Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

От: От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Добре де може да не е стара или изтрита, но аз не мога да я намеря. Това че съм се регистрирал преди няколко часа, не значи че не чета материали и дискусии тук, и то от доста време. Просто не ми се е налагало да питам нещо конкретно. И именно заради тази тема се регистрирах и започнах тази дискусия. Прегледах много теми с всевъзможни заглавия, и не можах да я намеря.
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Aз смятам че дори и да се направи сайт с такова име винаги има риск. Тръгваш да го развиваш, ще дадеш пари, ще хвърлиш камара труд и накрая - много труд за нищо. Отделно кое му е много хубавото на домейн който дори продавалник махнаха(тук има цяла тема). Сега има търсения, но след 1 година примерно дали ще има? Като цяло мисля че това не е добра идея...
 
в две теми за марки съм тази година едната беше за post.bg

а за продавалник не помня какво точно съм писал но те найстина интернет калсовете са ги хванали добре с тяхната регистрация

може да се ползва за за нещо друго като рекламни чаши и тнт

+1 sapa84
и да се има на предвид че ако го играят на фирма прибирач ще чакат да го поразвише и тогава ще ти пишат да си го приберат или ще направят арбитраж....
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Що не пробваш с офшорен хостинг? Мисля, че няма да имаш проблеми.
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Дори и с офшорен хостинг и офшорна фирма да е,като забранят да се ползва сайта на територията на България,пак ще е прецакан.
 
Re: От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Що не пробваш с офшорен хостинг? Мисля, че няма да имаш проблеми.

то въпроса не е с хостинга и проблемите въобще а с взимането на домейна от регистъра - това е стандартизирана процедура... проблеми от леганлно естество като дела за щети нямаш ама една година да речем се трудиш да го развиваш и накрая ти го взимат е грубо... Говоря че взимането става в .pro регистъра registry.pro в случая (след стандартизиран арбитраж) няма значение кой от къде го е купил и къде го хоства registry.pro го прибира и го дава на завелия арбитража

и този домейн с това име и със сайт на него в областта на обявите ще бъде взет на арбиитраж понеже НЕ може да се защити по никоя точка

icann.org определя основното policy всички други домейн регистъри имат много подобно....
http://www.icann.org/en/help/dndr/udrp/policy

за да вземат един домейн този който иска трябва да предостави доказателсва по три точки едновременно.... този който се защитава да оспори или предостави доказателствата по една за да го запази....

a. Applicable Disputes. You are required to submit to a mandatory administrative proceeding in the event that a third party (a "complainant") asserts to the applicable Provider, in compliance with the Rules of Procedure, that

(i) your domain name is identical or confusingly similar to a trademark or service mark in which the complainant has rights; and

(ii) you have no rights or legitimate interests in respect of the domain name; and

(iii) your domain name has been registered and is being used in bad faith.

In the administrative proceeding, the complainant must prove that each of these three elements are present.

b. Evidence of Registration and Use in Bad Faith. For the purposes of Paragraph 4(a)(iii), the following circumstances, in particular but without limitation, if found by the Panel to be present, shall be evidence of the registration and use of a domain name in bad faith:

(i) circumstances indicating that you have registered or you have acquired the domain name primarily for the purpose of selling, renting, or otherwise transferring the domain name registration to the complainant who is the owner of the trademark or service mark or to a competitor of that complainant, for valuable consideration in excess of your documented out-of-pocket costs directly related to the domain name; or

(ii) you have registered the domain name in order to prevent the owner of the trademark or service mark from reflecting the mark in a corresponding domain name, provided that you have engaged in a pattern of such conduct; or

(iii) you have registered the domain name primarily for the purpose of disrupting the business of a competitor; or

(iv) by using the domain name, you have intentionally attempted to attract, for commercial gain, Internet users to your web site or other on-line location, by creating a likelihood of confusion with the complainant's mark as to the source, sponsorship, affiliation, or endorsement of your web site or location or of a product or service on your web site or location.

c. How to Demonstrate Your Rights to and Legitimate Interests in the Domain Name in Responding to a Complaint. When you receive a complaint, you should refer to Paragraph 5 of the Rules of Procedure in determining how your response should be prepared. Any of the following circumstances, in particular but without limitation, if found by the Panel to be proved based on its evaluation of all evidence presented, shall demonstrate your rights or legitimate interests to the domain name for purposes of Paragraph 4(a)(ii):

(i) before any notice to you of the dispute, your use of, or demonstrable preparations to use, the domain name or a name corresponding to the domain name in connection with a bona fide offering of goods or services; or

(ii) you (as an individual, business, or other organization) have been commonly known by the domain name, even if you have acquired no trademark or service mark rights; or

(iii) you are making a legitimate noncommercial or fair use of the domain name, without intent for commercial gain to misleadingly divert consumers or to tarnish the trademark or service mark at issue.

