PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

От: PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

При изкривени пинове никой не признава гаранция.
Все едно да си блъснеш колата и да искаш гаранция.
 
От: PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

Доколкото разбрах проблемът е със слота на паметта, а там не ми се вижда възможно да се счупи нещо от потребителя. Сигурно има как да се счупи, ама ще трябват доста въображение и леви ръце. При проблем в слота за паметта на нова дънна платка обикновено става въпрос за дефект. Не знам да има фирми, които предварително тестват слотовете на RAM-а преди да продадат дадена дънна платка.
 
От: PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

Остава обаче загадката как при криви пинове се е разбрало за неработещия слот...
 
От: PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

Аз продавам компютри от 20 години.
За двете леви ръце (не достатъчно подготвен клиент) не се притеснявай, имам много - всеки който е чел нещо си мисли че може да го направи. Да може ама да беше гледал поне един клип. Как се изкривява пин на памет - като се опиташ да я сложиш на обратно.
Когато имам такъв подозрителен клиент правя всичко възможно аз да му свърша работата без пари.
Сега да кажа и двамата имат вина. Нека те сами за себе си преценят каква е.
Единият че е продал платка на някой който най вероятно я е повредил (всички платки се тестват в завода с памет и процесор)
Другият че го е направил.
За това не може да се вземе страна според мен.
Един иска евтино другият продава евтино.
Срещнали са се и са се разбрали - проблема е техен,
Нито единя има основание да се оплаква нито другият.
Това е заключението ми като човек който продава компютри.

Забравих да кажа Asrock са добра фирма и техните платки нямат такива дефекти
 
Последно редактирано:
От: От: PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

Аз продавам компютри от 20 години.
За двете леви ръце (не достатъчно подготвен клиент) не се притеснявай, имам много - всеки който е чел нещо си мисли че може да го направи. Да може ама да беше гледал поне един клип. Как се изкривява пин на памет - като се опиташ да я сложиш на обратно.
Когато имам такъв подозрителен клиент правя всичко възможно аз да му свърша работата без пари.
Сега да кажа и двамата имат вина. Нека те сами за себе си преценят каква е.
Единият че е продал платка на някой който най вероятно я е повредил (всички платки се тестват в завода с памет и процесор)
Другият че го е направил.
За това не може да се вземе страна според мен.
Един иска евтино другият продава евтино.
Срещнали са се и са се разбрали - проблема е техен,
Нито единя има основание да се оплаква нито другият.
Това е заключението ми като човек който продава компютри.

Забравих да кажа Asrock са добра фирма и техните платки нямат такива дефекти

А според теб нормално ли е да получиш 3 платки и по едната да има изцапано с паста? Очевадно е, че дъната си идват както трябва от производител, въпроса е, че аз не знам какво е ставало от там до мен, а определено е ставало нещо щом има паста... Единствената причина да започна темата е, че ме обвиняват в нещо, което не съм извършил!!!
 
От: От: PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

А според теб нормално ли е да получиш 3 платки и по едната да има изцапано с паста? Очевадно е, че дъната си идват както трябва от производител, въпроса е, че аз не знам какво е ставало от там до мен, а определено е ставало нещо щом има паста... Единствената причина да започна темата е, че ме обвиняват в нещо, което не съм извършил!!!

Щом не си проверил на място какви са нещата и веднага да върнеш пратката - нямаш право да се оплакваш. Разумният човек когато купува гледа, проверява и ако стоката е дефектна - я връща, не го ли направи си поема отговорността.
 
От: От: PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

Щом не си проверил на място какви са нещата и веднага да върнеш пратката - нямаш право да се оплакваш. Разумният човек когато купува гледа, проверява и ако стоката е дефектна - я връща, не го ли направи си поема отговорността.

В 14 дневен срок може клиента да върне без обяснение пратката по закон....
 
От: От: PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

В 14 дневен срок може клиента да върне без обяснение пратката по закон....

