QHoster - Представяне

От: QHoster - Представяне

stuklen, ако искаш за тебе ще активираме CPU защитата и ще виждаш страница за превишено процесорно време доста често няма проблем. Нямаме практика да ъпгрейдваме претоварващи сървърите акаунти на споделен хостинг към по-високи. Дали ще ползва клиента план Старт или Биз натоварването на процесора е все едно и също. Ако сайта/сайтовете товарят сървъра, на който се намират вариантите са следните: или се оправя причината за натоварването (ако това е възможно и разбира се клиента има желание да се потруди) и втория е да се предложи виртуален сървър или нает според естеството на сайта/овете и бюджета.


Не искам да Ви обиждам по никакъв начин, ако съм създал такова впечатление. Това си е Вашата политика. Вие решавате дали да продавате баницата със сирене или с извара.
Относно CPU защитата и спирането на сайта, може да видите конкурентите. Те не спират сайта, а първо предупреждават, че е достгнат лимита.
Това е лично мое мнение. Не се знае и аз може да се възползвам от услигуте Ви един ден.
 
От: QHoster - Представяне

igry.net всички споделени хостинг планове са еднакви от към възможности за използване на памет , процесор и I/O време. 35000 импресии може да са и много и малко. При не добре написан скрипт и 2 посещения може да забавят целия сървър.

stuklen първо статистиката, която ти дават не е достоверна защото се измерва само потреблението на линукс потребителя без това на системата и уеб сървъра. Второ, даването само на статистика с нищо не помага, защото може да събориш целия сървър 5 пъти днес, ако няма защита. Използваното процесорно време се дели на 7 типа и много често проблемите и забаването са породени от "теснота" при дисковия масив, използване на огромни количества памет, мрежата и т.н. Проблема е много комплексен и само по себе си използваното процесорно време е само част от него.

Няма изгоден начин хем да имате сайт с високо потребление на ресурси хем да сте на хостинг за няколко лева. Първия вариант е да Ви спре доставчика, втория е да Ви "удуши" сайтовете, от което пък губите с намален трафик в пъти. Моля да го разберете това. Всеки сам за себе си трябва да разбере за приемливите нива на употреба. VPS хостинга е много достъпен в днешно време, а и там може да оптимизирате всичко на максимум с всички възможни техники (memcached, eAccelerator etc.), така че сайтовете Ви да обслужват посетителите максимално бързо и Вие да сте максимално доволни.
 
Последно редактирано:
От: QHoster - Представяне

Аз ползвам хостинга на Qhoster от доста време и съм доволен.
 
От: QHoster - Представяне

Aз от скоро преместих един сайт с около 40 000 уникални на ден. Помогнаха ми да решим някой проблеми които се появиха и сега всичко е на 6. Съпорта е отзивчив. Цената е без конкуренция.
 
От: QHoster - Представяне

MUTI споделен хостинг плановете се намират в Германия. VPS хостинг плановете в Германия и САЩ. DNS сървърите (ползват се за споделен хостинг, може да се DNS хостват и домейни намиращи се на VPS) са в САЩ, Англия и Германия.
 
От: QHoster - Представяне

Ще взема и аз да ви пробвам.
Надявам се да остана доволен :)
 
От: QHoster - Представяне

Ще питам малко заобиколно, но надявам се да ме разберете. Данеби да сте реселери на реселлер.. и хостинг плановете да са на техните сървъри ? За другите черящи незначи че това е лошо просто малко по-така питане.
 
От: QHoster - Представяне

MUTI не сме реселър (или реселър на реселър). Сървърите за споделен хостинг и VPS "майки" са наети, 6-ядрени с 24GB RAM и RAID-10.
Офертите за наети сървъри са в Милано, Италия и са предимно Dell и Supermicro.
Пинга от хостинг сървърите към България е околко 35-40 милисекунди, а към САЩ Източен бряг 90 милисекунди, а западен бряг 180 милисекунди. Пинга към Европа 10-15 милисекунди.
 
Абе нямаше да се намесвам в темата, ама .. твърдиш, че не сте реселъри. Наети сървъри (не ваши) (ако домашни конфигурации се броят за сървъри де), си е реселър функция. А за RAID-10, не ми беше известен факта, че от hetzner са пуснали такива машинки. Аз лично и не виждам такава.
Не бих рискувал с такова нещо, още повече, че през ден се появяват оплаквания от hetzner. Не дай боже да имате някакъв проблем. "Кризата" със space.bg, ще бъде нищо на фона на времето за отстраняване тук.

П.П. Нека съм хейтър. Аз изказвам мнение. На който не му е изгодно да не го чете, а ако го прочете - да не му обръща внимание.

