Permalinks промяна и SEO?

zack

Active Member
Здравейте,
Искам да ви попитам дали смяната на структурата на permalinks в wordpress
ще ми се отрази много на SEO-то?
Искам да сменя формата на постоянните линкове от

/%postname%/

на

/%category%/%postname%/

Идеята е, че сайта е правен от друг и сега искам да го направя както на мен ми е
удобно и смятам за добре!

Най-много ме притесняват линковете, които има към статиите в сайта и това че ще водят към "Not found
 
Според мен не ги променяй. Много добре си е направен. Защо си решил да го правиш това? Колкото повече нива навътре е статията, толкова по-маловажна е за Google.
 
От: Re: Permalinks промяна и SEO?

Промяната на линковете трябва да се прави мноого внимателно. Иначе може да страдаш...
Все пак има едно решение, което е доста елегантно решава проблема - 301 redirection. Това е начин да пренасочиш линковете без да загубиш от класирането в търсачките.
Мога да препоръчам плъгин - http://www.scottnelle.com/simple-301-redirects-plugin-for-wordpress/. Единственото неудобство е, че трябва да се въведат ръчно старите и новите линкове. За да няма пропуснати страници препоръчвам да следиш статистиките си в Google Webmaster Tools или подобните и в случаи, че имаш ненамерени страници - бързо да ги добавиш за редиректване.
 
От: Re: Permalinks промяна и SEO?

Кое е по-добро URL:

www.example.com/iphone.php

или

www.example.com/technology/mobile/iphone.php



не разпространявайте на поразия някакви религиозни догми, които сте чели в "Сео гуру" блоговете, защото хората им вярват често.

има едни неща, дето се наричат семантика и логика, и тия неща в Google ги знаят още като сме пили нектар от оня истинския (верно много не сте го хванали, беше як....)






Според мен не ги променяй. Много добре си е направен. Защо си решил да го правиш това? Колкото повече нива навътре е статията, толкова по-маловажна е за Google.
 
От: Permalinks промяна и SEO?

Ще си позволя да се съглася - смислените категории добавят стойност за търсенето.
 

Горе