PR4 за 2 месеца без никакво SEO

dmb

New Member
За пръв път ми се случва такова нещо. Нов сайт - няма и 2 месеца, откакто е регистриран домейнът, и е станал с PR4. Не съм правил никакво SEO, никакъв линк билдинг, на сайта все още няма много съдържание. И днес просто ей така поглеждам да видя и намирам ранк 4.

Единственото, което е правено като промоция е реклама в Adwords, но с доста умерени разходи по нея. Не съм някакъв едър рекламодател.

Дали Гугъл не манипулира ранковете в полза на пускащите реклами, дори дребните от тях?
 
От: PR4 за 2 месеца без никакво SEO

Сигурен ли си, че преди това този сайт не е бил регистриран от някой друг, който му е правил линкбилдинг и евентуално да е останала някоя друга връзка?

Възможно е и някой от клиентите/потребителите, които е попаднал на сайта ти, да е решил да го линкне в неговият сайт/блог или пък някой друг да е писал за сайта ти я в блог... я в форум... без да знаем сайта, никой не може да каже на какво се дължи този "феномен" :)
 
От: PR4 за 2 месеца без никакво SEO

напиши в google:

Код:
 [B]info:domeina.net [/B]

като замениш domeina.net с твоя
и виж дали излиза същият отдолу
 
От: PR4 за 2 месеца без никакво SEO

Домейнът не е бил регистриран преди това. 100% сигурност. Проверих и с info: и не излиза нищо старо. Само най-новото.

По принцип всеки сайт може случайно да попадне като линк на чужд сайт, но така от раз да се получи скок с 4 нива... Пак казвам - няма 2 месеца още от регистрацията...

Не виждам причина извън Adwords...
 
От: PR4 за 2 месеца без никакво SEO

Може да се получи, и даже обикновено се получава така. По принцип на нови сайтове Гугъл слага по-висок PR, ги вдига малко, но след това ако сайта не се подържа - може PR-a да ти падне и даже да стане PR 0.
 

Горе