PR табличка

stinky

New Member
Рових се из нета и намерих тази табличка, в която е дадено за какъв PR колко линка от определен PR ти трябват...

Код:
For PR3 Links needed:
PR1=555
PR2=101
PR3=19
PR4=4
PR-PR10=1
==========
For PR4 Links needed:
PR1=3,000 
PR2=555 
PR3=101
PR4=19
PR5=4
PR6-PR10=1
==========
For PR5 Links needed:
PR1=17,000
PR2=3,000 
PR3=555
PR4=101
PR5=19
PR6=4
PR7-10=1
==========
For PR6 Links needed:
PR1=93,000
PR2=17,000
PR3=3,000
PR4=555 
PR5=101
PR6=19
PR7=4
PR8-10=1
===========
For PR7 Links needed:
PR1=508,000
PR2=93,000
PR3=17,000
PR4=3,000
PR5=555
PR6=101
PR7=19 
PR8=4
PR9-10=1
============
For PR8 Links needed:
PR1=2,800,000
PR2=508,000
PR3=93,000
PR4=17,000
PR5=3,000
PR6=555
PR7=101
PR8=19
PR9=4
PR10=1
=============
Надявам се да е полезна на някой.
Ясно е, че PR8 трудно се прави с PR1 линкове, но се пак може да опитам :)
ПП: много съм зле ся се осетих, че съм объркал дяла в които трябва да е.
Извинявайте много :)
 
stinky каза:
ПП: много съм зле ся се осетих, че съм объркал дяла в които трябва да е.
Извинявайте много :)

Не се коси - уцелил си отдела, а и без друго скоро ще премахват ПР. :roll:
 
yMladenov каза:
stinky каза:
ПП: много съм зле ся се осетих, че съм объркал дяла в които трябва да е.
Извинявайте много :)

Не се коси - уцелил си отдела, а и без друго скоро ще премахват ПР. :roll:
Те го премахват от 1 година
 
MsGeR каза:
Те го премахват от 1 година

Да, но преди една година не казаха с какво ще го заменят.
А и този път се е дигнал доста по-голям шум. Според мен 2008ма ще се събудим без пр по сайтовете.

Ето и нещо от мен:
PageRank-Calculator.png


п.п. Благодаря на Миглен, че ми показа графиката.
 
gunshot каза:
не се заблуждавайте, тези таблици не са верни!

И аз съм на подобно мнение.. :?
Трябва да си направим една наша таблица. ;)

Макар, че не съм сигурен, че може точно да се изрази прехвърлянето на ПР чрез линк..
 
Таблицата не може да е вярна само поради факта, че зависи колко линка има на страницата, която те линква. Едно е страница с ПР5 и един изходяш линк на нея (твоят) и друго е същата страница твоят линк + още 200, например.
 
Ам чак майната му не , но ето за тия които не знаят какво точно е ПР-а , а относно тая таблица малко са ми съмнителни . Другото си го пише тук
 
MsGeR каза:
yMladenov каза:
stinky каза:
ПП: много съм зле ся се осетих, че съм объркал дяла в които трябва да е.
Извинявайте много :)
Не се коси - уцелил си отдела, а и без друго скоро ще премахват ПР. :roll:
Те го премахват от 1 година

е, сега окончателно ще го махнат и ще го заместат с google VR.
нулирането на ПР в цялата мрежа е обявено към средата на тоя месец. ха, да видим. :)
 
kalin4y каза:
току така не се променя алгоритъм и структура на най-използваната търсачка в света ;)
Всичко е PR :p Ако има нещо сериозно ще се чуе доста ;) така че нема място за притеснение на този етап

смяташ ли, че няма място за притеснение :)

Google планира да въведе кардинални промени в четири основни елементи на търсещата си система и програмата си AdSense, с цел да се противопостави на занимаващите се с blackhat-SEO, продажбата на PageRank и фалшивите кликове за AdSense. Информация за това се появи в блога Google Rumor Mill още през октомври, на база сведения, дадени от някой от инжинерите, работещи в компанията.

Първата промяна е свързана с анулирането на PageRank-а на сайтовете. Всички данни ще бъдат премахнати от лентата с инструментите на Google и няма да могат да бъдат възстановени. Вероятно това ще се случи в средата на ноември, с пускането на Google Toolbar, версия 4.2, в която ще бъде включен нов показател - Google VR или (visitor rating). Google VR ще използва система за гласуване, подобна на Digg, като бутоните за гласуване ще бъдат поставени на лентата с инструменти.

