REVIEW: Три лесни трика за подобряване на паметта

Poltargaista

Active Member
От къде започна темата: Предприемач.ком > Екстри - Webmaster Forum > Уебмастърски Пазар - Webmaster Marketplace > Продава се > Продава се: Статиите на нов "контентаджия" в областта на бизнеса.

Имам една идея - няма да използвам статията за личен проект, а ще Я публикувам тук, във форума.
1. ТИ (5ROVBABY) получаваш популяризиране на темата и обективни оценки от по-голям брой хора;
2. АЗ си правя кефа, че съм взел нещо безплатно, пък може и някой реп да отнеса;
3. АДМИНИСТРАТОРИТЕ получават свеж, уникален контент по тематиката на форума;
4. ПОТРЕБИТЕЛИТЕ също получават полезен, безплатен материал, а и така повече хора имат право да дадат обективна оценка на труда ти;

5ROVBABY хареса идеята. Вярвам, че и други колеги ще одобрят и се надявам да поставя традиция - всички копирайтъри да се изявяват по този начин - всички печелят! :wink: Коментари по идеята и идеята на статията тук, за критики и похвали към автора на статията, може тук, а може и направо в неговата тема. За поръчки ЛС - 5ROVBABY.


Три лесни трика за подобряване на паметта.

Повечето от нас си мислят, че притежаването на добра памет е отличителна черта за всеки, която не зависи от нас. Но всъщност паметта е умение, и ако се научите как да го подобрявате, несъмнено ще повишите креативността и иновативността си.
Първата стъпка е да промените начина, по който гледате на паметта като цяло. Основната мисия на паметта ви не е да помни имена, да решава загадки или да съхранява всички пароли, които някога сте ползвали.
Паметта ви е създадена да работи в контекст. Например, ако се опитате да направите списък с всеки зеленчук, който може да запомните, то ще срещнете много по-големи трудности, отколкото ако си представите, че се разхождате из някой магазин за хранителни стоки. „Предназначението на паметта е да ви дава информация за това какво да очаквате от света и как да решавате проблеми в тези ситуации“, казва Арт Маркман, познавателен психолог и автор на книгата „Умно мислене“. В перфектния случай, вие бихте искали паметта ви да е пълна само с полезна информация, която да използвате за решаване на проблеми от каквото и да е естество. За да помните само съществени неща, които ще ви помагат в реални ситуации на проблеми, опитайте тези три неща:

Ангажирайте тялото и ума си

Ако искате да запомните какво и да било, трябва да слушате внимателно и да сте фокусирани непрекъснато. Спрете да вършите прекалено много неща едновременно. „Човешкият мозък не може да работи върху няколко проблема едновременно, той само разпределя времето между тях“, казва Маркман. В крайна сметка, лутането между няколко проблема едновременно може единствено да ви направи по-малко ефективни.
За да подобрите още повече паметта си, включете и тялото си докато слушате. Седете изправени, водете си записки, изправете се или се разходете ако се почувствате уморени. „Вникнете с цялата си същност“, ни учи Маркман. Ние не сме просто мозъци в кутия, запомнете го.

Набележете си трите най-важни момента

Когато научавате нова информация, мозъкът ви е склонен да помни основно три неща. За да имате контрол над това което запомняте, препоръчва се да прегледате отново трите ключови момента, които смятате за възлови. В противен случай вие оставяте на произвола на съдбата информацията, която ще запомните.
Докато новонаучената информация е все още свежа в главата ви, премислете отново избраните от вас три ключови момента. За допълнителен ефект може да ги преразкажете на приятел или пък дори да си ги запишете.

Изяснете си новата за вас информация

За един предприемач е изклютелно полезна способността да комбинира коренно различни идеи с цел намиране на решение. „За да направите това, трябва да разберете как функционира светът“, казва Маркман. Вие научавате и запомняте нещо, като изяснявате новите концепции на себе си или на някой друг.
Когато чуете някоя нова идея, потърсете за пропуски в разбирането за нея и се опитайте да ги запълните. Запитайте себе си какъв е механизмът ѝ на работа. Проверете за думи, чието значение не знаете и се опитайте да разберете тяхното значение в специфичния контекст. Колкото по-ясни са ви въпросните концепции, толкова по-лесно ще ви е да ги запомните.

[SUP]
+Ангел Порязов - Профил в Google+​
[/SUP]
 
Последно редактирано:
От: REVIEW: Три лесни трика за подобряване на паметта

Много по-добре е новоизлюпения копирайтър да пуска директно в темата си статиите, предназначени за раздаване на ревюта, отколкото да ги дава на някой и да чака хвалби. Така няма да играе субективния фактор, а и има вероятност ревюджията да е по-неграмотен от копирайтъра и да не може да види грешките:)

Но всъщност паметта е умение, и ако се научите как да го подобрявате
Аз да попитам само, дали се слага запетайка преди и-то в случая:)
 
От: REVIEW: Три лесни трика за подобряване на паметта

Да слага се запетайка, понеже имаме пунктуационна пауза. Освен това имаме предложен израз.
 
Напротив, няма запетайка преди "и"-то. Не знам откъде я измисли тази "пунктуационна пауза", но такова животно няма. Имаме сложно смесено изречение и "и"-то разделя двете главни изречения. Запетайка не трябва да има.
 
От: REVIEW: Три лесни трика за подобряване на паметта

В случая наистина няма запетайка. Престарал съм се в опита си да не допусна грешка. Очаквам още критики, съвети и мнения към труда ми, като в същото време си взимам бележка за грешката.
 
От: REVIEW: Три лесни трика за подобряване на паметта

Да слага се запетайка, понеже имаме пунктуационна пауза. Освен това имаме предложен израз.
След "Да" наистина има запетайка :p
 
От: REVIEW: Три лесни трика за подобряване на паметта

Да слага се запетайка, понеже имаме пунктуационна пауза. Освен това имаме предложен израз.

Много добре казано. too new to rep :) По-натам ще ти дам :)
Винаги съм се чудел при подобна ситуация дали има запетайка или не, сега вече ще знам :)
 

Горе