PhotoSmash?

zack

Active Member
Здравейте,
Искам да ви питам, някой ползвал ли е плъгина PhotoSmash или нещо подобно, за да прави потребителски галерии в Wordpress.
Идеята ми е да има прости галерии за потребителите в blog-a, в които те да могат да качват снимки, а не да ползвам външна галерия?
 
От: PhotoSmash?

Уордпрес си има собствена галерия.
Такива плъгини само ти тъпчат базата с нови таблици, товарят, и ти 'връзват' контента. Ако по някое време се присетиш че искаш нещо друго да направиш с тия снимки - забрави.
 
От: PhotoSmash?

Може ли малко инфо какво имаш предвид под "Уордпрес си има собствена галерия".
Т.е. в Wordpress има вградена функционалност, потребителите да могат да качват снимки като в нормална галария или?
 
От: PhotoSmash?

Ми това е леко outdated ама няма големи разлики:

[video=youtube_share;acU9OAZe9TM]http://youtu.be/acU9OAZe9TM[/video]
 
От: PhotoSmash?

Говорим за различни неща.

Въпроса ми е потребител да кажем от тип Subscriber да може да вмъкне снимка в даден пост или страница!
Тоя плъгин пише, че прави точно това, но не съм го ползвал!
 
От: PhotoSmash?

Не виждам какво различно говорим.

Ако проблемът е в правата на ролята Subscriber (щот по дефолт не може да пише/едитва контент), да праснеш тоя плъгин е твърде заобиколен и неефективен подход.
Примерни варианти са или да смениш дефолтната роля на новорегистрираните юзъри с нещо от рода на Editor, или да едитнеш правата на Subscriber.

За второто може да се ползва Members. Не създава нови таблици, не товари, просто дава удобен интерфейс за редакция на дефолтните роли. А може и да си създадеш нова къстъм роля с каквито сакаш права.
 

Горе