PrestaShop как да добавя български езин към платформата или от къде мога да првеждам?

От: PrestaShop ?

Айде, айде :) след версии 1.5 и 1.6 по-добро при безплатните платформи от Преста няма.

Не само темите които дори безплатните изглеждат като платени, има повече вградени безплатни модули от която и да е друга система. Дори не ти трябва счетоводен софт ако ползваш магазин на Престсшоп и си въвел правилните данни за стоката и доставчиците си
 
От: PrestaShop как да добавя български езин към платформата или от къде мога да првеж

Според мен PrestaShop е най-добрата за сега всичко се разбира лесно със малко търсене и питане се свиква.
 
От: PrestaShop как да добавя български езин към платформата или от къде мога да првеж

Според мен PrestaShop е най-добрата за сега всичко се разбира лесно със малко търсене и питане се свиква.

оти не си се фатил с опъна да видиш колко е хубав
 
От: PrestaShop как да добавя български езин към платформата или от къде мога да првеж

Да престашоп определено е най-добрата има доста добри екстри за безплатна платформа.Имам няколко неща ,който още не мога да се справя не мога да редактирам цялата платформа (начална страница) на български език някой ,който може да помогне да пише пробвам през бакенд панела пак не става или нещо не влизам където е мястото ?

Също така и искам да редактирам най-отдолу на сайта неща като , ИНФОРМАЦИЯ ,МЯСТО НА МАГАЗИНА ,ТЕЛЕФОН ,ЕМАЙЛ ?
 
От: PrestaShop как да добавя български езин към платформата или от къде мога да првеж

Когато превеждаш избирай от падащите менюта какво точно искаш да преведеш.

prevod_.jpg

prevod_1.jpg


А версия 1.6 има български и не се нуждае от превод, само от леки корекции.
 
От: PrestaShop как да добавя български езин към платформата или от къде мога да првеж

Ето какво ми излиза като цъкна на падащото меню.
Без име.jpg
 
От: PrestaShop как да добавя български езин към платформата или от къде мога да првеж

Някой няма ли да помогне все един човек е правил от тук онлайн магазин със prestashop.
 
От: PrestaShop как да добавя български езин към платформата или от къде мога да првеж

Пиши на хоста да ти увеличат кеша.
 
От: PrestaShop как да добавя български езин към платформата или от къде мога да првеж

Да, пиши им каква грешка ти дава и те ще ти вдигнат лимита. Това е често срещано и няма проблем.


Имай предвид, че като превеждаш нещо го превеждай в секцията за дадената тема която ползваш, защото ако го превеждаш за оригиналната няма да видиш промяна. От падащите менюта си избери твоята тема.
 
От: PrestaShop как да добавя български езин към платформата или от къде мога да првеж

грешна тема :)
 
От: PrestaShop как да добавя български езин към платформата или от къде мога да првеж

Ок ,писал съм и дано стане вече.
 
От: PrestaShop как да добавя български езин към платформата или от къде мога да првеж

Така със превеждането е ок всичко мерси на всеки помогнал до сега се последно ми остана как да направя магазина ми да си бъде например - МАГАЗИНАБГ.КОМ а сега мие МАГАЗИНАБГ.КОМ/ПРЕСТАШОП ?
 
От: PrestaShop как да добавя български езин към платформата или от къде мога да првеж

Така със превеждането е ок всичко мерси на всеки помогнал до сега се последно ми остана как да направя магазина ми да си бъде например - МАГАЗИНАБГ.КОМ а сега мие МАГАЗИНАБГ.КОМ/ПРЕСТАШОП ?

Като преместиш файловете в главната директория, в момента вероятно се намират в public_html/prestashop , а трябва да бъдат в public_html
 
От: От: PrestaShop как да добавя български езин към платформата или от къде мога да п

Аз съм се чудил доста, това дали не е възможно с .htaccess да се направи или има възможност да се оплескат доста неща ?
 
От: PrestaShop как да добавя български езин към платформата или от къде мога да првеж

Буташ ги файловете в главната директория след като на SEO & URLs си оправил адреса на сайта да ти е само домейна, а не домейн/уга-буга. Base URI трябва да ти е "/".

След това местиш всички файлове, ТРИЕШ .htaccess файла от FTPто и го генерираш отново от бекенда (иначе ще имаш бяла страница) и би трябвало да си ОК. В по-стари версии на 1.5 трябваше да се бара и по базата данни, но в новите и 1.6 нещата са по-лесни. Накрая не забравяй да си генерираш и роботс.тхт файла и сайтмапа наново, защото ще имаш проблеми и с тях.
 

Горе