PVC дограма

eshk0

Member
Предстои ми смяна на дограмата и отидох да проверя как стоят нещата.
Навсякъде ми казват нашия профил е най-добър. Хареса ми профил Профилинк.
Препоръчват ми 4 камерен! Нямало нужда да се дава повече пари за 5-6 камерен профил.
Обиколих 4-5 места, офертите които получих са между 1150 лв и 1680 лв.

Нека запознатите с тези неща да споделят своето мнение :wink:
 
От: PVC дограма

Не знам какви пари можете да отделите за дограма. Това дето са го казали, че нямало нужда да се дават пари за 5-6 камерен профил ми звучи странно предвид факта, че колкото повече камери имате толкова по-добре (може би са го казали, защото климата в България не предразполага прекалено ниски температури). Аз препоръчвам KMG профила Prestige най-малкото, защото имам такъв на къщичката ми, а и фирмата ми е позната. Това ако не искате да викате майсторите да оправят проблема с кондензацията, както на мене ми се случи вкъщи (апартамента). Аз също не разбирам кой знае колко от дограма, но като купувам купувам нещо качествено, тъй като това е дългосрочна инвестиция.
 
Последно редактирано:
От: PVC дограма

От няколко години съм с петкамерна дограма на Профилинк + К-стъкло и нямам никакви забележки до момента.
 
От: PVC дограма

Има разлика, разбира се. Последно слагах шесткамерна, но живея с четирикамерна и определено като ги сравнявам има разлика.
 
От: PVC дограма

и каква е разликата?

Разликата е между 4 и 6 камерните профили е че 6 камерния е по широк и самите стени на профила са по дебели,следователно по-здрави.
Най-често срещаните проблеми се появяват където има крило-врата или прозорец и когато профила е по евтин крилата от тежеста на пакета поддават и започват да опират,също могат и да се изкриват ако е сложен в профила от евтиния метал,който е много тънък.Много важен също е и обкова на крилата,има много видове и някои са големи ментета.А това дали ще е по-топло зависи най-вече от стъклопакета,колко е широк и какво е стъклото.
 
От: PVC дограма

През две мнения по-горе, pisara казва, че стъклопакета е по-важен. Да, това е абсолютно вярно! Имай предвид, че 80 процента са стъклопакет. Пишеш че са ти давали оферти от 11... до 16... лева, разлика от 500 лева за едно и също нещо, но не даваш никакво инфо, така че не виждам как някой може да помогне в този случай, освен само да се използва темата за реклама на тази или онази фирма, примерно Борман Комерс, град София. (може и това да е целта на занятието, знам ли) :)
Съветвам те, прочети за троен стъклопакет в Google.
За дограмата има сума ти критерии - избор на профил (добре е 5-6 камерен), избор на стъклопакет (добре е троен 36mm), избор на дистанционер (добре е да е гъвкав, а не от алуминий или стомана).
Цялата работа по избора се състои в това, КОЛКО пари са заделени, нищо повече!
 
Последно редактирано:

Горе