[Rant] Как не се управляват фейсбук групи

GeorgeG

Active Member
Историята е следната. Колегата @galinstefanov ме адва в някаква група във фб за фрийлансъри, щото от време на време търся. Съответно започват да ми излизат неща във фийда от тая група и имах няколко свободни минути... викам да отговоря на въпросите на хората.

По-късно получавам нотификации как някой си Георги Стефанов коментира под всичките без да допринесе за дискусията, ами директно си спами с няква тъпотия Ганбокс. Светна ми, че някъде съм го виждал това, но просто оставих саркастичен коментар от сорта на - дай още един път, може да ти мине.

В последствие this little bitch се оказа, че бил модератор на тая група и вместо той да пише, се оплаквал на администратор :D и админа така наречен идва да ми се кара, как не било добре да съм саркастичен към 'модератора' спамър.

Естествено го насолих и напуснах тая група, щото има 1000 места, където може да си търсиш фриййлансъри. Въпроса е друг, че не се съблюдава елементарен онлайн етикет от админи и модератори ами си спамят те, а останалите не могат. Щото... ако аз бях постнал коментар на 5 места, че продавам части за голф 2 (точно толкова насочено с темета като спама на въпросия Ганбокс), щях да си отнеса бана.

Та, ей така не се правят онлайн комюнитита. Щото рано или късно качествените потребители дето си плащат си заминават и остават някакви фрийланъсрчета дето се борят за хляба и не могат да надигнат глас.

Та, после се сетих къде съм срещал тоя неадекватен потребител и мненията му, и то отчно от тук ей го на @gan
 
В тая група 90% гледат да те НАЕБАТ, ама буквално.
За пренаписване на 300 думи дават оферти от по 50 лева.
 
А админа е абсолютно комплексиран кретен, ако изказваш мнение по въпроси и глупака нещо не му хареса ти праска бан от групата веднага и то, ако дискутираш неща от бранша ...
 
Че то повечето бг групи са така.
 
Понеже познавам и собственика на групата (Mike Ramm) и Галин Стефанов и Георги Стефанов...

Само ще кажа, че трябва да си ги предизвикал със нещо за да се случи точно това. И аз пускам там и нямам проблеми. И аз коментирам там и нямам проблем.
 
Понеже познавам и собственика на групата (Mike Ramm) и Галин Стефанов и Георги Стефанов...

Само ще кажа, че трябва да си ги предизвикал със нещо за да се случи точно това. И аз пускам там и нямам проблеми. И аз коментирам там и нямам проблем.

e, написал съм с какво съм ги 'предизвикал'. единия си спамеше и като му го казах, викна другия да ми се скара, как така можело толкова открито да казвам, на модератора, че спамел. трябвало да му пиша лично... да не говорим, че са толкова зле, че не могат да разберат, че хората ще ги търсят, ако добавят стойност, а не да спамят... което явно не води до резултати, щом до тва са опрели.

Аз за тва съм го тагнал тоя тъпунгер @gan за да не е анонимно, като иска нещо да казва, ей на, да коментира във форум, където не ми трият мненията, щото са неудобни.
 
HxgOi

eй го на поста, вижте колко е неадекватен. Това е до преди да се намеси админа и да ми изтрие останалите коментари, след което съответно напсунах тая псевдо група

http://imgur.com/a/HxgOi
HxgOi
 
Ами във грешка си. Ти говориш за AMP. А другия говори за FBIA като го е изплюл без никакви обяснения за какво е.

Отделно рекламирането на услугите е ОК. Но със обяснение. Можеше и ти да кажеш - свържете се със мен и ще ви консултирам. Защото повечето потребители там имат някакви особенности и да им се размотава бельото из тази общност не е много ОК. А и времето е пари де...

Във дадената ситуация съм склонен да се съглася със админите и модовете там. Навярно после си влязъл твърдо със бутонките напред и си го отнесъл напълно заслужено.
 
Ами във грешка си. Ти говориш за AMP. А другия говори за FBIA като го е изплюл без никакви обяснения за какво е.