Втората промяна е свързана с рекламните съобщения от AdSensе. Пр кликване върху линк от този тип ще се появява форма с предупреждение, че това е платен линк и от нея потребителят може да се върне отново на сайта или да последва линка към сайта на рекламодателя.

Премахва се и операторът link, както и данните за всички обратни линкове. Този показател няма да се взима предвид и в инструментите Google Analytics и в Webmaster Tools.

Последната, и най-важна промяна, е въвеждането на нов оператор dofollow. Всички линкове, имащи този оператор ще бъдат взимани под внимание от робота и ще бъдат индексирани, а останалите ще отпаднат от индексацията.

за повече инфо скивай http://googlemill.blogspot.com/search/label/pagerank
 
Нямам нищо против новите им промени, но ми изглеждат доста радикални. VR - как ще стане тази работа ???
 
Ами явно от импресиите ще го изчисляват по някакъв начин или може би ще трябва да слагаме бутон за гласуване, но все пак не вярвам да е по последния начин.
 
olaf каза:
kalin4y каза:
току така не се променя алгоритъм и структура на най-използваната търсачка в света ;)
Всичко е PR :p Ако има нещо сериозно ще се чуе доста ;) така че нема място за притеснение на този етап

смяташ ли, че няма място за притеснение :)

Google планира да въведе кардинални промени в четири основни елементи на търсещата си система и програмата си AdSense, с цел да се противопостави на занимаващите се с blackhat-SEO, продажбата на PageRank и фалшивите кликове за AdSense. Информация за това се появи в блога Google Rumor Mill още през октомври, на база сведения, дадени от някой от инжинерите, работещи в компанията.

Първата промяна е свързана с анулирането на PageRank-а на сайтовете. Всички данни ще бъдат премахнати от лентата с инструментите на Google и няма да могат да бъдат възстановени. Вероятно това ще се случи в средата на ноември, с пускането на Google Toolbar, версия 4.2, в която ще бъде включен нов показател - Google VR или (visitor rating). Google VR ще използва система за гласуване, подобна на Digg, като бутоните за гласуване ще бъдат поставени на лентата с инструменти.

Втората промяна е свързана с рекламните съобщения от AdSensе. Пр кликване върху линк от този тип ще се появява форма с предупреждение, че това е платен линк и от нея потребителят може да се върне отново на сайта или да последва линка към сайта на рекламодателя.

Премахва се и операторът link, както и данните за всички обратни линкове. Този показател няма да се взима предвид и в инструментите Google Analytics и в Webmaster Tools.

Последната, и най-важна промяна, е въвеждането на нов оператор dofollow. Всички линкове, имащи този оператор ще бъдат взимани под внимание от робота и ще бъдат индексирани, а останалите ще отпаднат от индексацията.

за повече инфо скивай http://googlemill.blogspot.com/search/label/pagerank

хах, да, един човек да ме подкрепи най-после. :p
Добре дошъл във форума. Пожелавам ти мн успехи в онлайн бизнеса. :wink:

Що се отнася до VR - в новините, които четох се споменаваше за google toolbar-a който, ако питате мен, е най-използвания туулбар за IE и firefox. Вариантите са, че ще се гласува през туулбара и, отделно, google ще променят рейтинга на базата импресии/трафик. Да се слага бутон на страницата е просто нелогично...
 
Има начини да се проследи това. Ако следят дадено IP за колко време се задържа по страницата и колко клика прави, колко страници разглежда, .... това показва че даденият потребител е проявил интерес към сайта за разлика от друг който е с един клик и не се е задържал. Това е някакъв начин, а е възможно умните глави на Г да имат хиляди идеи. Ако са решили ще го направят. Естествено това което давам като пример не е достатъчно защото социалните групи, форумите и други ще са с по-голяма преднина тогава. Но мисля, че ефективни начини има.
 
Филип каза:
Има начини да се проследи това. Ако следят дадено IP за колко време се задържа по страницата..

Като стана дума за времето, прекарано на страницата, имам чувството, че не работи съвсем точно. Някой друг има ли такива наблюдения? :?
 

Горе