profitshare.bg

От: profitshare.bg

Като гледам присъства само емаг. Това означава само едно - не са доволни от количеството продажби който правят в БГ. Причините за което могат да бъдат 2. Или не продават толкова колкото показват (според рекламите им по телевизията излизаше, че те са най-големия доставчик на техника в БГ) или искат да продават повече от колкото българина може да купи.
 
Една такава силна афилиейт мрежа е нужно да има добър баланс между рекламудатели и публиъри / афилиейти. И това "афилиати" ме уби като го прочетох. :)

Още по темата: vesti.bg/plateni-publikacii/startira-profitshare-naj-naprednalata-mrezha-za-afiliejt-marketing-v-bylgariia-6030218

Но не знам как точно е

най-напредналата мрежа за афилиейт маркетинг в България

...като сефте я чуваме всички, но дано станат. Колко минаха по този път, само гледам 2лева държат някакво ниво. Нищо лично другите, но доста негативни неща чета по техен адрес. Няма да ги споменавам, но надявам се да си знаят. ;)

Колкото до новата мрежа - пожелавам и успехи и дано се наложи на пазара успешно. България наистина има нужда от нещо катто CJ, SAS, CB. ;)
 
От: profitshare.bg

дано да свестни защото 2лева (нали и тези са уж румънци) и афф фор ми са пълна скръб.

//edit
много добре са направени нещата има и бонус 50 лева до края на януари
верно е че е само емаг но това май хич не е зле
 
Последно редактирано:
Re: От: profitshare.bg

дано да свестни защото 2лева (нали и тези са уж румънци) и афф фор ми са пълна скръб.

//edit
много добре са направени нещата има и бонус 50 лева до края на януари
верно е че е само емаг но това май хич не е зле

Дано, дано. Само се надяваме. Но като гледам този рекламодател не е никак лош, поне като размери. :) Дано всичко като % комисиони, конверсии и къстамър сървис е ОК, всичко натам ще си тръгне. ;)
 
От: profitshare.bg

за съжаление мен вече ме ми паднаха в очите.

изключвам таксата от 400лв. за включване и гаранцията от страна на търговеца в размер на 500лв.

но искат ако тяхната комисонна е под 100лв. да им доплащам до 100лв.
за мен проблема тяхната комисионна да е под 100лв. е в тях и няма как да искат аз да им гарантирам че ще продават достатъчно.

явно различни гледни точки...
 
От: profitshare.bg

но искат ако тяхната комисонна е под 100лв. да им доплащам до 100лв.
2-те кинтчета искат 150 ...
 
Re: От: profitshare.bg

2-те кинтчета искат 150 ...

Всяка добре оперираща система ще ви писка такса. Всеки рекламодател знае това. Някъде повече, другаде по-малко. Но пък и тези 100 лева няма да е лошо да се искат при вече някакъв натрупан брой афилиейти / публишъри. ;) И ако са и големи, ще е със сигурност повече от доволно. Според мен сега е момента да се включат в няколко конференции, за да запознаят бизнеса с новата мрежа, както и да им представят реални статистики от вече провеждащи се кампании там.

Смятам, че ако им се даде шанс скоро ще докажат, че заслужават да са на пазара. Ще ги очакваме с повече информация за тях, като тук много хора вярвам, че ще се зарадват - както рекламодаели, така и афилиейти. :)
 
Но определено са румънци ( http://profitshare.ro/?lang=en ) и определено са сериозни, гледайки че имат разработени 2 аппа за програмата си. Поне са на едно доста професионално ниво. Ее, сега остава да натиснат повече на реклама и клаянт сървис. ;)
 
От: profitshare.bg

но искат ако тяхната комисонна е под 100лв. да им доплащам до 100лв.
за мен проблема тяхната комисионна да е под 100лв. е в тях и няма как да искат аз да им гарантирам че ще продават достатъчно.

явно различни гледни точки...

до някъде си прав, но ако имаш кофти банери и неадекватни цени това не е тяхна вина.
 
Re: От: profitshare.bg

до някъде си прав, но ако имаш кофти банери и неадекватни цени това не е тяхна вина.

