Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Довечера ще си върна жеста, ще ти изпратя фикса, обещавам :roll:
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Вярно е, че PayPal не работи с български лева, но в самия модул (към Prestashop) за плащане с PayPal се извършва превалутиране. По-подробно решение, заедно с пача, може да се види тук prestashop.com/forums/topic/268556-solved-currency-not-supported-in-paypal-358/page-2
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

А браво eliweb , спести ми довечершното търсене.
Точно в тази тема намерих решение и аз преди време.
Това е верният начин.
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Тази тема съм я пропуснал.

Ще разгледам и ще пиша дали сработва и при мен. Не, че ще има някакъв смисъл де, до сега 1 бг клиент не е цъкнал да плати предварително, но кой знае...
 
От: От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Вярно е, че PayPal не работи с български лева, но в самия модул (към Prestashop) за плащане с PayPal се извършва превалутиране. По-подробно решение, заедно с пача, може да се види тук prestashop.com/forums/topic/268556-solved-currency-not-supported-in-paypal-358/page-2

Имаш репутация от мен!

Тръгнах да merge-вам с файла от 3.6.5, но промените бяха много и видях, че твоя файл работи с тази версия. Сложих и заспа, не изписва грешки, ще следа през следващите дни за проблеми, но за момента не виждам.

Слагате файла на Ели и после от настройките за плащане избирате PayPal да е валиден за избраната от клиента валута и нещата заспиват.
 
От: От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Вярно е, че PayPal не работи с български лева, но в самия модул (към Prestashop) за плащане с PayPal се извършва превалутиране. По-подробно решение, заедно с пача, може да се види тук prestashop.com/forums/topic/268556-solved-currency-not-supported-in-paypal-358/page-2

@eliweb, можеш ли да направиш тази модификация и за версия 3.8, която фиксва спирането на употребата на SSL3? Промените във файла са прекалено много за моите знания по php и ме е страх да merge-вам сам...

Благодаря!
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Здравейте,

Поддържам е-магазинче което има нужда от модул за плащане с кредитни/дебитни карти. Клиентите предимно са чужденци. Разучих вариантите чрез Борика и останах честно казано вцепенен от тяхното да го нарека безхаберие относно интересът ми да свържа сайта "Prestashop 1.6.0.9" с техните сървизи. Разрових се в нета и намерих модул за 50$ (за съжаление форума не ми дава да сложа линк до него!) който обаче не зная дали работи!? Писах имейл до Борика за информация относно този модул дали имат други клиенти с платформа PrestaShop, но отговор от тях така и не получих. Искам да запитам, някой купувал ли го е този модул, работи ли наистина с Борика ?

Същo така съм пробвал вече модула "PayPal Pro Plus" (за съжаление форума не ми дава да сложа линк до него!) който има недостатък - paypal не поддържа за българските paypal акаунти плащане с кредитна/дебитна карта, историята за този модул е дълга и няма да я описвам, но я споменавам за да не ми го предлагате :)

В процеса на събиране на информация относно плащането с кредитна/дебитна карта се натъкнах и на сайта authorize.net който има безплатен модул в сайта на Prestashop, но в последствие разбрах, че има някой скрити *такси в което няма нищо лошо, стига да работи. Някой изпробвал ли го е този модул ?

Бих бил много благодарен, яко някой ми даде информация има ли решение за Prestashop което да осигури на клиентите на е-магазина разплащане с кредитна/дебитна карта, без да правят регистрации в други сайтове ?
Благодаря Ви за отделеното време и внимание.
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

G2S, можеш да се свържеш и с тях по телефона (имат support у столицата) и да ги питаш за PS модул, за да ги използваш. Другото полезно е, че предоставя десетки локални разплащателни методи, отколкото САМО няколко, както и „Борика“, и то за карти. Сещаш се, че customers от света, които имат еквивалент на „локален epay“ и не искат да ползват CCs, въобще няма да ги reach-неш и загубиш тотално.
 
От: От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Същo така съм пробвал вече модула "PayPal Pro Plus" (за съжаление форума не ми дава да сложа линк до него!) който има недостатък - paypal не поддържа за българските paypal акаунти плащане с кредитна/дебитна карта, историята за този модул е дълга и няма да я описвам, но я споменавам за да не ми го предлагате :)
Незнам защо си така предубеден към вградения модул на Paypal в Престата. Според мен си се справя много коректно и работи безупречно.
Превалутира ми левовата цена във валутата която съм му задал /принципно задавам евро/. Модула изпраща дефакто клиента на страницата на Paypal и ако клиента не иска, или няма регистрация в paypal, може кликайки на линк да му се даде възможност да въведе картово разплащане.
Това го имам работещо поне на 10-тина клиента.
Напълно ме устройва като вариант, колкото и да не харесвам paypal.
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Аз използвам официалния Paypal модул и съм абсолютно доволен от него и таксите на PP. Желанието ми да има директно плащане с Кредитна/Дебитна карта се основава на статистиката от Google Analytics в която имам около 25% отпадане на клиентите преди да финализират поръчката. Вероятно те не са запознати с долната опция в РР (под-полето за логин) и когато стигнат на стъпката за метод на плащане прекратяват поръчването. Възможно е логиката ми да е погрешна, но защо ще му е на клиента да си попълва данни за доставка и тн. ако в крайна сметка няма да поръча - вероятно клиента или няма PP акаунт или е "предубеден" в използването на РР.

