phpbb срещу други типове форуми

Ако някой иска да помага... защото наистина нямам време :(
Едитвам директно от файл мениджъра на хоста, но нищо не се променя, а кеша го чистих.
 
И файл качих и презаписах, нищо не се променя, всъщност пробвах само с две-три промени на цветове :)
 
Купи си тема от themeforest. За 20 долара има с готови цветови схеми, все една ще ти хареса.
Абе опитвам се да сменя цвета на един парараф, но не става! Не се получават нещата...
 
Пусни тук да види за какво става дума. ;)
За това, че не ми остана време да го пусна локално, а онлайн не отразява промените на един обикновен # за цвят, примерно.
 
Днес отделих два час и само дотук, почти само по цветовете...
https://ibb.co/YkNXRXy
 
Според мен phpbb е доста изостанал от много други платени форумно системи. От към дизайн най-вече. Имам няколко фаворита преди тази система. Xenforo, Invision Power Board, Discourse, Vanilla
Проблема ми е докато схвана модела, кое с кое се свързва. Трети ден отделям по един час, обаче с php съм се занимавал любителски преди доста, доста време и използвах basic или чисто кодиране php html и извеждане от sql по категории + малко модифициране на готови ajax скриптове (доколкото помня) за slidebar, което тогава се наричаше carousel (въртележка).
Честно казано това са големи дебри.

П.с. И за мен е абсолютно вярно, че базов php е супер лек, едва ли custom-и могат да бъдат толкова леки.
 
Без да разбирам, това phpbb3 можеше да е написано много по-изчистено. То по-добре да режа кодове, отколково да ги гадая кое от къде е и за къде е за преправяне.
 

Горе