PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

Кво, пращаш с dhl до Англия за ремонт ли ? Чe то по-добре си платиш ремонта..
Зависи. Тарифата на куриерите от БГ до Англия е между 15-25 лв за пратки до 10kg. От Англия до БГ е 2лв/kg. Напоследък ползвам услугите на http://www.uktobg.com , но съм ползвал и още 2-3 куриерски фирми. Тази, като цена/бързина/качество на доставките някак си ми се струва най-читавата. По празниците правят намаление по 1.5лв/kg. DHL ползвам само за служебни нужди и то по принуда :).
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

Съвета ми е - след като възнамеряваш да изкарваш пари с него - не се занимавай - ако трябва изчакай малко, хем ще си купиш дъно и процесор с подръжка на ддр4 - обещават 50% по-висока пропускателна способност на паметта. Ако не ти е чак толкова стара щайгата - изчакай и посъбери 200лв отгоре. Новите платки и чипове се очакват до края на годината.
ddr4 глупости, с очаквана цена +30% повече от ddr3, забрави... p.s. прочети повече за мемори контролера на амд, да не се окажеш изненадан що не баца на 2133
 
От: От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

ddr4 глупости, с очаквана цена +30% повече от ddr3, забрави... p.s. прочети повече за мемори контролера на амд, да не се окажеш изненадан що не баца на 2133

При рендъринга производителността на паметта ти е едно от най-важните неща. За 50% по-висока пропускателна способност 30% по-висока цена си заслужава инвестицията.
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

човека дава 500 лева, каква инвестиция, това са 50% по-малко пари отколкото би трябвало да даде или пак ще купува след 2, а не след 3-4 години, примерно:

ASROCK Z97 Anniversary, Z97, DDR III 3100+(OC)/1600/1333/1066, HDMI, LGA1150

INTEL XEON, E3-1226V3 QUAD, 3.30GHz, 8MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh

GEIL 2X8GB DDR III 2133 EVO LEGGERA CL10

DEEPCOOL CPU Cooler ICEEDGE 400 FS - 1150/1366/775/AMD


Крайна цена 855,59 лв.

p.s. виж си DVD-то, може би ще има изненада, ако не е SATA
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

Зависи. Тарифата на куриерите от БГ до Англия е между 15-25 лв за пратки до 10kg. От Англия до БГ е 2лв/kg. Напоследък ползвам услугите на http://www.uktobg.com , но съм ползвал и още 2-3 куриерски фирми. Тази, като цена/бързина/качество на доставките някак си ми се струва най-читавата. По празниците правят намаление по 1.5лв/kg. DHL ползвам само за служебни нужди и то по принуда :).
Хм еконт за 10 килограма до БГ Ще те обрусят 50-60 лв, ти викаш до Англия за 25.
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

Хм еконт за 10 килограма до БГ Ще те обрусят 50-60 лв, ти викаш до Англия за 25.

Има фирми, които носят стока за по 2-3лв на кг. А дори аз лично знам едни куриери (които май само в Лондон имат офис) взимат 5 паунда за 1-вия килограм и за всеки следващ по .80p
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

Хм еконт за 10 килограма до БГ Ще те обрусят 50-60 лв, ти викаш до Англия за 25.
Пич, що постоянно пишеш без да четеш?
По-горе съм дал линк към куриер, който използвам постоянно, на седмица по 2-3 пъти. С тях 10кг от Лондон до БГ ти излизат точно 20лв, а ако имат промоция ти е точно 15лв.
Никой не използва Екнот или DHL за такива доставки, освен фирмите.
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

Здрасти. Не мисля че има кой знае какво да се спори и разсъждава за билд за 450лв. В англия частите са по-скъпи или с незначителна разлика при 90% от случаите, освен ако не пазаруваш от ибей нещо малко или втора ръка. Вградена карта за дизайн и работа с 3D приложения, и то radeon? - Не. Занимавам се с тези 2 неща основно и повярвай ми не искаш да работиш с програми за графична обработка на машина с вградена видео карта. Има доста евтини варианти за по 140-150лв. с по 2ГБ видео рам, другото просто няма смисъл. За процесора няма да споря, аз ползвам интел, от АМД нямам добри впечатления нито от процесорите, нито видео картите (драйвърите им са гавра с потребителя).

Разгледай билдовете на този пич: цък - това е някой, който реално си разбира от работата и не развива безсмислени теории на база минала слава на някой си производител. Нещата постоянно се менят, хубаво е да се научите да не употребявате изрази от сорта на "от АМД/Интел по-добро няма" и т.н.
 
От: PC Конфигурация за програмиране и Web-дизайн - идеи

Всички компоненти ми дойдоха и до одеве ги сглобявах в кутията. Получи се страхотна машина на много добра цена.
Утре почвам тестове с рендването, бенчмарк и ще трябва да си направя някои специфични настройки, щото си взех и SSD - Crucial MX100 - интересен диск на 16nM-на технология, а цената му е супер.
Първоначалното представяне напълно ме устройва и то с процесор за 60 паунда (който тука го продават за 200 лв гадовете!):
madseason_PC.jpg
 

Горе