Добавка: И за да не се впускаме в полемики за това какво е реселър - google. Определенията са доста точни. И дали ще продавате на едро, т.е. нает сървър продаден с 20 долара надценка, или сървър пръснат на впс-и, или споделен хостинг - разлика няма. Сървъри не притежавате в Германия, нали? Наемате - позволявате да се наемат ресурси.

П.П.2: Без лоши чувства, просто си изказвам мнението.
П.П.3: Като предлагате хостинг услуга, няма да е лошо да се научите да вземате пример от братята Индийци, които от доста време са се научили да пускат поне 100мб тест файл и ip адрес за пинг/трейсроут.
 
Последно редактирано:
От: QHoster - Представяне

Винаги са предлагали RAID-10. Преди бяха с 3Ware 9650SE, но вече се предлага само Adaptec 5405 като 4-портов вариант (2 портовия си е пак 3Ware 9650SE). Не сме имали нито секунда проблеми с hetzner. Отговарят на запитванията до 5 мин. Явно много четеш чужди форуми и се връзваш на всичко. Намери и прочети статията на Martin Hetzner, в която се обяснява защо се изпозлват такива машини и как никога не би платил луди пари за server grade оборудване.

Точно за това сме избрали за партньор голям доставчик за да не чакаме по 2-3 дена някой да ни достави части. Не съм запознат с кризата на Спейс.бг, но всеки отговаря за себе си. Много големи доставчици както ти казах и преди са имали времена на даунтайм от по 5-10 часа.

Тест файл: http://46.4.168.225/100MB.bin
IP адрес за пинг: 46.4.168.225

Между другото как си представях фирма като нас от провинцията със сървъри например в София ? Кой ще ги поддържа ?

И друг въпрос ти като клиент какво би предпочел да се хостваш на сървър, който се подменя на 2 години с нещо много по модерно или да стоиш на някой модел 2005/2006 или по стар понеже фирмата си го е купила или взела на лизинг и е вечно неин ? Според теб как се избива сървър, който струва 8000-10000 лв. и то на БГ пазара ? Да не говорим за какви суми става въпрос за самата колокация. Извинявай, но твоя поглед върху целия този бизнес е като клиент ползващ бюджетен виртуален сървър някъде си ...

Умен човек си личи ти, но я караш доста ... абе тия какви да хостват на някакви си наети домашни компютри ...

Интересно ми е какво мислиш за големите БГ хостинг компании от София, които вземат оборудването си на лизинг. Лизинга дали означава, че сървъра да речем е твой ? Ами не не значи : .. след изтичане на срока по договора лизингополучателят става собственик на лизингования актив.

Така, че ти дадох доста материал за размисъл. Дано не съм тем отегчил.
 
Re: От: QHoster - Представяне

Като за начало - този път не почна добре.
Винаги са предлагали RAID-10. Преди бяха с 3Ware 9650SE, но вече се предлага само Adaptec 5405 като 4-портов вариант (2 портовия си е пак 3Ware 9650SE). Не сме имали нито секунда проблеми с hetzner. Отговарят на запитванията до 5 мин. Явно много четеш чужди форуми и се връзваш на всичко. Намери и прочети статията на Martin Hetzner, в която се обяснява защо се изпозлват такива машини и как никога не би платил луди пари за server grade оборудване.
Очаквах интересен отговор, обоснован с факти, а получих - нещо си. Никъде из офертите им не видях да се предлага нещо различно от софтуерен RAID 1. Или вие имате някакъв по-специален план, изготвен за вас? Възможно, но едва ли.
Що се отнася до темата на Мартин Хетцнер - крайно не ме касае, защото само по себе си това твърдение отблъсква. Това е все едно да кажеш "аз съм фотограф" и да ползваш sony w210 за фотоапарат. Не случайно се продават xeon-и в пъти повече от колкото i7 (десктоп вариантите) до момента. Хората си гледат бизнеса, защото бизнеса им е важен. Cpubenchmark.com за разлика в тестовете. За действителна разлика - ами ще ти се наложи да се добереш до такава машина за да я усетиш.
По другия въпрос - да, чета, интересувам се. Хората се оплакват - ФАКТ! Вие не сте имали проблем за момента, а до кога вече е друг въпрос.

