Pingler - разяснения и анализ

От: Pingler - разяснения и анализ

Пингването не е ли добре от гледна точка на това, че сайт X уведомява Гугъл за съдържанието, което да се индексира, преди 'хитрия' сайт Y да scrape-на контента на А и ако има по-добри ранкинг параметри да се ранкне по-добре в СЕРП-а от А, който е всъщност създател на контента и даже да обере черна точка?
 
От: Pingler - разяснения и анализ

Пингването не е ли добре от гледна точка на това, че сайт X уведомява Гугъл за съдържанието, което да се индексира, преди 'хитрия' сайт Y да scrape-на контента на А и ако има по-добри ранкинг параметри да се ранкне по-добре в СЕРП-а от А, който е всъщност създател на контента и даже да обере черна точка?

Нека сега обясня по-подробно какво имам предвид, преди оня путьо пак да се намеси. Да поясня, че това са си лично мои възгледи, направени върху експерименти с няколко сайта като за себе си съм доказал, че пингването е нож с две остриета.

Ако пингвате ново съдържание е добре - казвате на бота, че има нещо ново и той идва да го види. Но ако имате да кажем сайт с 5 статии и тези 5 статии ги пингвате всекидневно, то това ще бъде вредно.
 
От: Pingler - разяснения и анализ

Аз не разбирам от пинг, минг, и прочие, не изчетох какво е написано по-горе, щото се изморих от офф топик джафкане.

Два подобни сайта, единият wp другият html. Нова страница в html се индексира по-бавно от колкото пост в блога. Вероятната причина за това е пинка, който се прави от wp. Пробвал съм pingoat i pingomatic на html сайт но никога не ми е помагал. Интересно е че, при блога новото съдържание се индексира почети мигновенно, но само първата статия, в смисъл ако днес добавя няколко, първата се индексира веднага, другите по-късно въпреки пинга.

Моето заключение че, гугъл знае кое е блог и очаква пинг при ново съдържание, но от друга страна зне кой блог колко често се актуализира и колко често да го индексира. Така дори и да добавите много ново съдържание наведнъж по-голямата част не се взима под внимание веднага. Това е нещо като самообучаващ се алгоритъм, за който има статистика в GWT. Затова най добре е блога да се актуализира регулярно - примерно всеки ден по една статия, ама всеки ден. Или по една на седмица, ама всяка седмица.

Пти html сайта нещата стоят по друг начин. Там на търсачката и е ясно, че пинга е изкуствен, и го взима в предвид само когато съвпадне със нейното желание точно в този момент да очаква нещо ново в сайта.

В заключени мога да кажа, че не виждам абсолютно никаквъв смисъл да се задълбааме в пингове мингове и прочие простоии - няма никакъв смисъл да се чудите кога и как ще ви се индексира сайта. Направете хубав сайт, актуализирайте го и нещата си се нареждат от само себе си. Това е рецептата приятели и стига митове и легенди.

Просто си слоижи един плъгин на да ти ограничи пинга на блога и това е. (по дефаулт вордпресс пнгва винаги при едит и ако цъкаш много, това е нещо като пинг спам, а всеки спам е нежелан винаги от всеки).
 
От: Pingler - разяснения и анализ

Напълно съм съгласен с мнението на Fozzy.

Чел съм на други места, че ако пингваш постоянно сайта си, който има едно и също съдържание, може да получиш червен картон от гугъл. Това не означава, че ако днес имаш 45 нови страници трябва да ги пингнеш всички. Аз лично си пингвам блога в блогспот с pingler през 4-5 дни, и то само ако имам публикуван нов пост! Забелязвам наистина покачване на трафика с около 30-40% за около 1-2 дни и после пак пада. Това е строго индивидуално и Ви споделям при мен как стоят нещата.

А онова "пингоматик" на мен лично никакъв трафик не ми доведе, според мен само за уордпрес върши работа (и да си пингваш новите беклинкове) ;)
 
От: Pingler - разяснения и анализ

Напълно съм съгласен с мнението на Fozzy.

Чел съм на други места, че ако пингваш постоянно сайта си, който има едно и също съдържание, може да получиш червен картон от гугъл. Това не означава, че ако днес имаш 45 нови страници трябва да ги пингнеш всички. Аз лично си пингвам блога в блогспот с pingler през 4-5 дни, и то само ако имам публикуван нов пост! Забелязвам наистина покачване на трафика с около 30-40% за около 1-2 дни и после пак пада. Това е строго индивидуално и Ви споделям при мен как стоят нещата.

А онова "пингоматик" на мен лично никакъв трафик не ми доведе, според мен само за уордпрес върши работа (и да си пингваш новите беклинкове) ;)

На тоя покачения за 1-2 дни трафик колко му е баунс рейта?
 
От: Pingler - разяснения и анализ

Това ми е като цяло, но за определен ден незнам къде да го видя...
Страници / посещение: 1,35
Ср. продълж. на посещението: 00:00:56
 
От: Pingler - разяснения и анализ

Ами от горе в дясно може да си избереш от кога до кога, ама аз нещо не съм доволен от аналитикса напоследък, мисля, че има разминавания...

Аз също мисля че има разминавания и то големи. не го гледам изобщо
 
От: Pingler - разяснения и анализ

Пингването е полезен метод да покажеш на Google, че има ново съдържание в сайта ти. Пингвате си само новите публикации, артикули или каквото там добавите в сайта си. Това помага за по-бързо индексиране на новата информаия. Трябва да си безобразен идиот да пингваш по 3 пъти наден една и съща информация, която нее обновявана от месеци. Тов е като да отворите магазинче с 5 артикула в общото мазе на блок аси и всеки ден да крещите пред блока "Елате да видите новата стока", а никога да не пускате нова стока. Колко дни ще ви трябват преди да ви теглят еднамайна?!
Обобщено: Пингвайте само новата информация и някой и друг линк към вас, който е труден за индексиране. Можете да пингвате примерно постове в социалки.
 
От: Pingler - разяснения и анализ

Нещо да кажете за пингването на линкове (например блог коментари и разни подобни 2-3 tiers). Има ли някакъв смисъл и кой е най-добрия начин да се пингнат повече линкове (20,000-30,000)?
 
От: Pingler - разяснения и анализ

Нещо да кажете за пингването на линкове (например блог коментари и разни подобни 2-3 tiers). Има ли някакъв смисъл и кой е най-добрия начин да се пингнат повече линкове (20,000-30,000)?

Има смисъл да пингваш блог коментари, в които има линк към теб, както и постове в социалки, статии в артикъл директории и т.н.
За 20-30 000 обаче на дали ще намериш онлайн инструмент, който да ги пингне на веднъж. Иначе пробвай http://www.bulkping.com/. С него може да пингваш няколко адреса но мисля, че беше до към 60.
Сподели как правиш 20-30 000 блог коментара, ако не е тайна.
 

Горе