Reister.BG

От: От: Reister.BG

"Това позволява на всеки да регистрира произволно избрано от него име стига да е уверен, че никой няма да има претенции към него през следващите 5 години...."

четеш ли?
а ти не разбра ли че този които предяви претенции трябва да има регистрирана фирма с това име преди датата на регистрацията на домейна????

бива - бива малоумни хора, но чак толкова ...
 
От: Reister.BG

а има и по-сигурни неща от име на фирма, предполагам като пишеш с толкова големи букви го знаеш
 
От: Reister.BG

а изобщо чел ли си какви са условията в момента, има толкова възможности да си вземеш .бг съответно и толкова възможности да ти го вземат :) ако някой наистина го иска.
 
От: Reister.BG

Честно казано най-малоумни за мен са тия кибици от регистър.бг. Заради тях трябва само излишни спорове да се появяват и затова дори да предлагат домейните си за 10 лева и да не се налага да плащаш нищо, за да ти дадат основание пак няма да си взема домейн .bg . Аман от бюрократични изцепки! Вместо нещата да стават по-лесно тия кибици се чудят как да ядосват народа - също като политиците. Ето затова ще си зимам само com, net org и т.н. домейни.
Поздрави на всички - жалко, че заради тия кибици трябва свестните хора тука да се карат - само заради това ме е яд.
 
От: Reister.BG

преспах и реших пак да ти пиша нет-чо мамин сладък. понеже говориш за малоумни пък нито ме знаеш какъв съм нито някога ще разбереш какъв съм ще ти подскажа как да стигнеш до истината :) защо мислиш, че оставят решението на възникналите спорове в техни ръце, а не българските съдилища? и техните решения имат ли някаква сила спрямо законите и органите на реда в България? (въпроса е реторичен и ако стигнеш до някакъв отговор бъди благодарен на себе си)

дори регистратор.бг си промени маниера за представяне на своя бизнес защото му стана ясно, че продава въздух.
лично според мен от регистъра решиха да направят тази стъпка именно срещу него.
 
От: Reister.BG

и аз станах виж в най-горния пост на 3та страница, цитирал ме и го е написал пак.

п.п.
това да не комплимент? че не ги разбирам и тези работи
 
От: Reister.BG

ААа оох, съжалявам, че си присвоих всички хвалби само за мене си. :(
Грубо от моя страна, заслужаваш компенсация

п.п. ми и аз не ги разбирам да ти кажа много тия неща
 
От: Reister.BG

и аз станах виж в най-горния пост на 3та страница, цитирал ме и го е написал пак.

п.п.
това да не комплимент? че не ги разбирам и тези работи

ААа оох, съжалявам, че си присвоих всички хвалби само за мене си. :(
Грубо от моя страна, заслужаваш компенсация

п.п. ми и аз не ги разбирам да ти кажа много тия неща
вие двамата да не сте един и същ бот?
 
От: От: Reister.BG

преспах и реших пак да ти пиша нет-чо мамин сладък. понеже говориш за малоумни пък нито ме знаеш какъв съм нито някога ще разбереш какъв съм ще ти подскажа как да стигнеш до истината :) защо мислиш, че оставят решението на възникналите спорове в техни ръце, а не българските съдилища? и техните решения имат ли някаква сила спрямо законите и органите на реда в България? (въпроса е реторичен и ако стигнеш до някакъв отговор бъди благодарен на себе си)

дори регистратор.бг си промени маниера за представяне на своя бизнес защото му стана ясно, че продава въздух.
лично според мен от регистъра решиха да направят тази стъпка именно срещу него.
В цял свят въпросите относно домейните се решават по този начин - чрез арбитраж ... но такъв бот като теб откъде да знае ...
 
От: Reister.BG

Добре бе човек, ти си куул, твоето мнение е валидно. Мен не ме ебе ама изобщо, нито имам каквото и да е желание да давам акъл на което и да е шимпанзе. Ти печелиш, ти си вожда. Спори за пародии колкото искаш, накрая всеки ще отстъпи след дебилните ти приказки за малоумници и за ботове..

