44 паунда
Памет: G-Skill 8GB Ripjaws X DDR3 2133 Dual Kit; цена 63 паунда
CPU охлаждане: Zalman CNPS5X; цена 12.63 паунда

Грубо с доставката до BG излиза около 450лв.
Разполагам с прилично 450W захранване, алуминиева кутия и DVD-RW, та тия мисля да си ги оставя. Хардове също имам два: 500 Gb и 1 Tb. Замислям се за един SSD 120Gb, но не ми е супер спешно да го купя сега.
Процесора, който съм си харесал е с графика R7 и дъното позволява да му шерна 2 Gb памет.
Какви мислите за компонентите? Има ли нужда да променям нещо?
Предварително благодаря за споделените мнения и идеи.
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

не бих си купил нито дъно, нито памет отвън заради риск от дефекти
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

Както писах и в една друга тема.
Взимаш някакъв марков десктоп комп.
Много добре са асемблирани и оптимизирани. Оносно процесора мисля че АМД-тата не са като едно време, интелите ги бият отвсякъде.
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

Както писах и в една друга тема.
Взимаш някакъв марков десктоп комп.
Много добре са асемблирани и оптимизирани. Оносно процесора мисля че АМД-тата не са като едно време, интелите ги бият отвсякъде.
Определено идеята за марков десктоп не ме устройва. Първо - цените - безмни суми за нов, а старите са колкото половината ми бюро. Ползвал съм уърстейшъни на Dell и HP - стабилни 8 ядрени машини, но просто са гигантски. Нов за 5-600 лв няма как да купиш такъв.
За процесорите на AMD категорично не си прав. Интелските процесори с GPU са толкова зле, че под-добре да си ползвам сегашната машина. Башка цените - с 140 лв мога да си взема най много някой двуядрен pentium g3258 с графика Intel HD Graphics (max 1.100MHz). А иначе за тия пари AMD ми предлагат 4 CPU ядра + 6 GPU ядра на 3.1/3.7(turbo) Ghz. Проблем е наистина, че подобни компоненти не се предлагат в БГ. Може би след 3-4 месеца да се появят, но ценаята им пак ще е доста висока.
Ще рискувам с покупка от Англия, пък дано съм късметлия от към гаранцията и да не я ползвам. Кой играе - пичели, кой не играе ... :)
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

За тази цел отиваш в най-близкия магазин взимаш едно пц за 500лв и си готов, за монитор повече налей.
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

За тази цел отиваш в най-близкия магазин взимаш едно пц за 500лв и си готов, за монитор повече налей.
Това никога не съм го правил. Винаги внимателно съм си подбирал компонентите, както и за компютрите за фирмата и на близките ми. имам представа какви кутии използват за готовите PC-та, какви охлаждания, захранвания, дъно, латентност на паметите и въобще всичко и никога не бих се гламосал да взема нещо ей-така, без да знам колко е добро. За 500 лв не можеш да купиш читава конфигурация от нашите магазини, само ще си хвърлиш парите.
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

Ами ако ще е уеб програмиране и дизайн не ти трябва нещо с което да събориш сървърите на НАСА. Един редактор, фтп клиент и фотошоп/гимп...
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

Ами ако ще е уеб програмиране и дизайн не ти трябва нещо с което да събориш сървърите на НАСА. Един редактор, фтп клиент и фотошоп/гимп...
Мда, не ми е необходима супер мощна геймърска машина, но ми трябва машина с която да мога да рендвам по-прости 3D-та, да обработвам по-големи SVG-файлове, за Photoshop и обработка на RAW-снимки в Lightroom и SilkyPix. Добре е да мога да компилирам бързо програми, особено под Linux. Важно е и кутията да е за micro-ATX, щото бюрото ми не е 2 кв.м.. За това си мисля, че горе-долу съм намерил баланса между размери, цена, качество и параметри. Ще шерна 2gb за Radeon R7 и ще ми останат 6gb. RAMDisk не мисля да създавам, въпреки че в някои случаи скоростта е невероятно удобство, но тогава ще ми трябват поне 16Gb. По-скоро ще заложа на SSD 120-128gb, което не съм харесал към момента - това е инвестиция за другия (подругия) месец. Още имам колебания, дали скоростта на паметта 2133 ще е достатъчно бърза за това видео, както и латентността CL11 ... до няколко часа ще го измисля и това.
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

За 500 лв не можеш да купиш читава конфигурация от нашите магазини, само ще си хвърлиш парите.
Не забелязах да си споменал, че искаш 3D CAD софтуер да ползваш.
CPU с GPU на един кристал е изгъзица, неоправдана по никакъв разумен начин.
Нещо като това:
big_1199998692_596.jpg
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

За програмиране и дизаин со вземаш най-скъпия марков десктоп втора ръка, dell и си готов. Ще ти излезе 500 лв, с параметри от типа i5, 8gb, 500-1000gb.. Акомкутията ти е голяма има ssf модели.
Голяма глупост ще е да си купип компютър от ебаи
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

