Real-time брояч и мониторинг туул за вашия сайт

От: Real-time брояч и мониторинг туул за вашия сайт

Уникални хора има в този форум .... дават ми отрицателна репутация за темата защото съм си сложил афилиейт линка ( това е защото взех първия линк който издебнах в брояча и честно казано не знаех че имат афилиейт програма ) .... Уникални пичове сте в форума , еЙ !
 
От: Real-time брояч и мониторинг туул за вашия сайт

Тихо, защото ако беше в др. форум още след първите няколко мнения щеше да изядеш банана.
А и друго ми е чудно, как пък усети че по-бавно ти зарежда на мижавото блогче с 10 посещения дневно ?
 
От: Real-time брояч и мониторинг туул за вашия сайт

Тихо, защото ако беше в др. форум още след първите няколко мнения щеше да изядеш банана.
А и друго ми е чудно, как пък усети че по-бавно ти зарежда на мижавото блогче с 10 посещения дневно ?
По един начин. Що ?
 
От: Real-time брояч и мониторинг туул за вашия сайт

Я не се прави на умряла лисица. Ние да не пасем райграс?
Взел бил първия линк.. ми като го взе от де ти дойде на ума да го скриеш? Ммм?
Хич не е въпроса в афф.линка, може да се направи по много по-елегантен начин, а не със спам и заяждане.

Едната голяма червена точка още от вчера е от мен в темата ти за 'Какъв сайт да пусна'. Писах ти подробно защо е. Още веднъж:
- спамене с безсмислени мнения
- писане в теми, за които грам си нямаш на идея за какво иде реч
- заяждане с останалите потребители от форума
- дебелоочие
- и че ми губиш времето. Баси, пич, днес къде отворя тема все има твое изс*ано мнение. Спри се!
 
  • Like
Реакции: Viko
От: Real-time брояч и мониторинг туул за вашия сайт

То по принцип статистиките си товарят бая, а па при сайт с 90к уникални.... :D не е много оферта да го слагаш на същия сървър :)
 
От: Real-time брояч и мониторинг туул за вашия сайт

Я не се прави на умряла лисица. Ние да не пасем райграс?
Взел бил първия линк.. ми като го взе от де ти дойде на ума да го скриеш? Ммм?
Хич не е въпроса в афф.линка, може да се направи по много по-елегантен начин, а не със спам и заяждане.

Едната голяма червена точка още от вчера е от мен в темата ти за 'Какъв сайт да пусна'. Писах ти подробно защо е. Още веднъж:
- спамене с безсмислени мнения
- писане в теми, за които грам си нямаш на идея за какво иде реч
- заяждане с останалите потребители от форума
- дебелоочие
- и че ми губиш времето. Баси, пич, днес къде отворя тема все има твое изс*ано мнение. Спри се!

Tо спам и заяждане има във всяка тема в този форум , независимо дали съм писал...
 
От: Real-time брояч и мониторинг туул за вашия сайт

Tо спам и заяждане има във всяка тема в този форум , независимо дали съм писал...
Caprice ти казва, че голяма доза от спама идва именно от теб, а не че няма други.
Това, че виждаш и други като теб, не означава че е стандартно поведение.
 
От: Real-time брояч и мониторинг туул за вашия сайт

Caprice ти казва, че голяма доза от спама идва именно от теб, а не че няма други.
Това, че виждаш и други като теб, не означава че е стандартно поведение.

Добре .. ще направя каквото мога ...
 
От: Real-time брояч и мониторинг туул за вашия сайт

Добре .. ще направя каквото мога ...
Хей, без лоши чувства :)
Щом се оправдаваш с другите теми, си мисля, че все пак си разбрал нещо и смисъл от темата
 
От: Real-time брояч и мониторинг туул за вашия сайт

Имаше някакви схеми за оптимизация на пивик-а, не се сещам какво точно беше.
Аз не го знам дали бачка с innodb, там би трябвало да се усети разликата. Пък може и mysql настройките да трябва да барнеш леко.
Аз съм много доволен от брояча.
...

Аз лично не намерих много схеми за оптимизация освен архивирането, което не помага много в случая - http://piwik.org/docs/setup-auto-archiving/ . Разгледах таблиците и полетата в тях - само няма поле какъв цвят са ми прашките и съответно индекс за това поле :)

"If your website has more than a few hundreds visits per day (bravo!), waiting for Piwik to process your data may take a few minutes..."

За малки сайтове може да е чудесно решение защото показва доста неща, но за по-натоварени ( според тях това са няколко стотин на ден ?!?!?! ) мисля че не е добро решение ....

... fani7117, какъв брояч ползваш за тези посещения? ...

Google Analytics и awstats, като второто последно време не го ползвам много ,защото логовете се пълнят за много крато време и ротацията им започна да товари хостинга.
 
От: Real-time брояч и мониторинг туул за вашия сайт

Getclicky е най-добрия брояч за мен. Може по 1 сайт на акаунт, но нямат проблеми с сайтове до 500 000 импресии дневно. И информацията която предоставят за посетителите на сайта е достоверна ( проверил съм го ). Служи и за добър СЕО мониторинг туул :)
 
От: Real-time брояч и мониторинг туул за вашия сайт

Аз нямам никакви проблеми с пивик-а. Имам повече от няколкостотин посещения.
С няколкостотин посещения доколкото разбирам по бавно ще се архивира информацията. :)
Иначе с няколко хиляди посещения няма проблем с пивик-а, явно твоите 90к уникални му идват множко.

По принцип Live плугина гълта ресурси. Ако искаш да ползваш пивик-а може да пробваш да го изключиш. Твоят харч на ресурси е наистина много висок.
 

Горе