Отделно рекламирането на услугите е ОК. Но със обяснение. Можеше и ти да кажеш - свържете се със мен и ще ви консултирам. Защото повечето потребители там имат някакви особенности и да им се размотава бельото из тази общност не е много ОК. А и времето е пари де...

Във дадената ситуация съм склонен да се съглася със админите и модовете там. Навярно после си влязъл твърдо със бутонките напред и си го отнесъл напълно заслужено.

първо, говорим за темата по същество. дори да не съм прав, въпросния 3 пъти писа едно и също, което няма нищо общо само в тая тема. не ми се търси дяа прява скрийшотове но още 3 поста пак коментира същата тъпня (както се вижда в поста, не само аз съм го забелязал това, хем бях в групата от 1 ден). както и да те, тва си е чист спам, а не консултация. вижда се много добре от изображението, което съм прикачил. Че то на мен инстагреса (бот за инстаграм) ми коментира по умно от тоя 'модератор'

пп. нищо не съм отнесъл, сам напуснах тая група, за къв чеп да им добавям стойност на тия кавали
 
Адски дебилно си избират кой да банват и за какво. Прост пример е когато се обсъждаше преди няколко месеца логото за 10к между фрииленсъри дизайнери всички мнения бяха многократно трити от администратора, защото ставало спор и групата била САМО ЗА ПУСКАНЕ НА РАБОТНИ ОФЕРТИ, като попитах тая група само за бачкатори без право на мнения относно теми в бранша ли е и бях баннат.

1- не съм давал мнение относно въпроса с логото тогава
2- въпросния админ даже не си направи труда да ми напише ЛИЧНО за което реват в твоя случай
3- аз не съм предлагал услуги там търсел съм така, че нищо не съм и изгубил !!!
 
Адски дебилно си избират кой да банват и за какво. Прост пример е когато се обсъждаше преди няколко месеца логото за 10к между фрииленсъри дизайнери всички мнения бяха многократно трити от администратора, защото ставало спор и групата била САМО ЗА ПУСКАНЕ НА РАБОТНИ ОФЕРТИ, като попитах тая група само за бачкатори без право на мнения относно теми в бранша ли е и бях баннат.

1- не съм давал мнение относно въпроса с логото тогава
2- въпросния админ даже не си направи труда да ми напише ЛИЧНО за което реват в твоя случай
3- аз не съм предлагал услуги там търсел съм така, че нищо не съм и изгубил !!!

ами именно, че в случая аз отивам там и първо - участвам в някви дискусии по темата, което добавя стойност на тяхната група. второ - отишъл съм там да харча пари, т.е пак добавям стойност на групата им... и да ми казват да съм пишел на модератора на лично, ако съм смятал че е спамър.... еми как в една английска група не ми се случи за 4 години, тука на първия ден
 
Въпросния спамеше преди и тук.
Такава ме тактиката от край време.
 
пп. нищо не съм отнесъл, сам напуснах тая група, за къв чеп да им добавям стойност на тия кавали

"si fueris romae romano vivito more"

T.e. все едно аз тук да взема да обиждам Банк, Кулайса или други стари членове със репутация? Може да имаме разни разногласия, но чак да ги обиждам публично тук... никогаш.

пп: ако не разбираш латински - "във Рим прави като Римляните"
 
Явно не сте виждали селски партиен секретар в действие! :D
И после що комунизма бил изкривен в реалността и пропаднал... Ми щото те такива пръчки изплуваха във водовъртежа на живота.
Златото винаги е на дъното на реката. Отгоре само боклуците плуват и се виждат.
 
"si fueris romae romano vivito more"

T.e. все едно аз тук да взема да обиждам Банк, Кулайса или други стари членове със репутация? Може да имаме разни разногласия, но чак да ги обиждам публично тук... никогаш.

пп: ако не разбираш латински - "във Рим прави като Римляните"

Е, чак да се обиждаме, не виждам голям смисъл. Освен да си навредим, нищо друго не виждам като ползи. И е нормално всеки да има различни гледни точки по различни въпроси. Това е нормално. Те се сформират на база знанаиаъ, опит, обкръжение, възприятие и още други фактори. Няма човек с човек еднакъв с това отношение, освен ако не са им проливали мозъците еднакво с годишните.