За програмиране и дизаин со вземаш най-скъпия марков десктоп втора ръка, dell и си готов. Ще ти излезе 500 лв, с параметри от типа i5, 8gb, 500-1000gb.. Акомкутията ти е голяма има ssf модели.
Голяма глупост ще е да си купип компютър от ебаи
Няма да си го купувам от ebay, а от там където постоянно пазарувам - amazon. Иначе подобна машина купих скоро за кума ми, който чертае на Autocad. Супер е доволен.
Не забелязах да си споменал, че искаш 3D CAD софтуер да ползваш.
CPU с GPU на един кристал е изгъзица, неоправдана по никакъв разумен начин.
Така беше преди години. В момента и Intel и AMD се надпреварват за пазар откъм вградената графика. Не ми трябва за CAD, а за моделиране.
На работа имам десктоп машина с A10-7700 и 24Gb рам, като пак за шернати 2Gb за видео. Използвах я за сравнения. На домашния комп рендвам един Blender файл за около 45 мин, на работа ми коства около 50 сек. От там се насочих към 4-ядрените процесори на AMD с R7-графика. За моите нужди това е идеалното решение.
 
Няма да си го купувам от ebay, а от там където постоянно пазарувам - amazon. Иначе подобна машина купих скоро за кума ми, който чертае на Autocad. Супер е доволен.

Така беше преди години. В момента и Intel и AMD се надпреварват за пазар откъм вградената графика. Не ми трябва за CAD, а за моделиране.
На работа имам десктоп машина с A10-7700 и 24Gb рам, като пак за шернати 2Gb за видео. Използвах я за сравнения. На домашния комп рендвам един Blender файл за около 45 мин, на работа ми коства около 50 сек. От там се насочих към 4-ядрените процесори на AMD с R7-графика. За моите нужди това е идеалното решение.
Дали ще е ебаи, амазон или алибаба, няма никакво значение. Купуването на такава техника от чужбина в равносилно на много проблеми и е абсолютно безмислено и необосновано. В смисъл, нито ще ти излезе по евтино, нито от там ще вземеш нещо дето го няма тука. А да всъщност разликата е, че от там ще платиш ддс 18% а от тука 20% [emoji2]
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

Дали ще е ебаи, амазон или алибаба, няма никакво значение. Купуването на такава техника от чужбина в равносилно на много проблеми и е абсолютно безмислено и необосновано. В смисъл, нито ще ти излезе по евтино, нито от там ще вземеш нещо дето го няма тука. А да всъщност разликата е, че от там ще платиш ддс 18% а от тука 20% [emoji2]
Ако ми намериш процесора тук за 140-150 лв, може и малко повече, няма да го взема от Англия, а ще си го поръчам от тук.
Проблема с нашите магазини е, че винаги са 2-3 месеца най-малко назад. Фотоапарата ми се появи тук близо 6 месеца, след като си го поръчах от Англия. GSM-ма също - купих си го декември, а тук се появи юни (Moto G - в предварителни продажби ми струваше 223 лв) :). Да не говорим, че цените тук са супер завишени.
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

Супер завишени глупости. Погледнаг при нас този процесор A8 7600K , само че Black Edition сърува 190 лв. Тази версия която показваш ще струва 30 лв надолу.
Пръчката на MSI наистина я нама в БГ (защо ли), но за 70 лв можеш да си вземеш Асрок, а за 90лв Gigabyte.
Нататък памети и т.н е едно и също.
Голямата разлика че като го пуснеш през амазона, диспечинг тайма ти е 5-8 седмици :)
Като си поръчаш от тука, утре нещата са при тебе.
И по важното - гаранцията. Ако нещо стане след 2 месеца с дъно процесор, какво правиш? Викаш TNT, DHL или пращаш по пощата.
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

Супер завишени глупости. Погледнаг при нас този процесор A8 7600K , само че Black Edition сърува 190 лв. Тази версия която показваш ще струва 30 лв надолу.
Пръчката на MSI наистина я нама в БГ (защо ли), но за 70 лв можеш да си вземеш Асрок, а за 90лв Gigabyte.
Извинявай, но нещо си се объркал. Първо AMD все още не са произвели процесора в K-подсерия, т.е. няма такова нещо, като A8-7600K. Можеш и сам да провериш тук или да ми се довериш, защото редовно следя за новости в хардуера.

