phpSitemapNG - sitemap.xml / sitemap.rss

coolice

Owner
Open source Google Sitemap Generator - Вресия 1.5.4b -
Сваляте си я от :
http://enarion.net/google/phpsitemapng/download/

ЧЕТЕТЕ ИНСТРУКЦИИТЕ

Разархивирате, качвате на хостинга, настроивате пожелание, генерирате и сте готови за по малко от 10 минути :)

генерира xml версия, rss версия , html и txt

подържа direct submission до MSN и Yahoo, пингва Гугъл след ъпдеит, бота минава веднага :) първия път обаче трябва да си събмитнете сайта ръчно http://www.google.com/webmasters/sitemaps/

Blinky

Owner
Много мерси за този инструмент, наистина помага на бота да види какво имаш на сайта си. Аз лично съм доволен от това което този софтуер прави за моят сайт. :wink: А е хубаво че и новият FF изкарва добре изглеждащ образ на всичко това.
-----------------------------------------------------------------
Affiliate Marketing

naskobg

Well-Known Member
Някой може ли да ми каже защо ми дава грешка когато се опитам да си направя sitemap на сайта?Ето и грешката:

This Sitemap has the following errors:
Errors
Unsupported file format
Your Sitemap does not appear to be in a supported format. Please ensure it meets our Sitemap guidelines and resubmit.

благодаря предварително.

Sobieski

Well-Known Member
naskobg каза:
Някой може ли да ми каже защо ми дава грешка когато се опитам да си направя sitemap на сайта?Ето и грешката:

This Sitemap has the following errors:
Errors
Unsupported file format
Your Sitemap does not appear to be in a supported format. Please ensure it meets our Sitemap guidelines and resubmit.

благодаря предварително.

Струва ми се че това е от твоят хостинг, файловото разширение не е позволено мисля че трябва да говориш с супорт-а на хостинга или да го
смениш.

naskobg

Well-Known Member
ее издразних се вече..какъвто и сайт да субмитна в гогъл сайтмап и не ми го приема..все гешки ми дава и то от всякакъв рор.въобще има ли някаква програма..сайт която да геенерира сайтмап като хората? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

naskobg

Well-Known Member
дам..но ми дава това :

Server Error in '/' Application.
The request failed with the error message:
--
<html><head><title>Object moved</title></head><body>
<h2>Object moved to here.</h2>
</body></html>

какъвто и сайт да сложа това дава. има ли нещо свързано или направо да пробвам xml файла.

Google се ебава също. Като му качиш мапа ти вика "окей".. И като провериш след няколко часа ти е дал грешка, но пък бота си минава навсякъде.

Инак тия оупънсорс туулове за SiteMap по никакъв начин не помагат на бота да индексира всичко, защото те също са crawler-и. Идеята е да си бръкнеш в базата данни и да извадиш от там всичко динамично, което може да се види. Статичните линкове обикновено са ти вързани така или иначе на самия хоумпейдж и може и да ги пропуснеш.

Tsanko

Member
Мен само на рор картата ми даде грешка и я махнах. Иначе всички останали са без проблем и си ги дърпа всеки ден. Преди правех картите с това http://www.sitemapspal.com/ , но сега си имам плъгин :)

Горе