Колкото до фб групите. Супер полезни са....Дори аз членувам с няколко, но рядко пиша. Дразни ме, ще нещо написано преди месец-два потъва в нея и след има няма още толкова време се появява същия въпрос с горе-долу подобни отговори. Дразнещо е. Ако искаш да прибавят стойност и тя да е во век и веков, го смятам, че публикуването с блог, сайт, форум е начина. Социалните сайтове са предимно за споделяне на временната информация, бързо и чисто. Бате, аз да те попитам там...Защо не плеснеш една тема по въпроса тук и да шернеш линка там.... :) Знам, че звучи малко пропаганда, но печелиш два пъти - авторитет тук и там. Хората ще видя, че си автор тук, което е все едно споделено там от теб.

Модерацията навсякъде е различна. Обикновено я усещаш още след първите няколко поста. Георги мисля, че я е усетил още в началото, ако е бил активен. ;) И вече всеки сам си преценява дали е за него това местенце или не. Като да отидем в северна Корея и после с Холандия, различни хора, различно управление. Всеки сам преценява къде му е по-комфортно. Не мислете, че е лично - всеки си има политика, която изповядва. ;)
 
И аз нямам добро мнение за админите в тая група. Баннаха ме три пъти за обява, че купувам страници...Даже някой "конспиратори" решиха, че купувам страници предизборно, за да спамя кампаниите им :D :D
 
Бате, аз да те попитам там...Защо не плеснеш една тема по въпроса тук и да шернеш линка там.... :) Знам, че звучи малко пропаганда, но печелиш два пъти - авторитет тук и там. Хората ще видя, че си автор тук, което е все едно споделено там от теб.

И до това ще стигнем, но ще е дебело, тлъсто и мазно ;)
 
Ето и другата гледна точка.
На първо място пропускаме личните обиди - ad hominem.
Модератор съм на въпросната група, имам права не само да изтривам мнения, но и да банна всеки, който не спазва правилата на групата. Не ми е нужно да докладвам на администратор ("моля другарко пък този така направи"). Не съм конфликтна личност и не сам направил нищо от това, оставих участника сам да се излага, както продължава да прави и тук. :)
Дори не съм говорил с други администратори или модератори на групата относно случая. Явно друг модератор на своя глава е решил да си свърши работата и да направи забележка на чисто нов участник, който с нищо не е допренесъл за групата, но за сметка на това пък има претенции.
За групата:
За конкретния случай, който се вижда от приложения горе скриншот - по моя вина вместо на човека пуснал поста, отговорих на коментара към поста. Затова го пуснах втори път на по-горното ниво и го изтрих от коментара. Това което е снимано е един кратък момент, в който са съществували и двата отговора преди да бъде изтрит вътрешния.
Разбира се не смятам, че който и да е модератор, на която и да е група, дължи подобни обяснения на някой участник в групата :)
Това което съм писал в групата няма как да бъде спам, защото е точно по темата и както се вижда ясно, представлява предложение за безплатна консултация на питащия в групата. Има и друга хора, които отделят от времето си и предлагат безплатна помощ в групата, което я прави доста ценна.
Аз не мога да си обясня тази свръхчувствителност и тази злоба, прерастнала в лични обиди. Всяка Facebook група си има настройки на получаваните известия и ако една група от над 24000 участника е прекалено шумна за теб си правиш настройки да не получаваш известия. Всеки който претендира, че се занимава с SMM и разбира от упраление на Facebook групи би трябвало да го знае.
Не са последно място всеки участник на Facebook група има пълната свобода, ако не му харесва нещо в една група да я напусне, без да е нужно да занимава други хора с личните си проблеми и да пуска теми по форуми.
Съветвам автора на темата да не си прави труда да ми отговаря, защото аз не посещавам вече този форум. Причината е точно такива неприятни случки, като тази. Темата тук ми беше показана от познат и реших да отговоря, но не смятам да влизам в спорове и да продължавам този разговор. Имам си прекалено друга работа в полза на клиенти. Благодаря за вниманието!
 

Горе