profitshare.bg

От: profitshare.bg

аз забелязвам голяма разлика в отчитането на кликовете. Пускам линк през bitly след 10 мин в сайта отчита 20 кликвания поглеждам статистиката на bitly 1 клик
 
От: profitshare.bg

аз забелязвам голяма разлика в отчитането на кликовете. Пускам линк през bitly след 10 мин в сайта отчита 20 кликвания поглеждам статистиката на bitly 1 клик

Mда... и при мен излизат повече кликовете...
 
От: profitshare.bg

Аз едва днес го забелязах, но и преди се чудех как може да ми показва в сайта 500-600 клика и да няма поръчки но явно кликовете доста са ме подвеждали а реалната статистика излиза съвсем друга
 
От: profitshare.bg

Мисля, че не филтрират кликовете. Дори от 1 ип да се кликне 10 пъти те го отчитат. Друго обяснение не виждам. При мен на 2000 клика има разминаване с 200-300 почти от реалните за които съм платил в рекламните мрежи. Важното е поне, че не излизат по-малко :)
 
От: profitshare.bg

да и аз днес получих плащането като физическо лице но с 30 лв по малко явно някаква удръжка има поне при мен

Аз подписах договора от името на баща ми, пък той е пенсионер и нищо не ми удържат :d
 
От: profitshare.bg

Има отдръжки на сумите към физически лица - защото би трябвало от profitshare да внесат каквито данъци се налага върху общата сума на плащане... Би трябвало след това да пратят служебни бележки за платените данъци, за да може догодина да си декларираме тези доходи :)
 
Последно редактирано:
От: От: profitshare.bg

Има отдръжки на сумите към физически лица - защото би трябвало от profitshare да внесат каквито данъци се налага върху общата сума на плащане... Би трябвало след това да пратят служебни бележки за платените данъци, за да може догодина да си декларираме тези доходи :)

Е ако си пенсионер няма социални май :)
 
От: profitshare.bg

Не издържах да не се похваля днес....

КЛИКОВЕ : 1200
КОНВЕРСИИ: 39
КОМИСИОННИ: 190 лева :D :D

Половината са sex toys от vmzona :D
 
От: profitshare.bg

Твоят афилиейт профил беше спрян поради неспазване на Условията на Profitshare и/или на рекламодателите.

Причина за преустановяване: Типът на извършеното промотиране от афилиата не отговаря на общите условия на платформата Profitshare, както и на тези на рекламодателя eMAG.

Всички регистрирани комисионни ще бъдат анулирани, а използваните инструменти за промотиране от Profitshare ще бъдат деактивирани.

Тук можеш да прочетеш Условията на Profitshare.

Благодарим за разбирането.

промотирането е чрез техни текстови линкове. По-големи смешници не съм виждал....3 месеца не могат да ми отговорят за комисионна 10лв от vmzona, коята мой приятел генерира. Бягайте далеч!
 
От: profitshare.bg

Колега, може ли да кажеш какво точно си направил за да те банната - как така от използване на текстови връзки са те баннали? Доста интересно и полезно ще е да знаем подобна информация, от кво да се внимава...
 
От: profitshare.bg

Твоят афилиейт профил беше спрян поради неспазване на Условията на Profitshare и/или на рекламодателите.

Причина за преустановяване: Типът на извършеното промотиране от афилиата не отговаря на общите условия на платформата Profitshare, както и на тези на рекламодателя eMAG.

Всички регистрирани комисионни ще бъдат анулирани, а използваните инструменти за промотиране от Profitshare ще бъдат деактивирани.

Тук можеш да прочетеш Условията на Profitshare.

Благодарим за разбирането.

промотирането е чрез техни текстови линкове. По-големи смешници не съм виждал....3 месеца не могат да ми отговорят за комисионна 10лв от vmzona, коята мой приятел генерира. Бягайте далеч!

Да не би да си поствал линкове на конкуренти? Примерно компютри от Емаг и компютри от Ардес. Тоест еднотипни стоки от различни рекламодатели?
 
