Seo без пукната стотинка

От: Seo без пукната стотинка

С бюджет от типа 50лв. няма да можш да купиш много линкове. 1 качествен линк за година обикновенно се движи в границата 60 - 240лв. По-добър вариант би бил линкбайта. За 50 лв. можеш да купиш истински добра статия, към която ще те линкнат поне 10-15 блога при това натурално, или направи някакъв контест или си купи още един домейн, сложи на него класация топ 10 на-добри блога за ....... ...... и обяви първите места. Раздай баджове. Хората си кичат блоговете и сайтовете с шаренийки а ти получаваш линк. :)
 
От: Seo без пукната стотинка

@twis7 да има полза от тематични линкове.Самата дума "тематичен" мисля е достатъчно ясна.

@wanderer На такъв си попаднал. Предполагам е бил на оферта :) Вече поне 10тина кандидат-предприемачи съм срещал, които се набутват да дадат 3-10 хил лева за къстъм сайт и заделят 200-500лв за реклама/СЕО и естествено всичките парите отиват в канала

Сеотата не са магьосници.Прави се одит, анализират се потенциални източници на трафик, проучва се конкуренцията, линкбилдинг и т.н.И винаги има вариант конкуренцията да ви подлее вода или да ви пореже Г.
 
От: Seo без пукната стотинка

Тактиката ми занапред е на принципа "По-добре първи в селото,отколкото последен в града" Всеки месец по едно добре спретнато сайтче и в края на годината анализ,на приходи разходи.Все 2-3 сайта ще трагнат,ще се отпуши тоз карък.
 
От: Seo без пукната стотинка

Аз до момента съм дал към 70лв за Black hat SEO и съм на първо место за дума с около 4 200 000 резултата. Разбира се отделил съм страшно много време в период на няколко месеца/ всеки ден, но нещата се случват. Най-добре сядай и чети и не се доверявай на псевдо SEO фирмички, които само ще ти вземат парите, а не е ясно каква работа ще свършат.
 
От: Seo без пукната стотинка

Може и да звучи глупаво,но понеже съм нов,някой ще ми обясни ли какво представляват тези линкове за които говорите?
 
От: Seo без пукната стотинка

@nECA къде се буташ с 5 мил резултата.Плащал за блек хет :lol: Отделил време.Ако беше отделил наистина време щеше сам без 70лв и блек хет да си пръв.
 
От: Seo без пукната стотинка

Става и без инвестиция на пари, но за сметка на много труд. Вече ти си преценяваш дали труда ти е по-евтин от необходимата инвестиция.
 
От: От: Seo без пукната стотинка

Без 70-те лева бях 3-ти... пииииииич. ;)
 
От: Seo без пукната стотинка

Става и без инвестиция на пари, но за сметка на много труд. Вече ти си преценяваш дали труда ти е по-евтин от необходимата инвестиция.

И аз съм на това мнение.
 
От: Seo без пукната стотинка

Имам приятел, който преди 3г. започна афилиет без пукната пара. Направи няколко блога (безплатни), сложи няколко безплатни каринки, ръчно събра малко линкове, и така с много труд продажбите започнаха. Човека е толкова изобретателен, че в момента продава огромно количество от хапчета за отслабване без да плаща нищо, освен за хостинг и домейни! Човека е от Канада, на около 30г. и днес води лекция на Affiliate Summit West за това, как се правят пари, когато нямаш пари.

Твърди, че не му трябват ликове. Аз твърдя, че той се заблуждава и е правилно да каже, че не ти трябват платени линкове. Под платени се разбират всички онези които събираш, давайки нещо в замяна.

Например линка от езине е платен - ти им даваш качественна статия от което те правят бизнес.

Като безплатен може да се клацифицира линк от статия в твой сайт - съдържанието си е твое, на твой сайт и гради твоя бинес. Плащаш с труд и време, но реално това е инвестиция.

