profitshare.bg

От: profitshare.bg

Чакаш два дни, за да ти кажат нищо. Внася се гаранционен депозит на стойност 500 марки. Програмистите ми щяли да направят интеграцията.
Сега оставя да взема 500 лева и да си намеря програмисти и всичко е точно :lol:
 
От: profitshare.bg

искаше търговец да станеш там?

Реших да продавам посредством партньори, защото това ми се струва най-лесният начин да позакрепнеш и да се разрастнеш малко. Само дето досега съм бил само от другата страна - партньорската. И освен да карам трафик, друго не знам. Не са ми ясни интеграции, плащания, простотии. И от трите въпроса, които зададох на Profitshare, получих отговор само на един (за депозита) и то не в конкретен отговор, а в някакъв темплейт, пълен с грешки. За депозита разбирам, щом плащането не минава през тях, но да ми кажат с две думи, че интеграцията ще ми я правят програмистите :) Sorry, Michael! Май няма да мелим житото!
Имам афф. програма в WordPress-а, но не ми се занимава със счетоводните простотии после. Иначе ако имаш собствена афф. програма и прескочиш посредниците, може да даваш и по-добра комисионна на партньорите си. 'ма счетоводството и данъците са голяма брадва.
 
От: profitshare.bg

Аз мисля да ги пробвам (като търговец), но след нова година сигурно. В момента имам активна афилейт схема на сайта, ама никой не я вижда. Така че май ще трябва да се ползват тези господа.
 
От: profitshare.bg

Реших да продавам посредством партньори, защото това ми се струва най-лесният начин да позакрепнеш и да се разрастнеш малко. Само дето досега съм бил само от другата страна - партньорската. И освен да карам трафик, друго не знам. Не са ми ясни интеграции, плащания, простотии. И от трите въпроса, които зададох на Profitshare, получих отговор само на един (за депозита) и то не в конкретен отговор, а в някакъв темплейт, пълен с грешки. За депозита разбирам, щом плащането не минава през тях, но да ми кажат с две думи, че интеграцията ще ми я правят програмистите Sorry, Michael! Май няма да мелим житото!
Имам афф. програма в WordPress-а, но не ми се занимава със счетоводните простотии после. Иначе ако имаш собствена афф. програма и прескочиш посредниците, може да даваш и по-добра комисионна на партньорите си. 'ма счетоводството и данъците са голяма брадва.

Интеграцията не е нищо сложно, слагат се няколко тага на определени страници, например (начална страница, лист с продукти, детайл продукт, количка), прави се и фийд може да е в xml или csv формат който се дърпа автоматично от тях и това ти е играта.
 
Последно редактирано:
От: profitshare.bg

Тия съвсем се изпе*ерастиха.

Вмзона си махнали фида без предупреждение,
емагдажиите са възприели тактика да одобряват 99% от дребните поръчки и да отказват едрите. Държат висок % брой одобрени поръчки, но като го сметнеш на пари пада драстично.

Ай сиктир! Да не са Лайза Минели.
 
От: profitshare.bg

Аз вчера направих комисионна от 45 лв от емаг и днес я махнаха (xxaaxxxa) смешна работа


Ако сте рекламирали в adwords или друга мрежа включително и във фейсбук ви се премахват задължително комисионните.Нови правила.
 
От: profitshare.bg

Ами след тези правила очаквам отлив с 50 % от афилиатите...Добре, че не съм от тях!
 
От: profitshare.bg

Аз вчера направих комисионна от 45 лв от емаг и днес я махнаха (xxaaxxxa) смешна работа
Е моята беше за 56 :)

Ако сте рекламирали в adwords или друга мрежа включително и във фейсбук ви се премахват задължително комисионните.Нови правила.
Само банери по сайтовете.
 
От: profitshare.bg

Е нали точно те ни подтикваха да рекламираме в адуордс и пишеха някакви тактики из блога си. Накрая и те ще се осерат като всяко нещо "пренесено" в България и побългарено. Е то какъв е смисълът ако ти режат големите комисионни, налагат ти ограничение само за изплащане на комисионна за 1-ва продажба, не ти дават да си рекламираш линковете? Нещо не ми звучи нормално цялата работа. То бива бива алчност, ама да не искаш да даваш пари на този, който ти води клиенти и поръчки е... Без коментар.

Ако сте рекламирали в adwords или друга мрежа включително и във фейсбук ви се премахват задължително комисионните.Нови правила.
 
