Rss при wordpress

Можете ли да ми кажете как да направя wordpress-a да взима последни новини да кажем от калдата или друг сайт да му посоча урл-то за rss хранилката и от там да взима новините и да ги поства в блога
 
От: От: Rss при wordpress

Отиваш на "Външен вид" > "Уйджетс" > и си добавяш в сайдбара "RSS", където въвеждаш урл-то и колко поста да показва.

Е това съм направил аз искам като пост да се добавят а не там отстрани
 
От: Rss при wordpress

С този плъгин. Имай предвид, че се взима в повечето случаи до 30 символа от текста, защото повечето администратори умишлено ги ограничават. Плъгина ще ти товари определено, ако взимаш от няколко rss-са едновременно, а естествено ще направиш услуга на тези, откъдето го взимаш, тъй като ще си препращаш трафика към тях (все едно сателитка.. даже и така не знам дали се нарича). Но пък поне няма да се занимаваш кой знае колко..
 
От: Rss при wordpress

А няма ли някакъв плъгин сеноче някакъв бот взима новини от други сайтове и поства в моя вместо аз да направя 1 по 1
 
От: Rss при wordpress

Ако ядеш брашното с вода, аз предпочитам да е омесено и опечено.. :) Ако все пак пробваш с този, който ти дадох и успееш да го настроиш правилно, мисля че би ти решил проблема.. Защото последния въпрос нещо не го разбрах добре.
 
От: Rss при wordpress

Еми например вместо от калдата да взимам новините 1 по 1 и да ги поставя в блога си искам някакъв бот да направи това когато има нова новина да постави в блога
 
От: Rss при wordpress

Да, точно това прави този плъгин... Има и опътване как се инсталира, и с няколко тествания на настройките ще разбереш как работи. Добавяш си feed-а на който искаш RSS, създаваш си и категории, и то само си пуска в нови статии в зададените му категории от различни хранилки. Ако не ти работи нещо както трябва, потърси други подобни.
 

Горе