Правиш нови сайтове и линкваш старите. След време получаваш много качественна мрежа от свързани подобни сайтове, които ако облъчиш със социална активност е златна мина. Трябват няколко акаунта във форуми и фейса и това е. :)
 
От: Seo без пукната стотинка

Да имаше един лесен начин да си купиш линкове за 50 лв. и да излезеш на първа страница, щеше да е много хубаво. Или пък не - ако беше толкова лесно всеки с 50 лв. щеше да е на първа страница... Според мен е по-важно съдържанието. Аз също не съм купувал линкове и съм изкарал страницата си на първа страница за много ключови думи. С уникално съдържание за ниши с по-слаба конкуренция се излиза на първа страница.
 
От: Seo без пукната стотинка

Работих 4 месеца по 1 проект спамейки - блог коментари, артикъл директорийки и т.н. и т.н. за да пробутам една висококонкурентна дума за англоговорящите.
Мога да ви кажа че мнооооого бавно ставаше, а хората ми плащаха заплата през цялото време. Тогава много мислех за качеството на линковете и за конкуренцията.

Та хората са вложили в това моето седене пред компа 2500 - 3000лв. Мисля че с тези пари е било по-добре да се купят линкове наведнъж и сайта да излезе. Това е относно СЕО без пари, само с ръчен труд. Времето е много скъпо, и който може да го пести печели.
 
Последно редактирано:
От: Seo без пукната стотинка

Мисля че най-голям ефект има купуването на право на публикация в авторитетни сайтове или блогове. Разбира се, това е ако има перспектива за дългосрочно SEO.
 
От: Seo без пукната стотинка

ще посмея и аз да се намеся но мисля че без пари и собственоръчно добавяне на сайта на хиляди места,писане на статии и.т.н е доста трудно и най вече ти трябва време,но пък и да забиеш 2-3000лв в adwords пак не е добре и няма да има кой знае какъв ефект освен ако не осъществяваш директни продажби,всичко зависи каква ти е стратегията
Аз лично смятам първо да инвестирам в себе си,след това да отделя 1000лв за силни линкове и adwords да го оставя за финала в случай че не мога да се развия без него
 
Последно редактирано от модератор:
От: Seo без пукната стотинка

Абе и без пари се прави СЕО в България, но трябва да разбираш от тематиката на сайта за да можеш да създаваш много съдържание и да имаш много време да четеш книги за СЕО за да знаеш какво правиш. Ако сте изцяло отдадени на проект, който считате, че ще ви носи печалби в бъдеще, ви съветват да подхващате СЕО-то. Лесно няма - с 50, 100 или 500 лв. не сте заникъде. Ако пък търсите бързи резултати и 5-10к лв. не са ви проблем, можете да се обърнете към професионалисти.
 
От: Seo без пукната стотинка

Балансът му е майката! Правиш каквото можеш, за което не можеш, плащаш. Аз никога няма да правя опити за писане на статии-подобни текстове. Някой ще пише и аз ще плащам. Просто е. Не виждам смисъл един човек да си хаби нервите с целия цикъл: анализ, планиране и т.н., писане на съдържание, спинване на съдържание, събмит по социалки, събмит по директории и прочие. Ако се опитам да направя всичко това без да дам стотинка, или ще се проваля при някоя стъпка, или ще превъртя и ще се метна от N-тия етаж. Щом ще има възвращаемост, плащаш.
 
От: Seo без пукната стотинка

Според мене няма нужда от плащане на СЕО, обикаляйте малко из нета четете повечко и ще научите основните правила за СЕО. Ако, няма да влагате пари трябва да сте търпеливи за да видите резултата, ако имате пари тогава резултата може да го видите веднага.
 
От: Seo без пукната стотинка

Аз съм нов в бранша ама лека по лека се оправят нещата,ако имаш време може и без инвестиции но името на домейна е от голямо значение!!!!
С пари всичко става по-бързо това е ясно :)
успех
 
От: Seo без пукната стотинка

Според мен най хубавите неща са безплатни. Ако имате качествен и полезен контент и линквате сами (съвсем безплатно) смятам че ще си струва повече от колкото да платите за стотици линкове от сайтове офтопик. Не е важно да имате 10000 линка към вас, дори и 100 да си направите сами си струва повече. Няма софуер или фирма която да го направи така както вие ръчно, да, иска се време но си струва. Аз съм "за" ръчно въвеждане на линкове от сайтове с вашата тема.
 

Горе