От: profitshare.bg

Поствал съм техни и други линкове, ако това е проблем, по-добре че са ме баннали, защото идеята на афилиейт е да има продажби, а не какви линкове поствам, ако това е така значи са супер нещастници, успех на работещите с тях. За пореден път се убеждавам, че от румънци коректност не може да се очаква.
 
От: profitshare.bg

Поствал съм техни и други линкове, ако това е проблем, по-добре че са ме баннали, защото идеята на афилиейт е да има продажби, а не какви линкове поствам, ако това е така значи са супер нещастници, успех на работещите с тях. За пореден път се убеждавам, че от румънци коректност не може да се очаква.

Taкава политика имат и AdSense. Мислиш от гледната точка на издател. Постави се на мястото на рекламодателя. Би ли искал рекламите ти да вървят заедно с рекламите на твоите конкуренти? Предполагам отговорът е ясен.
 
От: От: profitshare.bg

Taкава политика имат и AdSense. Мислиш от гледната точка на издател. Постави се на мястото на рекламодателя. Би ли искал рекламите ти да вървят заедно с рекламите на твоите конкуренти? Предполагам отговорът е ясен.

Според мен е малко нелогично да баннат за такова нещо... Ако например имам сайт за мода и в статия посочвам няколко конкретни продукта в два различни рекламодателя не виждам проблем. Най-малкото което е линковете не са директни към сайтовете им. Според мен "nokep" е нарушил с нещо друго правилата.
 
Re: От: От: profitshare.bg

Според мен е малко нелогично да баннат за такова нещо... Ако например имам сайт за мода и в статия посочвам няколко конкретни продукта в два различни рекламодателя не виждам проблем. Най-малкото което е линковете не са директни към сайтовете им. Според мен "nokep" е нарушил с нещо друго правилата.

Познавам такъв тип сайтове и 100% щом е баннат и направил някоя тъпотия. Това да те баннат от афилиейт мрежа е много по-рядък случай, от това да те баннат от рекламна мрежа. Дано да правите разликата, че да можете да видите до къде е стигнал с опитите си момъка. :)

Аз лично като рекламодател ще ми е много неприятно да ми вкарват трафик, който или е някакъв шитав или е на принципа на паразитния модел - килуърд стъфинг и подобни свинщини.....И май е единствения баннат от там....явно са му склопили крилцата. Абе това не е за терикати. :)
 
От: profitshare.bg

Здравейте на всички, казвам се Александър Ангелов и работя в Profitshare. Регистрирах се, за да мога да отговоря на коментарите по темата, понеже смятам, че е редно.

За нас няма абсолютно никакъв проблем, ако даден афилиат промотира два или повече рекламодатели, всеки може да промотира който си поиска от рекламодателите в платформата. Трябва да знаете, че ние не бихме искали да прекратяваме достъпа на нито един от нашите партньори, въпреки че това понякога се налага, когато не бъдат спазени условията за промотиране. Има определени случаи, в които се вижда, че даден афилиат просто не е наясно, че не му е позволено да извършва определен тип промотиране. В такива случаи обикновено се свързваме с него, обсъждаме ситуацията и в повечето случаи намираме решение на проблема без да се стига до бан. За съжаление обаче има и други случаи, в които не ни остава друго освен да вземем съответните мерки и да прекратим сътрудничеството. Не бих искал да обсъждам публично конкретни причини, поради които сме прекратили достъп, но след като това се е случило, това означава че сме имали сериозни причини да го направим.

Оставам на ваше разположение, ако има въпроси, които бихте искали да ни зададете, на имейл адрес: [email protected]

Поздрави,
Александър
 
От: profitshare.bg

Имам въпрос, понеже не успях да се свържа със съпорта на профитшеър (все пак е неделя), та се надявам някой от тук да знае.

Имате ли представа за колко време се отразява комисионната от направена продажба в профила, в профитшеър? В смисъл, примерно се промотира продукт Х, който бива продаден чрез афилиейт линка - кога трябва да се появи в платформата, че е продаден продукт Х и съответния комисион е ХХ лв? Веднага ли или се чака потвърждение на поръчката? Примерно, ако поръчката е направена в събота и се предполага, че понеделник ще бъде приета и изпратена от магазина - тогава ли трябва да се появи?
 

Горе