Има право да я върне в същият вид в който е взета...но според тях , дъното не е в същото състояние в което е пратено.
 
От: От: PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

А според теб нормално ли е да получиш 3 платки и по едната да има изцапано с паста? Очевадно е, че дъната си идват както трябва от производител, въпроса е, че аз не знам какво е ставало от там до мен, а определено е ставало нещо щом има паста... Единствената причина да започна темата е, че ме обвиняват в нещо, което не съм извършил!!!
За това имаш право на 15 минути тест и преглед. Ти не си се възползвал от него, следователно няма как да докажеш, че си прав. Твоята дума срещу тяхната.
 
От: PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

@ website
Както казах и двамата имате вина -
Вие имате вина защото продавате с много ниска печалба например 10 лв. и не може да покриете финансово тези недоразумения. На вас ще кажа или сте пичове и правите нещата както трябва или не ставате.
Клиента има вина защото според мен е повредил платката. На теб ще кажа ако искаш да правиш нещо първо се научи. Когато се научиш да го правиш ще разбереш че цента не е най важното нещо.
Според мен няма защо и двамата да се жалвате тук. Всеки трябва да си понесе отговорността за действията си.
Ако има съд според законите - Съдът ще присъди че стоката е повредена от клиента.
Клиента в момента лъже като казва че платката е втора употреба. С този пост смятам че уронва авторитета на доставчика.
Извинявай обаче никоя фирма ако реши да ти продава стара платка няма да остави паста. Да не говорим че никоя фирма няма как да сложи пата по дъното освен ако не е наел някой да се учи. Щото пастата е на процесора и ако има следа т ще е на процесора. А се трие много лесно с тоалетна хартия.
Този модел платка е нов и няма как да е втора употреба.
Сигурен съм че доставчика има покупна фактура от 1-2 дена преди или след поръчката :)
Това е малка подробност която всички изпускате и което ще докаже че стоката е нова.

Значи много е лесно да плюеш някой.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Sky
От: От: PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

В 14 дневен срок може клиента да върне без обяснение пратката по закон....
Ако не е повредена стоката
 
От: От: PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

@ website
Както казах и двамата имате вина -
Вие имате вина защото продавате с много ниска печалба например 10 лв. и не може да покриете финансово тези недоразумения. На вас ще кажа или сте пичове и правите нещата както трябва или не ставате.
Клиента има вина защото според мен е повредил платката. На теб ще кажа ако искаш да правиш нещо първо се научи. Когато се научиш да го правиш ще разбереш че цента не е най важното нещо.
Според мен няма защо и двамата да се жалвате тук. Всеки трябва да си понесе отговорността за действията си.
Ако има съд според законите - Съдът ще присъди че стоката е повредена от клиента.
Клиента в момента лъже като казва че платката е втора употреба. С този пост смятам че уронва авторитета на доставчика.
Извинявай обаче никоя фирма ако реши да ти продава стара платка няма да остави паста. Да не говорим че никоя фирма няма как да сложи пата по дъното освен ако не е наел някой да се учи. Щото пастата е на процесора и ако има следа т ще е на процесора. А се трие много лесно с тоалетна хартия.
Този модел платка е нов и няма как да е втора употреба.
Сигурен съм че доставчика има покупна фактура от 1-2 дена преди или след поръчката :)
Това е малка подробност която всички изпускате и което ще докаже че стоката е нова.

Значи много е лесно да плюеш някой.