То именно и за това е таксата. Иначе каква им е далаверата да си седя някакви аматьори в мрежата и да си занимават съпорта с всякакви глупости? Тази такса покрив такива неща + други административни, а като не става самия рекламодател се отказва, обвинявайки мрежата и в доста случаи афилиейтите, което е до някъде така, но има ли друг в нишата му там, който печели и си седи, то тогава е ясно кой е крив.

А успели ли са да направят и рейтинг чарт, както е при другите афилиейт мрежи, направо няма какво да му се мисли кой какъв е и кое работи и кое не. Чувал съм и двете страни и определено са били разнородни мненията, но мрежата е подготвена технически да задоволи нуждите на двете страни, то вече всичко е изцяло в техни ръце, а неконкурентните ще излетят бързо.

Гледайки румънския им сайт. Там са натрупали много партньори. Предполагам са и от двете страни - рекламодатели и публишъри.
 
От: profitshare.bg

Желая им успех, дано развият добре платформата, да развият добре услугата и наберат много рекламодатели и афилиейти.

Но ще дам и един пример: Ако даваш 10% комисионна на афилиейти, и те взимат 30% допълнително от изплатените комисионни, това означава че те трябва да ти правят продажби в размер на 3500.00 лв без ДДС (4 200 с ДДС), за да си над тези 100.00 лв, които искат всеки месец. Не Ви ли се струва множко?
 
Re: От: profitshare.bg

Съмнявам се, че ще потръгне мрежата в БГ с тези условия
Имайте предвид, че тази мрежа ще маркетира хора бизнеси, за които да използваш фри теми или нулнати е повече от позор. Такива, които като поръчват кампании и банери не си броят стотинките, а реално правят стратегия и план и зад него имат цели и бюджети, които да отговарят на това, което се търси като резултати. ;)

И изповядвайки такава политика, реално ще целят именно това - сериозен бизнес със сериозни играчи. Както публишъри, така и адвъртайзъри. Не познавам мрежата, не съм имал възможността да бъда още част от нея или да я разгледам (вярвам, че ще минат собствениците или техни представители от тук да я представят), но мисля, че ще има успех, ако наистина се направят правилно нещата. Много онлайн магазини работят с минимални търговски надцентки, което си е малко кофти, ако искаш да отделиш от нея, за да дадеш като афилиейт комисионна (отделно имаш и една месечна такса), но има и такива, които могат да си го позволят и точно те ще са и техен таргет.

Но както казах и в предния си пост, хубаво е да имат завидно портфолио и от двете. Както казах, време е за реклама, за да станат такива. Задвижи ли се веднъж колелото, мисля, че ще върви само напред. ;)
 
От: profitshare.bg

няколко мисли за бизнеса, не твърдя че съм прав.

сериозен онлайн магазин с рекламен бюджет -> собствена афилиейт програма с високи комисионни(поне +30%) ще привлече големи публишъри (общо взето бизнеса в бг се познава лично)

сериозен публишър не съм видял да ползва афилиейт програми за монетизация (знаем че колективното пазаруване е един от големите афилиейти)

значи за услугите на афф агенции остават малки и средни доставчици, малки и средни публишъри - би трябвало това да е целевата група.

а с изискванията си, договора си и надменното си поведение според мен няма да успеят да спечелят достатъчно доставчици...

афилиейт фор ми тръгнаха по много по добър начин, имаха много по добро отношение, договор и за момента не изглежда да са успели да спечелят пазарен дял.
 
Всеки има различен подход и наистина само времето ще покаже кой колко ще оцелее и какво ще направи. Но едно е сигурно и си го казаха в статиите за тях в нета - Онлайн търговията в Бг супер много се развива и расте, а това си е пазар, който може да се налази стабилно. Въпрос на стратегия и действия да го направят.

Трябва наистина да са си написали добре домашното, защото пазарът е доста по-скромен и неразвит от този в Румъния. Вярвам, че са наясно с това. И вярвам, че са поставили опитни хора с идея какво да правят. Ако някой вече е част от тях (като афилиейт или рекламодател), нека сподели. ;) Ще е ценна информация тук.
 

Горе