Нямам никаква гаранция, че ако предлагам плащане с Кредитна/Дебитна карта нещата ще потръгнат и процента на затваряне на сайта в "стъпка4" ще намалее, но не ми се иска да губя потребителите които вече са поели по 5те стъпки на поръчката и да се откажат когато видят само PP метод на плащане.

Лошо е, че българските банки нехаят за е-търговията и не предлагат за малките търговци с е-магазини готови решения за плащане с Кредитна/Дебитна карта. Дълга е темата и не е свързана с топика, така, че няма да я продължавам.
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

…или просто е баниран от PP и има лоши поличби с него, или негови приятели са му казали това. Варианти – бол. Всеки случай ограничението до предлагане но ЕДИН вид разплащателно средство, пък бил той дори и приемал плащания от карти, не е реално решение.

Аз ако съм немец и имам само Sofort, ест., че него ще ползвам, не друго. Ако съм руснак и имам само Яндекс/WM, ест. само него ще ползвам, след като нямам карта или ми е забранен PP. Ако съм бразилец ест. ще ползвам тамошното локално разплащателно средство и т.н., за почти всяка една държава има поне по 2-3 локални (domestic) разплащателни метода, които имат далеч по-висока репутация и престиж спрямо международната на PP, ако ще и той да е преведен на езикът на съответната държава. Което авт. води до по-висок BCR (Buyer Conversion Rate).

Може да се прегледа и тази тема.
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

А защо не обърнете внимание на SKRILL? Съпорт в София, европейска разплащателна система.
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Заради проблемите от съседната тема може би + това, че са в София не дава никакви гаранции, пишат си все така на EN, телефонът им е UK-ски и no one cares общо взето. Не знам това предимство ли е или недостатък (да си пишеш e-mails с българи, които са задължени да отговарят на EN, тъй като managers им са над главите; да имаш уникалната опция да звъниш на Non-Toll Free UK тел.), и не на последно място – асортиментът им от local/domestic разплащателни методи е доста слабичък. Ни един румънски не видях, нито гръцки, нито турски. Reach-а до customers ще е по-нисък, тъй като не обхваща на доста държави локалните из trusted методи.

Но пак – може да се експериментира. Варианти – бол.
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Благодаря ти за мнението Sheriff. Лично аз им симпатизирам и съм правил плащания през SKRILL с пренасочване към ePay Симпатиите ми са , защото е made in Europe.
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

AvanGate също са европейци (NL headquarters + company reg), G2S (British Islands UK reg, реално UK headquarters), Sage (масово ползваем в UK, едва ли не тамошния „ePay“; UK headquarters, 1981 founded), както и бая други.

Въпросът е кои от всичките разплащателни gateways могат да достигнат (reach) до повече потребители и потенциални клиенти, тъй както за българина, влезнал в немски сайт, най-удобно ще му е да мине през ePay's gateway, ако сайта го поддържа (т.е. тук влизат Skrill, G2S и др.). А на немеца ще му е добре в испански сайт, ако види Sofortüberweisung или PSC. На бразилеца пък нещо друго, тамошен локален метод.

На пишлеметата пък ще им е удобно само с SMS-и, тъй като не могат да имат карти или са малки, или пък merchants НЯМА КАК да знаят у всички държави на колко години може да се изкара карта, банков акаунт и пр., нито това им е работата. За тях пък има услуги като Xsolla, Boku, Zong, ползвани от Valve, Twitch, Wargaming, Ubisoft, BigPoint, fB, EA, Nokia, Spotify, Sony, Riot Games, etc.), а вече payment gateways стават над 700.

Къде са 10-20 при Skrill, къде са 80+ при G2S, къде са 700+ при Xsolla. Не е като да няма варианти и възможности. Merchants просто трябва да знаят към кои хора са им насочени първо продуктите, целевата им група, тъй като ако това са пишлемета, то несъмнено трябва да приемат на 100% мобилни плащания. Ако не са, то няма и що.

Това за континентите кой къде бил регистриран, дали offshore, дали в NL, US, за доста е без голямо значение, важното е да вършат работа и най-вече - да предпазват от измами, сканирайки транзакциите.
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Няколко месеца по-късно – някакво развитие, отзиви, история? То хубаво даваме някакви съвети и пр., но поне да имат някакъв смисъл. Или за др. хора да си изградят някакви изводи как да постъпят, кои да избягват и т.н.
 
От: Prestashop и плащане с дебитни и кредитни карти

Малко да раздвижим темата. Набелязъл си това Модул за разплащане през системата на БОРИКА

Интересно трябва ли някаква специална регистрация за тези модули или SSL ? Ако някой го е ползвал да сподели. Аз мисля да им звънна по телефона за по-сериозен разпит.
 

Горе