Seo и трафик САМО със съдържание - е ли мисия възможна

muteki

New Member
Извинявам се предварително ако има подобна тема. Въпроса ми е към уебмастерите, които са пробвали този начин за по-дълго време. Мога да споделя резултата за един месец:

- двегодишен сайт със съдържание, малко линкове и минимален трафик - ежедневно съдържание
(добро и дълго) за един месец и бързо популяризиране, което не изисква особено количество време в някои социалки (фейса, туитър, гугле+, стъмб, тъмбл и останалите социалки от тулчето на пинг-фм - за 3 минути работа толкова) - резултат тарфика се качи между 1,5 - 2 пъти. Тук ми се струва, че има значение какво е правено по сайта и преди този месец и се очертава да не е мисия невъзможна само със съдържание. Може би ако се вместят 20-тина директориики на месец съшо ще е добре.

- нов сайт, с малко съдържание, с 5-6 линка на кръст и евентуални посещения - ежеденвевно съдържание (добро, дълго и некрадено), съшите 3 мин работа по социалките - резултата е предимно трафик от социалките, но и някакви органични - като цяло със сигурност по-добре от преди този месец. От този казус не знам още какво да очаквам, предполагам, че нещо съществено по-нататък във времето.

Като цяло добре се представиха и двата сайта през този месец. Аз не обичам много трафик различен от органичния, но мисля че това с времето ще се промени. За последното визирам друг сайт, популяризиран по т.н. стандартен начин (кара 3-та година) - само регионални директорийки (навремето не бяха повече от 150) и рядко, но редовно съдържание (да речем веднъж седмично) - резултата е 90% органичен трафик, изключително добро поведение на юзърите с интересните за мен по сайта места и голям интерес да обикалят из менютата. Ако включа и вече и англоезичните директории ще хвръкне. По принцип изскачат от нищото линкове запазват си съдържание, харесва им, но това предполагам идва и от възрастта на сайта.

Нито един от сайтовете не е на български!

Вие какво мислите, едва ли всички уебмастъри действат редовно с директориите, някой пробвал по този начин да си докара трафик. И някой знае ли точно колко съдържание е добре да се публикува за този начин за добиване на трафик?
 
От: Seo и трафик САМО със съдържание - е ли мисия възможна

За сайта с една статия на седмица най-добре добавяй всяка статия в социалките.
Моето принципно правило е, че в социалките си струва да добавяш уникалните статии. Като цяло съществуват 2 подхода:

1) Качественият метод: 10 уникални статии с по 100 линка и всяка от тях ти носи много трафик, примерно 120 посещения на ден (към 40 000 посещения месечно)
2) Количественият метод: 10 000 неуникални статии с по 2-3 линка само към малка част от тях и всяка статия ти носи средно по 1 посещение на седмица (40 000 месечно)

Това е само илюстративен пример, не твърдя, че тези условия са достатъчни за този резултат. Но, все-пак, е напълно възможно. :)
 
От: Seo и трафик САМО със съдържание - е ли мисия възможна

Facepalm%25252Bjesus-facepalm-facepalm.jpg
 
От: Seo и трафик САМО със съдържание - е ли мисия възможна

Аз малко не чатнах май, но винаги съм се чудела точно този въпрос. И защо не може само със съдържание, няма ли Г да захапе в един момент, нали уж гледа да си изчиства алгоритъма и да маха и спамърските техники. Има ли надежда в кънтент+социалки само?
 
От: Seo и трафик САМО със съдържание - е ли мисия възможна

Трудна работа. Идеята е, че сайта се популяризира чрез външните линкове, защото ако хората харесват каквото са намерили в сайта ти, ще създават натурални линкове тук-там, тоест сайта ти има интересно инфо. Въпроса е, че Г ще захапе и само по съдържание, но преди твоя сайт винаги ще са тези с линковете+съдържание, а и такива само с линковете.
 
може като хората сами те линкват .. ти да създаваш съдържание което да се линква това е идеята на Г ... демек винаги ще ти брои линковете идеята че колкото и натурално да го искаш е глупаво да не си го побутнеш сам поне с малко социалки
 
От: Seo и трафик САМО със съдържание - е ли мисия възможна

Благодаря за отговорите, явно все пак е мисия невъзможна да разчитам единствено на съдържание. Няма да се отказвам от него в никакъв случай защото резултат има, но ще включа и по 30 мин събмит на ден специално заради линковете.
 
От: Seo и трафик САМО със съдържание - е ли мисия възможна

но ще включа и по 30 мин събмит на ден специално заради линковете.
Ползваш ли софтове за линкбилидинг, защото ако го караш на мануал за 30 мин. си за никъде:)
 
От: Seo и трафик САМО със съдържание - е ли мисия възможна

Имам само 1 сайт който е вече на 3 години. Никога не съм търсил линкове или правил сателитки ( за сателитките разбрах скоро от този форум ) Преди добавях ежедневно информация и единствено използвах Svejo за трафик. Хората сами линкваха сайта и в момента трафика е основно от Google (80% около 2200-2500 посещения дневно) През последната година информация довавям веднъж седмично поради липса на време и трафика от google расте. Излизам все по-напред по повече ключови думи. Към днешна дата имам 3 разменени линка със приятелски сайтове на подобна тематика ( Те са от 2 години сложени ) И по никакъв друг начин не съм оптимизирал освен Титле и дескрипшън.
 
От: Seo и трафик САМО със съдържание - е ли мисия възможна

Не знам как всички имате търпение постоянно да пишете съдържание :D
Аз предпочитам UGC сайтове - със стотици, даже хиляди некачествени страници, които потребителите сами създават и после (понякога) сами им правят линк билдинг.

Само със съдържание не става. Имах един домейн с 10-30k статии съдържание (взето от rss-и и после уникализирано в двупосочен превод), обаче без никакви линкове и естествено нищо не стана.
 
Последно редактирано:
От: Seo и трафик САМО със съдържание - е ли мисия възможна

Ползваш ли софтове за линкбилидинг, защото ако го караш на мануал за 30 мин. си за никъде:)

Не, не че не се замислям за нещо подобно от време на време. Използвам полуавтоматични тулчета, и ако списъка е проверен ми отнема 30 секунди. На мен не ми трябват много линкове за кратко време, трябва ми нещо във времето, постоянно и да има резултат в последствие. С ежедневни статии имам трафик винаги. Но ще проуча въпроса и за софтуер :).
 

Горе