ПС: Дъната на Gygabyte все още не са готови за последните Kaveri процесори, или поне Bios-a им е кенеф и прави невероятни безумия, примерно с охлаждането. Ниско-бюджетните дъна на Asrock за Kaveri страдат също от сериозни проблеми или им липсва поддръжка на 2133+ РАМ. Достатъчно тестове и мнения от пряка употреба чета и мога да постна и линкове. Към момента MSI се сочат като най-достъпни и най-стабилни, поне за тия пари.
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

Явно има някаква грешка в описанието на процесора. Добре приемаме, че ще спестиш 50 лв от процесора. Остават другите не по маловажни въпроси. 2-5 седмици "Usually dispatched within 2 to 5 weeks. "
Кои нормален човек ще чака 5 седмици за нещо общодостъпно?
И втория проблем - гаранция Франция (буквално). При проблем с дъното, процесора закупен от тук го носиш в сервиза(или го пращаш с куриер и на следващия ден е там), за 5-6 дена го преглеждат/ремонтират/заменят и след седмица си имаш отново работещ компютър...
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

Защо изобщо ще взимаш АМД за такива цели? Сега може да ме оплюете, ама за такива неща аз лично бих наблегнал на ИНТЕЛ. АМД може да са супер добри, ама са супер добри като играеш игрички. Стане ли въпрос за сметки и някак си доста отстъпват на ИНТЕЛ. Освен, ако целта ти не е да спестиш пари. Аз бих си взел I3 с 8гб. Всъщност, като цяло бих изчакал малко, сега ще излизат нови 18 микронни чипове на интел с ддр4 подръжка.
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

Защо изобщо ще взимаш АМД за такива цели? Сега може да ме оплюете, ама за такива неща аз лично бих наблегнал на ИНТЕЛ. АМД може да са супер добри, ама са супер добри като играеш игрички. Стане ли въпрос за сметки и някак си доста отстъпват на ИНТЕЛ. Освен, ако целта ти не е да спестиш пари. Аз бих си взел I3 с 8гб. Всъщност, като цяло бих изчакал малко, сега ще излизат нови 18 микронни чипове на интел с ддр4 подръжка.
Принципно съм съгласен с теб. Само, че съм определил определен бюджет, а за да взема Intel процесор с подобни параметри, ще трябва да се изкихам поне двойно за него. Отделно ще ми трябва и допълнително видео, защото вграденото в Intel-ските е доста по-зле, та и там едно 100-на лева допълнително.

Явно има някаква грешка в описанието на процесора. Добре приемаме, че ще спестиш 50 лв от процесора. Остават другите не по маловажни въпроси. 2-5 седмици "Usually dispatched within 2 to 5 weeks. "
Кои нормален човек ще чака 5 седмици за нещо общодостъпно?
И втория проблем - гаранция Франция (буквално). При проблем с дъното, процесора закупен от тук го носиш в сервиза(или го пращаш с куриер и на следващия ден е там), за 5-6 дена го преглеждат/ремонтират/заменят и след седмица си имаш отново работещ компютър...
Amozon в повечето случаи пишат на карамба тия срокове на доставка. Мога да ти покажа списъка ми с поръчки от там - над 200 трябва да са станали - и с много малки изключения ги изпращат доста по-рано. Гаранцията верно си е малко по-сложна мисия. Чака се повече време, иначе е почти същото - с куриер. Вече много пъти съм пазарувал от английските магазини и съм претръпнал, та не се притеснявам особено. Ако има начин и киселото мляко бих си поръчвал от там :).
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

Принципно съм съгласен с теб. Само, че съм определил определен бюджет, а за да взема Intel процесор с подобни параметри, ще трябва да се изкихам поне двойно за него. Отделно ще ми трябва и допълнително видео, защото вграденото в Intel-ските е доста по-зле, та и там едно 100-на лева допълнително.


Amozon в повечето случаи пишат на карамба тия срокове на доставка. Мога да ти покажа списъка ми с поръчки от там - над 200 трябва да са станали - и с много малки изключения ги изпращат доста по-рано. Гаранцията верно си е малко по-сложна мисия. Чака се повече време, иначе е почти същото - с куриер. Вече много пъти съм пазарувал от английските магазини и съм претръпнал, та не се притеснявам особено. Ако има начин и киселото мляко бих си поръчвал от там :).

Кво, пращаш с dhl до Англия за ремонт ли ? Чe то по-добре си платиш ремонта..
 
Последно редактирано:
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

Принципно съм съгласен с теб. Само, че съм определил определен бюджет, а за да взема Intel процесор с подобни параметри, ще трябва да се изкихам поне двойно за него. Отделно ще ми трябва и допълнително видео, защото вграденото в Intel-ските е доста по-зле, та и там едно 100-на лева допълнително.


Amozon в повечето случаи пишат на карамба тия срокове на доставка. Мога да ти покажа списъка ми с поръчки от там - над 200 трябва да са станали - и с много малки изключения ги изпращат доста по-рано. Гаранцията верно си е малко по-сложна мисия. Чака се повече време, иначе е почти същото - с куриер. Вече много пъти съм пазарувал от английските магазини и съм претръпнал, та не се притеснявам особено. Ако има начин и киселото мляко бих си поръчвал от там :).

Съвета ми е - след като възнамеряваш да изкарваш пари с него - не се занимавай - ако трябва изчакай малко, хем ще си купиш дъно и процесор с подръжка на ддр4 - обещават 50% по-висока пропускателна способност на паметта. Ако не ти е чак толкова стара щайгата - изчакай и посъбери 200лв отгоре. Новите платки и чипове се очакват до края на годината.
 

Горе