PHPBB3 vs SMF

phpBB3 VS. SMF

  • phpbb3

    Votes: 10 34.5%
  • SMF

    Votes: 19 65.5%

  • Общо гласове
    29

westside

Active Member
Коя ситема да сложа от двете безплатни .разбира се че VBeuletin e най добра но от безплатните коя по защитена . ЗА Phpbb3 има доста модове което ми допада , SMF -a ми излгежда по лесна за управление
 
смф имат проблеми със сеото за които твърдяха че са решени при 2ката ама изкараха ли я офици1ялно двоиката недостстъкът на пхпбб 3 е единствено че слага категорията в урлто на темата и е се получава дупликейт ако местиш темиа ама не е голям проблем биз избрал ббто
 
От: PHPBB3 vs SMF

Разбира се, че phpBB3 е най-доброто. Разгледай този списък http://rankings.big-boards.com/?p=all и виж колко phpBB са в челото и къде в списъка е първия smf. Когато цифрите говорят, просто няма какво друго да се каже :) .
Освен това съпорта на phpBB е уникален по рода си.
 
От: PHPBB3 vs SMF

Phpbb3 е по-добро за мен.
 
От: PHPBB3 vs SMF

Гласувах за SMF. Работил съм повечко с него. Разбира се не казвам, че phpBB3 не струва, даже напротив, също е много добър CMS, но... изказвам лично мнение ;)
 
От: PHPBB3 vs SMF

Да, започва да става забавно.
Има шансове така любимото на доста народ PHPBBBB55 да не спечели.

Явно наистина има хора, поучили се от опита с различните форум платформи
 
От: PHPBB3 vs SMF

SMF... просто ме грабна, след мизериите, които едно phpbb3 остави :/ Радев може да потвърди :)
 
От: PHPBB3 vs SMF

Знам колко хора обичат и защитават религиозните си убеждения!

само, че вие не знаете колко хора са ми са оплаквали от това по-горе споменатото нещо
 
От: PHPBB3 vs SMF

Естествено, че накрая PPHPPHPBBBBB5 ще победи!
да не забравяме все пак кой ще гласува в анкетата
ти, westside, що още не си гласувал за гореспоменатото нещо.
 
От: Re: PHPBB3 vs SMF

смф имат проблеми със сеото за които твърдяха че са решени при 2ката
Ако искте можем да обсъдим проблемите.

Има модове като Pretty URLs и NoFollow All Links за 1.x които оправят нещата. От каквото съм се сетил, само custom keywords не съм постигнал (е, и уникален title за теми с повече страници). С минимално ръчно хакване. Системите за ъпдейт и модване са много благи.

До сега SMF не ми е гърмял, за разлика от BB и Invision. За кракнат не съм и чувал.

SMF
 
От: PHPBB3 vs SMF

За кракнат не съм и чувал

Спомням си как на Атака (партията) всеки божи ден изгряваше с турски полумесец. Имаше дори красиво езерце до него и сравнително хубава мелодия :)
 
От: PHPBB3 vs SMF

Ох... и с двете съм имал супер много ядове и всеки е по-добър с нещо от другия.
Да започнем от SMF – не ми харесва как е написан, не ми харесва темплейт енджина, не ми харесва автоматичната инсталация на плъгини (викам ако ще се прави подобно нещо, да е с hooks, а не по касапския начин). От друга страна пък има доста красиви скинове.

Сега като погледна към phpBB3 виждам една доста неудобна администрация, поне за мен. Но виждам, че потребителите са свикнали с него. Написан е добре, а за SEO има доста хубави модове. Съпортът е доста добър, скинове има доста красиви.

Според мен phpBB3 е срещан доста по-често и това изобщо не е случайно. Според мен SMF е подходящ за начинаещи webmaster-и и за мързеливи такива.

Разбира се, можете да не се съгласите с мен, но това са моите наблюдения през последните години.
 
От: От: PHPBB3 vs SMF

Спомням си как на Атака (партията) всеки божи ден изгряваше с турски полумесец. Имаше дори красиво езерце до него и сравнително хубава мелодия :)
Сайта на атака, или това което им беше форума на времето?

Във втория случай е SMF и е правено и поддържано то симпатизанти (още преди Атака да проимат сайт всъщност) без официална връзка с партията.

После атака решиха да си правят официален сайт, сложиха май Joomla и... да, ефекта беше такъв. Направиха си собствен официален форум форум (всъщност на сайта на Вестник Атака) е на SMF 1.x и няма не знам да е имало турски знамена от тогава.
 
От: PHPBB3 vs SMF

Сайта на атака, или това което им беше форума на времето?
това, което им беше форума на вестника на времето. Т.е. сайта не на партията, а на вестника.
 
От: PHPBB3 vs SMF

То и аз се присетих инцидентно, просто стана въпрос за това. Иначе, не мисля, че тези два скрипта могат да се сравняват по това, кой е по-лесен за разбиване, това не е обективен показател. Практиката показва, че за пробивите в сигурността най-вече са виновни самите собственици (които не следят за своевременните обновявания или бъркат с правата на файловете) или съответният хостинг, който не си е защитил добре машините. Широкото разпространение на скрипт е нож с две остриета: от една страна наистина привлича повече кракерите, от друга страна много повече хора са заинтересовани в отстраняването на бъговете и доста по-бързо се реагира както от хакерите, така и от нормалните потребители при откриването на пробив.
При форумните скриптове основните показатели, по които да се оценяват, би трябвало да бъдат натоварването и функционалността (като ергономичност).
 
От: PHPBB3 vs SMF

Широкото разпространение на скрипт е нож с две остриета: от една страна наистина привлича повече кракерите, от друга страна много повече хора са заинтересовани в отстраняването на бъговете и доста по-бързо се реагира както от хакерите, така и от нормалните потребители при откриването на пробив.

Е ДА напълно си прав СМф е по е нов и следователно няма още много "доброжелатели"
общноста пхпбб е по голяма и дори да се случи белата ще има изход
 

Горе