Точно за това сме избрали за партньор голям доставчик за да не чакаме по 2-3 дена някой да ни достави части. Не съм запознат с кризата на Спейс.бг, но всеки отговаря за себе си. Много големи доставчици както ти казах и преди са имали времена на даунтайм от по 5-10 часа.
А много големи доставчици имат failoever сървъри, и? Ако нормалния хардуер, който се предлага във всяка една барака, наречена "компютърен магазин" обезпечава и радва клиентите ти, добре, няма проблеми. Аз просто си изказах мнението. Не, че държа да работя със SAS дискове, та нали има SATA2 - разлика от 65% в производителността не е проблем :)

Между другото как си представях фирма като нас от провинцията със сървъри например в София ? Кой ще ги поддържа ?
Както го поддържате в Германия - remote hands, други въпроси?

И друг въпрос ти като клиент какво би предпочел да се хостваш на сървър, който се подменя на 2 години с нещо много по модерно или да стоиш на някой модел 2005/2006 или по стар понеже фирмата си го е купила или взела на лизинг и е вечно неин ? Според теб как се избива сървър, който струва 8000-10000 лв. и то на БГ пазара ? Да не говорим за какви суми става въпрос за самата колокация. Извинявай, но твоя поглед върху целия този бизнес е като клиент ползващ бюджетен виртуален сървър някъде си ...
Аз като клиент, предпочитам да хоствам там където ми предлагат най-добрите условия. Ако фирмата си разбира от работата, ще знае какво значи думата "upgrade". Тази думичка ще фигурира във финансовия и отчет, а и ще бъде отделен бюджет за следващата година за именно тази думичка.
И приятелю не аз съм се хванал на хорото да предлагам услуги, които изискват материално обезпечение от няколко хиляди лева, а ти. Ти си задавай тези въпроси, а не го прави на мен.
И да, прав си, моя поглед върху това е чисто клиентски, но като клиент държа на качество. Машина сглобена за 1100 лева не е качество за мен. Защо? Ами защото вместо да ви платя за 10торно по-ниски ресурси, мога да си купя тази машинка, което ще ми излезе 1100 лева + 160 лева за ups + 12 * 20 = 360 лева интернет - 1500 лв. По твоята логика, ти караш клиентите си да си хостват нещата сами, защото не показваш нищо различно от това, което биха могли да инвестират в мазето си!

Умен човек си личи ти, но я караш доста ... абе тия какви да хостват на някакви си наети домашни компютри ...
Карам я като клиент. За това до колко съм умен, е доста спорен въпроса. Аз не се възприемам като такъв, а просто заинтересован в дадени области, а за съжаление, мрежовото оборудване и хостинг бизнеса са ми част от интересите.

Интересно ми е какво мислиш за големите БГ хостинг компании от София, които вземат оборудването си на лизинг. Лизинга дали означава, че сървъра да речем е твой ? Ами не не значи : .. след изтичане на срока по договора лизингополучателят става собственик на лизингования актив.

Така, че ти дадох доста материал за размисъл. Дано не съм тем отегчил.
Все ми е тази с какви лизингови договори са обвързани. Мен ме устройва сайтовете ми да са хоствани на X5670, (макар, че в момента съм на далеч по-слабото X5650), а не на 920/980 процесорчета със 7200 оборотни хард дискове, произведени за средностатистическият геймър. След като хората успяват да вземат, дори на лизинг подобни машини, значи се справят с пазара, а твоята гледна точка е крайно погрешна.
А и в интерес на истината, човека взел кредит и инвестирал - си избива парите и след това разполага с нещо, а ти? Наемател?
Схвана ли?
Ако не си - е твой проблем, нямам повече време за губене в обяснения на подобни щуротии.
Сега аз ти дадох доста неща за размисъл. Сполай!
 
Последно редактирано:
От: QHoster - Представяне

Погледни по-навътре ...

http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/raid-controller/

7200 оборотни хард дискове, произведени за средностатистическият геймър... пак се засрами. Какви дискове мислиш се използват в хостинга масово ?

А относно, че са бавни ... колко да са бавни:

Timing cached reads: 38048 MB in 2.00 seconds = 19056.95 MB/sec
Timing buffered disk reads: 998 MB in 3.00 seconds = 332.45 MB/sec

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html - Intel Core i7 980X въобще не е бавен както го изкара.

Тотален грандоман си. X5670 ... SAS ... кой ползва такива джаджи като хостинг доставчик ?

Пробвал съм лично над 10 доставчика и никои не предлагаше над E5620 като процесор.

Евала заинтересован си, но не по този начин. Това, че гледната ти точка е на клиент го усетих веднага :)

Сериозно, ако искаш да научиш нещо по специфично за хостинга ми пиши (разбира се без тайни от кухнята).
 
Ще спра да коментирам хората сами могат да преценят кое е правилно. Защо е по-добре да се ползват Xeon може да прочетеш ей тук, пък може да се замислиш малко за клиентите ти: http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=1021435
 

Горе