RQ: Сайт за ъплоуд на Филми

roskobe

New Member
Здравейте! Търся читав сайт в, който мога да ъплоуд-вам филми до 700мб.Моля ако някой знае такъв да го сподели. Благодаря!:)
 
От: RQ: Сайт за ъплоуд на Филми

А на кой от следните може да се даде директен линк? :)
 
От: RQ: Сайт за ъплоуд на Филми

Интересно кой вече гледа филми с подобно качество...
 
От: RQ: Сайт за ъплоуд на Филми

А на кой от следните може да се даде директен линк? :)
Не мисля, че биха имали изгода да дават да се ползват сървърите им с директни линкове. Така няма от какво да печелят. Навремето такива локални сървъри бяха колко щеш в България, но те живееха благодарение на финансиране от доставчиците с цел предизвикване на локален трафик и намаляване на международния, който винаги е бил кът. След като има торент тракери колко щеш и други начини за обмен на данни, на никой интернет доставчик не му трябва да плаща луди пари за да поддържа сървъри, които да предлагат файловете си с директни линкове (за момента само датата е на доизживяване). Остават само тези, които ти лепят реклами, броячи с молба да си платиш и тем подобни. Все пак и те трябва да си избият парите, я.
Знам, че всеки иска без да влага никакви средства да печели на гърба на някой друг, но будали от този тип са малко по света.

Sorry за дългите обяснения, но ето какви варианти ти предлагам:
1. Използваш някои от споменатите по-горе или сходни сайтове, където бомбардират с реклами и броячи с молба "Платете си!" (това най-често се прави). Такива са bgshare, 4storing, megaupload, rapidshare, sandspace и колкото щеш още други.
2. Качваш филмчетата в сайтове за online гледане, като в България най-популярен такъв сайт е vbox-а. Естествено, така ще можеш да предложиш гледане, а не теглене.
3. Пускаш си торент тракер, само дето в началото ти трябват здрави машини и нет за сийд поне докато укрепне тракера. Тук нещата са много относителни. Разходите за подръжка на такъв тракер са нищожни (зависи от потреблението все пак), но и торентите не са гаранция за download (особено когато няма сийд)
4. Издебваш някой незащитен аматьорски сървър предлагащ сходни неща (в Google търсиш "Index of", "Parent Directory" и части от имената на файловете, които дириш) и предлагаш линкове до негови файлове като това е довременно. Най-вероятно ще има поне още 2-3 като теб и сървъра му скоро ще се скапе и затова такива сървъри обикновено живеят само няколко месеца и след това мистериозно изчезват offline. Тогава всичките ти линкове до това място остават неработещи.
5. Купуваш или наемаш сървър и с големи инвестиции задоволяваш нуждите на посетителите на конкретния си сайт. Това естествено е най-скъпия вариант и повечето предпочитат да си го спестят.
 
От: RQ: Сайт за ъплоуд на Филми

Благодаря за отговора! Ами принципно ми трябва нещо като http://rapidadd.com/ ,но тука бързо се изчерпва трафика, а това на посетителите няма да се хареса.Но главната ми цел на сайта е онлайн гледане на клипчета (филми).За това ми трябва такъв сървър.В http://vimeo.com/ също става, и там хубавото е че направо си взимам кода с плеъра, но пък не могат да се качват чак такива файлове. :)
 

Горе