Reddit = ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО ТРАФИК

koksi

Member
Здравейте,


Някои от Вас ползвал ли е www.reddit.com? Аз съм направо впечатлен от количеството уж качествен трафик който идва. Днес със сайт построен от нулата на субдомейн, без много много усилия успях да направя 2 евро от реклами.

Ползвам едни приятни питон скриптчета които ъпват статиите (естествено не прекалявам с тях и си разпределям изходящия трафик без различни IP адреси) и успях да си докарам 1000 посещения за днес.

Според вас колко е ок това са адсенс? Очаквам и ваштие мнения
 
От: Reddit = ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО ТРАФИК

Може да се пробваш и във StumbleUpon, Pinterest и още няколко сайта. Digg също е обратно във играта.

Ако се занимаваш със SEO може да се пробваш и във Inbound.org

Обаче навсякъде не обичат спамърите и бият през пръстите... и във reddit също. Така че имай едно наум.
 
От: Reddit = ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО ТРАФИК

В каква ниша ти е сайта? Ако съдържанието, което пращаш е "спам" (личи си от километри, че го споделяш за да печелиш - съдържа афилиейт връзки, статията е от типа "ревю на продукт" и т.н.) се очаква всеки да ти цъкне минус и още след първите няколко ще имаш нула точки.

Иначе ако смениш стратегията може да има успех. По темата писах: SEO без link building?. Тоест ако пишеш интересни неща, хората ще ги споделят безплатно и ще цъкат + в социалните мрежи, което ще ти носи трафик от реални посетители. Проблема с качественото съдържание е, че по-трудно се печели от него - няма как да продаваш безполезни продукти на надути цени.
 
От: Reddit = ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО ТРАФИК

Ми веднъж явно бях излезнал в челото на СтъмбълУпон и няколко дни имах трафик от по 30-50к.

Така че е нормално за силен трафик от тези социални мрежи
 
От: Reddit = ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО ТРАФИК

Здравейте,


Някои от Вас ползвал ли е www.reddit.com? Аз съм направо впечатлен от количеството уж качествен трафик който идва. Днес със сайт построен от нулата на субдомейн, без много много усилия успях да направя 2 евро от реклами.

Ползвам едни приятни питон скриптчета които ъпват статиите (естествено не прекалявам с тях и си разпределям изходящия трафик без различни IP адреси) и успях да си докарам 1000 посещения за днес.

Според вас колко е ок това са адсенс? Очаквам и ваштие мнения

Ще кажеш ли скрипта ?

Иначе пробвай pinterest, докарвам стабилен трафик без много много усилия :)
 
От: Reddit = ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО ТРАФИК

Ами аз реално имам тези двете блогчета които са ми в подписа. С тях нещата не се получават толкова добре обаче, колкото с безразборно подбрана снимка от интернет. Буквално всяка една смешна снимка може да Ви докара доста добри посещения. Днес започнах с ddi.kokocorner.com, нищо и никакъв блог с картинки и за около ден направих 1000 посещения.

Скриптчето го намерих някъде в интернет, но е писано с крака, а не с ръце. Ще го преправя (не всеки път работи както трябва) и ще го пусна тук за всеобщото благо.

Каква е далаверата с StumbleUpon?
 
От: Reddit = ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО ТРАФИК

Смея да кажа, че месец по-късно съм почти reddit expert. Сайта действително докарва огромно количество трафик и то качествен. Има ли заинтересовани от това да напиша отделна тема със съвети?
 
От: Reddit = ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО ТРАФИК

Има, напиши, и скрипта, за ранкването, ако споделиш, ще сме ти много благодарни. :p

Иначе аз бях позабравил за тази социалка, но и при мен преди като съм поствал ми е носела добър трафик. :)

Смея да кажа, че месец по-късно съм почти reddit expert. Сайта действително докарва огромно количество трафик и то качествен. Има ли заинтересовани от това да напиша отделна тема със съвети?
 
От: Reddit = ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО ТРАФИК

Скрипта върши повече злини, от колкото добрини. Вече не го използвам и изкарвам доста повечко посещения. Ще напиша една темичка
 
От: Reddit = ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО ТРАФИК

Освен, че трябва да се пише интересно съдържание, което да се споделя от потребителите (да цъкат +1 вместо -1), какво друго трябва да се знае?

Сам си отговарям: трябва да се знае как да се пише интересно съдържание.
 
От: Reddit = ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО ТРАФИК

Ти май никога не си поглеждал какво представлява сайта, ама нека то вече почти всеки лепи по инерция в форума.
Освен, че трябва да се пише интересно съдържание, което да се споделя от потребителите (да цъкат +1 вместо -1), какво друго трябва да се знае?

Сам си отговарям: трябва да се знае как да се пише интересно съдържание.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Reddit = ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО ТРАФИК

Всъщност reddit не случайно има слоган The frontpage of the internet. Събрана е страшно много информация, картинки, видеа и всичко най-интересно на едно място. Нямам представа колко посещения има този сайт на ден, но от това което виждам като трафик на моя сайт - количеството е умопомрачително. (от снощи насам с 4 картинки постнати по правилния начин, на правилното място имам над 6200 посещения).
 
От: Reddit = ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО ТРАФИК

Браво, супер, а аз само да попитам колко души да напишат да споделиш например "що е то правилно публикуване"? Ако ще е само да се похвалиш - да си беше казал, а не тука да седим и гледаме умно. Ако не искаш да споделиш - ок, но поне кажи...
 
От: Reddit = ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО ТРАФИК

Мaлко позaбрaвенa темa, но имaм aктуaлен въпрос зa Reddit.
Сaйт зa финaнсови новини нa aнглийски. Кaк дa му докaрaм трaфик? Поствaм директен линк към новинaтa, слaгaм зaглaвието, кaтегориятa. После ме питa зa коментaр. Дa си я коментирaм ли? След товa aко е интереснa колко души ще я видят? Регистрaциятa ми е от днес.
 
От: Reddit = ОГРОМНО КОЛИЧЕСТВО ТРАФИК

да вдигнем тази тема и мен ми интересно как може да се докара трафик от Reddit, и аз имам акаунт там, пост-вам разни неща но няма трафик, може би трябва да съм по активен и да коментирам другите постове, някой по запознат да сподели
 

Горе