През ботския ми кур е

За страничните читатели:
Просто споделих някакво мнение.

Успех на всички предприемачи, както се казва.
 
От: Reister.BG

5.5. ИНТЕРНЕТ ИМЕ при регистриране на ДОМЕЙН в областта от първо ниво .bg

5.5.1. При избора на ИНТЕРНЕТ ИМЕТО на ДОМЕЙНА РЕГИСТРАНТЪТ трябва да се съобразява с обстоятелството, че регистрацията на ДОМЕЙНА може да бъде оспорена (арбитрирана) от други заявители.

В процеса на АРБИТРИРАНЕ ДОМЕЙНЪТ се счита за ЗАЩИТЕН, ако за неговото формиране РЕГИСТРАНТЪТ е използвал и предоставил на РЕГИСТЪРА основание за ползване на ИНТЕРНЕТ ИМЕТО, отговарящо (съответстващо) на:

.........

т.е. не са защитени

п.п.
ще проверя за арбитраж, но за http://www.archidea.bg/ се води дело в съд, защото съществува име на фирма с това име и търговска марка с това име, доколкото знам домейна е взет с търговска марка. т.е. мамин златен не всичко е арбитраж.
 
От: От: Reister.BG

5.5. ИНТЕРНЕТ ИМЕ при регистриране на ДОМЕЙН в областта от първо ниво .bg

5.5.1. При избора на ИНТЕРНЕТ ИМЕТО на ДОМЕЙНА РЕГИСТРАНТЪТ трябва да се съобразява с обстоятелството, че регистрацията на ДОМЕЙНА може да бъде оспорена (арбитрирана) от други заявители.

В процеса на АРБИТРИРАНЕ ДОМЕЙНЪТ се счита за ЗАЩИТЕН, ако за неговото формиране РЕГИСТРАНТЪТ е използвал и предоставил на РЕГИСТЪРА основание за ползване на ИНТЕРНЕТ ИМЕТО, отговарящо (съответстващо) на:

.........

т.е. не са защитени

п.п.
ще проверя за арбитраж, но за http://www.archidea.bg/ се води дело в съд, защото съществува име на фирма с това име и търговска марка с това име, доколкото знам домейна е взет с търговска марка. т.е. мамин златен не всичко е арбитраж.
Съд е доста по-добър вариант ... все пак живеем в БЪЛГАРИЯ ...
И по-лесния и евтин вариант е арбитраж ...
 
От: Reister.BG

Хубава новина е това.

Една корекция .бг домейните от както се появиха ( не съм сигурен, но е от много време ) са между 10 и 15лв., а .bg домейните са 70лв. в register.bg.

Относно това, че register.bg ще решават споровете добре, но това неозначава че съда неможе да вземе решение, с което register.bg е длъжен да се съобрази.

Поздрави, Александър
 
От: Reister.BG

правилно, ама .бг в кирилския вариант не са признати/легални доколкото знам още, инак аз писах за .бг от register.bg

п.п.
регистър.бг могат да решат да си разкарат само нелюбезните телефонистки ако решат :) нищо друго (варненските са точни, ама има една в София ...)
 
От: Reister.BG

толкоз
врътката е, че във всеки един момент, с малко повече занимавка, някой може да ти вземе домейна, ако си го взел без основания за регистрация с необходимите документи.

кефи ме, че имаш тоя домейн.. искам да ти го лапна.
правя си фирма с името на домейна
само им нося документ и веднага ще ми го предостъпят само стой и гледай.
всеки иска да му е мир на главата

Дяволски прав си! Няма какво повече да добавя :)
 
От: Reister.BG

е колко е прав...
но всеки с разбиранията си, а и е написано едно нещо за едни дати...
 

Горе