От: profitshare.bg

@bobbydigital, супер е, че е лесно, но този отговор трябваше да дойде от "project manager"-a, дето плющи отговори по темплейт :)
 
От: profitshare.bg

@bobbydigital, супер е, че е лесно, но този отговор трябваше да дойде от "project manager"-a, дето плющи отговори по темплейт
аз лично съм работил с румънците и с тях се работи бързо и лесно.

между другото днес пратих запитване в profitshare.bg и за 2 часа ми отговориха.
 
От: profitshare.bg

аз лично съм работил с румънците и с тях се работи бързо и лесно.

между другото днес пратих запитване в profitshare.bg и за 2 часа ми отговориха.

Да бе!!!!

аз качах сайта да го одобрят 1 седмица, накрая се наложи да им пиша и ми отговориха за 1 ден!
 
От: profitshare.bg

На тия им нямам доверие, след като преди време се опитахме да работим с тях и да продаваме в емаг. Пратиха ни договор с безумни клаузи и обезщетения, ние го пооправихме с адвоката ни и им го върнахме. После тоя, с който контактувахме (някакъв омосексуален) спря да вдига телефона :lol: Та, нали същите държат и тая платформа, не знам какво очаквате да се случи освен долни мангалски изцепки (не е обида, говоря за гр. Мангалия).
 
От: profitshare.bg

И аз рекламирах във фейса преди месеци с платена реклама пробно - целта ми беше само един продукт от емаг на стойност 600-700 кинта (нещо такова). Продукт, който следя от 3 седмици, че е в наличност. Пуснах рекламата, дойдоха 1000 таргетирани цъка, продукта още същия ден изчезна от наличните в е-магазина, а комисионна - дръжки! Значи си прашасваше там сумати време, аз пускам реклама - и изведнъж се купува същия ден, а аз от 1000 посещения нямам продажба?!? И ги питам и ми викат, може да е бил на свършване и да са го купили в същия ден на рекламата. "Откъде знаеш, че са го продали благодарение на теб?" O_O

Решавам аз пак да пробвам 2 път. Обаче с продукт на вмзоната. Пак си пускам платената рекламата - 200, 300 клика... няма продажба. Викам, чакай да проверя кво става. Оп! Афилиейт линка им не работи (въпреки, че имам навика винаги да проверявам като пусна реклама - тогава работеше, но няколко часа по-късно... :X). Демек - 300 клика излишно похарчени пари! Пиша им да им кажа, че линковете не работят. Те ми викат ще направят проверка. Влизам след 3 дена да видя дали са оправили нещата, пак същата работа. Пак им пиша - повече не ме отразиха.

Отделно дето имах няколко комисиона от продукти на емаг - по-големи такива, които случайно бяха анулирани.

Значи много съвпадения ми се събраха нещо. :/

Последно ще ги тествам с органичен трафик и там вече, ако няма продажби, директно ги зачерквам.

Предлагам всеки, с който са били некоректни те или някой от рекламодателите във връзка с неплатени комисионни, неотчетени такива и прочие, да сподели в тази тема. Омръзна ми от разни идиоти, които искат все да печелят на гърба на другите, без да плащат или да се пазарят като на пазара. :X
 
От: profitshare.bg

Аз вчера направих комисионна от 45 лв от емаг и днес я махнаха (xxaaxxxa) смешна работа

Здравей yavkata! Така както ти обясних и в телефонното обаждане, бих искал да ти отговоря и тук, за да не остане аудиторията с грешно впечатление за Profitshare. Причината, поради която отначало си виждал комисионната в профила си е че тя е била "изчакваща". След като клиентът е отказал поръчката, статусът на комисионната е станал "анулирана", а списъкът с конверсии по подразбиране не показва анулираните комисионни, освен ако не се сложи тикчето.

8434055w.jpg


Нещо друго, което искам да добавя е, че рекламодателят еMAG е интегриран в Profitshare чрез A.P.I. технологията. По този начин комисионните се одобряват или анулират автоматично от тяхната система в зависимост от статуса на съответната поръчка в онлайн магазина. Не си представяйте, че има човек, който стои и одобрява или анулира комисионни на избирателен принцип. :)

Profitshare няма полза да "премахва" комисионни от профилите на афилиатите, а точно обратното - нашата цел е афилиатите да печелят комисионните, които заслужават. Печалбата на Profitshare се формира като процент от генерираните комисионни на афилиатите.
 
Последно редактирано от модератор:

Горе