Оспотваен по точка 1 (i) your domain name is identical or confusingly similar to a trademark or service mark in which the complainant has rights; отпада защото марката е регистрирана и то точно в областта на сайтовете - директен (страйк 1)

Оспорване по точка две (ii) you have no rights or legitimate interests in respect of the domain name; развито в точка ц от цитата (ако е сайт за обяви няма да стане ако например са марка чаши ще стане) ако е zzzeeen е извтен като продавалник.про или като продавалник на широката публика ще стане. Ако домейна се ползва само и единствено с некомерсиална цел - например като фен сайт на продавалник може да стане.... (ако не е в тези хипотези а сайт за обяви няма как да е - страйк 2



Оспорване по точка 3 (iii) your domain name has been registered and is being used in bad faith. подточка Б презумция 4 by using the domain name, you have intentionally attempted to attract, for commercial gain, - Страйк 3

И домейна е прибран 100% само да решат да си го приберат... да се прави бизнес и да се разчита на това че няма да си го поискат е глупаво

Ако работите с потенциално проблемни домейни поне по една точка се защитете ако не можете по повече от една
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Аз ако съм бих го ползвал за сателитен блог в който даже и статии да има за продавалник.ком, за OLX, за бъдещия сайт за обяви за който говорим, за някоя интересна обява и други, за сайт за чаши, чинийки, сламки и за каквото и да е но не за сайт за обяви. С 2 думи мисля че за сателит е идеален, но добре направен и без риск.
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Про домейните са друг чешит. Едно време беха по 200-400 долара, ама като изкупиха качеството ги пуснаха по евтини. Идеята им е за професионалисти, примерно зъболекари, адвокати и тн. Продавалник е име, за което няма как да има професионалист. Нито пък да има държавен сертификат.

Така че, аз бих рискувала. Дори ако се ръзсмърди, а по добра реклама от това няма, един редирект, докато текът там споровете и готово.
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Про домейните са друг чешит. Едно време беха по 200-400 долара, ама като изкупиха качеството ги пуснаха по евтини. Идеята им е за професионалисти, примерно зъболекари, адвокати и тн. Продавалник е име, за което няма как да има професионалист. Нито пък да има държавен сертификат.

Така че, аз бих рискувала. Дори ако се ръзсмърди, а по добра реклама от това няма, един редирект, докато текът там споровете и готово.

И като му отнемат домейна този редирект къде да си го завре?!?
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Про домейните са друг чешит. Едно време беха по 200-400 долара, ама като изкупиха качеството ги пуснаха по евтини. Идеята им е за професионалисти, примерно зъболекари, адвокати и тн. Продавалник е име, за което няма как да има професионалист. Нито пък да има държавен сертификат.

Така че, аз бих рискувала. Дори ако се ръзсмърди, а по добра реклама от това няма, един редирект, докато текът там споровете и готово.

Разбира се, че трябва да се рискува. Дори някой ден да се стигне до драми относно името ще минимум след 4-5 години евентуално ако сайта е конкурентен на въпросния "оригинал" и влезе в нечие полезрение. А дотогава нито ОЛХ ще съществува, нито домейна .ком
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

И като му отнемат домейна този редирект къде да си го завре?!?

Точно това е, че няма как да му го вземат за секунди. Може да се влачи поне няколко месеца. А за няколко месеца и бранд може се направи.

Принципно не съм за такива схеми на паразитиране, но монополите трябва да се разбиват, за да има повече конкуренция.
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Защо продаваш твоя? Пускай сайт за обяви...:)

Едно че вече си имам сайт за обяви, и второ както казах нямам време за още проекти. Вероятно есента ще има възможност да се реализира проект с мултивендор система.
 
От: Re: От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Много благодаря за изчерпателната информация. В крайна сметка реших че ще го пусна, и ако решат да ми го вземат на арбитраж, ще го редирект и готово. Аз така или иначе разчитам че има някакво предупреждение, преди да се свика арбитраж. Би трябвало да имам достатъчно време за да реагирам. А и идеята на Sapa84 я чух от още един човек, и мисля че е добра, ако го редиректна, продавалника ще го направя сателитен блог със статии в стил "Как да направим обявата си по-ефективна? "В кои сайтове да рекламирам" и т.н. И един списък с линкове(работещи) към сайтове за обяви, включително olx.bg. Така хем има съдържание по темата, хем линкове. Такива ги мисля аз.
 
От: Prodavalnik.pro, могат ли да ме осъдят?

Доколкото знам до +/- 1 символ признават като идентичност,така че си го регвай и си го работи с кеф :)
 

Горе