Фактура всеки може да ти пусне за дата, която му поискаш :)... Няма значение, аз не казвам пцр повредиха дъното, аз казвам дъно не съм повредил и сме получили дъно изцапано с паста - може да е пцр, може да е склада, може да е където и да е - въпроса е, че при мен не идват нови дъна! pcr в случая са хората, които би трябвало да оправят нещата, затова си зимат горницата - носят някаква отговорност все пак. Не може да си измиеш ръцете с клиента и то за некви смешни 100 лева и на човек, който от 10 години се занимава с компютри (въпросния ми приятел с 2-те дъна и с това с паста) да му обясняваш, че това което вижда с очите си не е вярно!!! pcr.bg ако бехте толкова читави за колкото се представяте, след компромиса който направихме да задържим дъната с уговорката че ако не работят ще ги върнем, вие това дъно дето ви го пратих 10 пъти до ся да го бяхте сменили с ново направо, а не гаранции и глупости. Моя човек и по телефона, ако си спомняте ви каза "Абе човек ново дъно има специфична миризма, тези дъна нямаха, продавам компютри от 10 години и до сега такова дъно за ново не са ми давали" айде сега земете ми кажете че не ви каза и това по телефона...
Да, наша грешка, че дъната не са погледнати в офиса на еконт - не става ясно това дъно как се тества в тоя офис, но това е отделен въпрос... Една читава фирма никога не би постъпила така и то особено за някви 100 лв. и то при условие проблемите преди това!
За хората, които все още мислят, че при инвестирани 12 бона ще се хабя тука да пиша за да ми върнат 100 лв от дъно много се лъжете. Въпроса тук е принципен, обвиниха ме в нещо, което не съм извършил и си мислеха, че така ше си мине. Аз съм поредния балък от който ше мине. Ето сега мина от мен :). Даже ново дъно ако ми пратите сега ще ви го върна!!!
 
Последно редактирано:
От: От: PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

Този модел платка е нов и няма как да е втора употреба.

Факт. Едва на три години модел е и работи с 4то поколение процесори. А в момента актуалното е 6то, значи е съвсем-съвсем нов модел, щото между 4 и 6 разлика няма.

Абе, пичове, как раздавате присъди без инфо? Аз пак да питат - кой и как тества дъно с изкривени пинове? И двете страни питам...
 
От: От: От: PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

Факт. Едва на три години модел е и работи с 4то поколение процесори. А в момента актуалното е 6то, значи е съвсем-съвсем нов модел, щото между 4 и 6 разлика няма.

Абе, пичове, как раздавате присъди без инфо? Аз пак да питат - кой и как тества дъно с изкривени пинове? И двете страни питам...

При това, в офис на еконт. :D
 
От: От: От: От: PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

При това, в офис на еконт. :D

За това такива части се поръчват до адрес , 2лв. повече ще плати - но ще го тества на място в домашни условия и на спокойствие.
 
От: От: От: От: PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

За това такива части се поръчват до адрес , 2лв. повече ще плати - но ще го тества на място в домашни условия и на спокойствие.

Стига куриера да не ти мрънка и вика "Аре, че бързам." Защото и такива са ми се случвали.
 
От: От: От: PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

Факт. Едва на три години модел е и работи с 4то поколение процесори. А в момента актуалното е 6то, значи е съвсем-съвсем нов модел, щото между 4 и 6 разлика няма.

Абе, пичове, как раздавате присъди без инфо? Аз пак да питат - кой и как тества дъно с изкривени пинове? И двете страни питам...

Нищо не може да кажеш с Славчо кукутУ! Той продава компУтри от 20 години!!!! Софтуерен магнат е, качествения контрол на епъл от него се учат ;)
 
От: PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

Яко беше и че Асрок са неква яка фирма, и нямат дефекти...

Обаче гледам, и двете страни продължават да мълчат по темата как са тествали слот на памет при изкривени пинове?
 
От: PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

Ами да си видят единия фактурата другия версията на дъното. Между другото фактура със стара дата (една две седмици назад) е малко вероятно някой да ти издаде защото през това време вече е продавал на други.
Хайде пичове вадете фактурите и версиите на дъното да видим кой прав кой крив.
Вече не говорим празни приказки а говорим с факти.
Видя ли че имаше какво да кажа. :)
 
От: PCR.bg - ИЗМАМНИЦИ. НЕ ПАЗАРУВАЙ ОТ ТЯХ

Фактурата не върши никаква работа, разбира се.
 

Горе