phpbb срещу други типове форуми

deffnews

Well-Known Member
Как го виждате този въпрос, специално за българоезичен форум. phpbb сравнено с discourse, например
 
Дефенирай критерии, по които ще ги сравняваш. Така зададен въпроса прилича на отчаяна нужда от внимание....
 
Дефенирай критерии, по които ще ги сравняваш. Така зададен въпроса прилича на отчаяна нужда от внимание....
Да, имам голяма нужда от твоето внимание. Какво да дефинирам. Вземаш популярните или останалите дългогодишни български форуми. Като цяло популярните смениха платформата. И например можеш да кажеш, относително класическия изглед, като bb или simple machines повече ли ти допада, или не.
 
Искам подобен сет на Predpriemach.com да си призная :)
 
До тук имаме един критерий вече - изглед/дизайн, да го наречем UX. Браво за напъна, ще те похвалим на едно място....
 
До тук имаме един критерий вече - изглед/дизайн, да го наречем UX.
Да, разбира се. Според мен е много важно как изглежда визуално и как би се възприело. Ако е за форум аз харесвам този тип.
 
До тук имаме един критерий вече - изглед/дизайн, да го наречем UX. Браво за напъна, ще те похвалим на едно място....
Аз си имам мое мнение, питам за други мнения. Ето още - име и описание. Има ли въобще смисъл от това.
 
Според мен phpbb е доста изостанал от много други платени форумно системи. От към дизайн най-вече. Имам няколко фаворита преди тази система. Xenforo, Invision Power Board, Discourse, Vanilla
Invision Power Board много прилича на този дизайн.
 
Ние сме на xenforo. Тази система си е топ. ;)

От бивши девове на vbulletin. ;)
Сериозно би ми помогнало, ако ми се кажат поне файловете, в които да търся за къстъмизация.
 
За коя система? Иначе където и да напишеш по търсачките, ще ти излезе това с къстамизирамето. Дори ги има в админа на човечеството система като отворени пилета за редакция. Говорим за стилизиране, за другото ясно е - където искаш си джиткаш да си нагласящ каквото ти е нужно.
 
Щях да ти повярвам, ако нямаше само 2700 мнения. :) Или този не влиза в определението ти. :)
тук съм от 2008 и е като семейство и място където разпускаш бате... ама сега да влизам в чисто нов форум и да продължавам няма да е :) тук си е изключение
 
Дори ги има в админа на човечеството система като отворени пилета за редакция.

o_O o_O o_O
 
Ние сме на xenforo. Тази система си е топ. ;)

От бивши девове на vbulletin. ;)
Invision може би. Да, те имат документация, но кога да търся кое къде е... колко би вървяло една повърхностна къстъмизация или не се ли предлагат готови.
 
Всяка форумна система си има теми, които що годе се приближават до някаква желана визия, от тук натам си е фронт ендъра да си до го нагласи както си иска вече. ;)
Invision може би. Да, те имат документация, но кога да търся кое къде е... колко би вървяло една повърхностна къстъмизация или не се ли предлагат готови.
Работата е там, че нямам време. И май няма смисъл да пробвам нещо, което после трябва да го купя, а аз няма да го купя. Така, че ще човъркам нещо на phpbb.
 

Горе