SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Ок - справил си се добре. Само директориите... абе малко със смесени чувства съм за тях и по-скоро не.

Намери професионален линк билдър който да ти направи кампания. Това ти трябва.
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Ами в момента нямам тази възможност, пък и искам сам да се науча. Затова съм малко на при ципа проба-грешка :|
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

сайта от подписа си ли оптимизираш?
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Да... като цяло го направих, за да се уча на него, но в последствие това начинание започна да ми харесва и до момента съм изчел толкова много (главно от този форум) , че ми е каша в главата и не мога да си направя ясна концепция и план за това по какъв начин да го оптимизирам .
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Тогава почвай партизанската тактика. Со кротце, со благо, со кютек.

Трафик можеш да намираш от автофорумите. Само в БГ са поне 20. Но трябва да е истински. Примерно не можеш във форума на СААБ да им пуснеш линк към новия модел на Фиат.
Отделно - трафик можеш да си набичиш от Пинтерест, Инстаграм и други.
Трето - създай контакт със някоя автокъща и пусни матерял за тях. На по-късен етап можеш да им станеш партньор при което ще имате някаква взаимна полза.
В допълнение не дерзай само със автокъща - има сервизи, гумаджийници, фирми за части, масла, горива, вносители, производители и т.н.
Имаш - шофьорски курсове, листовки и т.н.
Един каталог можеш да направиш като този тук - http://auto.dir.bg/catalog.php Има шокиращи липси! Примерно Фиат нямат 500 във горния каталог, VW нямат CrossPolo примерно.
Направи собствен канал във YouTube (може и VBOX7) със някакви собственни видеа.

Както виждаш работа доста... сега виждаш ли въпроса ми... от къф зор си губиш времето със сателитки?
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

За пинтерест не се бях сетил, иначе качвам във ФБ (има почти 900 лайка), в туитър и Г+ ... Каталогът, имаш предвид с технически характеристики нали? Това е чудесна идея, доста работа е , но е полезно! Като цяло идеята ми е да създам марка както tuning.bg... Обожавам автомобилите и съм на почти всяко мероприятие от моторния спорт в БГ. Благодаря много за мнението, надявам се не съм приватизирал много темата с моите проблеми! :|
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Ами това е само началото... имаш гигантски мащаби за бурна дейност.

Мен също ме интересуват карбоновите спирачни дискове, ама караме Корса Б. Т.е. ако ми лепнеш статия "Грижи за 10 годишен автомобил" или "Какво да направим при покупка на автомобил Х" (водни помпи, ремъци и т.н.).

Даже една статия "Сравнение на най-добрите автомобили до 5k лв." би изглеждала чувстително добре за тукашния пазар. После смени 5 със 10 или 15 и айде нови статии.

Виж на ДИР.БГ каталога - смея да твърдя че е най-големия в БГ, но виж и липсите дето за 5 мин ги установих.
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

"БУТАЛО" ми изглажда сайт с добри переспективи. Все пак почти всеки кара кола и ако не му е хоби то със сигурност има проблеми с нея, дори и да е нова. Харесват ми съветите, които mobilio е дал за развитие. Аз ще усложня задачата със секция "направи си сам".

Например:

Как смених задният стоп на VW Голф 4?
Как си смених сам накладките на реното.
Как изправих задната брония на АУДИ А3?

- Става дума да се снимат клипчета на реални ремонти, с добри описания и много снимки. Така ще създадеш истинско полезно съдържание, което автофорумите ще шерват. Освен това според мен е нужно да насърчаваш потребителите да изпращат кратки видеа и снимки от свои ремонти, тунинги и т.н. Така SEO - то на сайта ще се прави само. Пак повтарям домейна е чук. А от тук натататък само въображението ти може да те спре.

Ретро автомобили - базар за части
Редки автомобили - обяви
Кола за 500 лв. - всеки, който има евтина кола, но в движение и иска да я разкара за някакви пари, но малко над тези на моргите.

Ит.н. и т.н. аз съм сменил досега 6 коли, карал съм нови стари, големи, малки, скъпи и евтини, колите са както хоби така и проблем, а хората търсят нон стоп инфо. както онлайн така и офлайн. Дай качествена информация и хората ще те наградят. Ако търсиш идеи за автомобила си виж в "Бутало"... това ти е целта ... не сателитките
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Е тва е надъхване, действително имам подобни статии от сорта на "Кола до 5000 лева" Всички идеи , които ми давате са супер и ме надъхаха много :D Поемам в тази посока на развитие определено. Благодарско пичове, отново се доказа ,че най-големия плюс на този форум е мотивацията ,която ти дават членовете !!!
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Е тва е надъхване, действително имам подобни статии от сорта на "Кола до 5000 лева" Всички идеи , които ми давате са супер и ме надъхаха много :D Поемам в тази посока на развитие определено. Благодарско пичове, отново се доказа ,че най-големия плюс на този форум е мотивацията ,която ти дават членовете !!!

Идеите са екстра, действай. Нещо конкретно, което мога да ти кажа като стратегия да си вдигнеш авторитета е, свързвай се с подобни на теб сайтове по различни канали, които може да намериш - фб, контакти в сайта, туитър, линкед ин, абе където намериш и им предлагай да си сменяте гост статии(уникални и полезни) с линкове един към друг. Ей тва е мощна 'сателитка' и ще ти вдигне авторитета на домейна много.
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Да, това е добра идея и като, че ли несъзнателно съм направил една такава схема вече :D Благодаря за съвета, ще засиля и това нещо !
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Например:

Как смених задният стоп на VW Голф 4?

Случайно точно преди 3-4 седмици смених стоп на Корса Б защото някакъв тъпанар при излизане ме беше ударил и айде 30 лева назад. Ама успях да си го сменя сам. Търсих видео или текстово описание... НЯМА!
 
От: SEO наръчник: Управление на сателитни сайтове!?

Aми попринцип в тубата има доста видеа, но е добра идея да се направят такива на български и да се качват на едно място
 
Някой ако иска може да разменим някой друг линк със сайтове с автомобилна тематика, визирам колегата с nastarta.com
 
В цялата тема, само на мен ли ми направи впечатление, че никой не обръща внимание на съдържанието на URL anchor текста например (и доста други неща), къде и към какво ще води? Сателити, тестове, а на най-важното - тц...
Ще дам реален пример от близкото минало. Сайт, който има претенции да се "сбори" с Около 82 400 000 резултата, при това на пазар в чужда държава. С около 30-тина помощни сайта (статични темплейта с най-евтините домейни - 2 и нещо на промоция) от по 2-3 страници (уникално съдържание на заглавната, полуоптимизирано, но което е най-важното - свързано по ключови думи с ... интересни неща, новини например /за сега толкова казвам/ и др.), на сходна и не тематика и най-вече с правилен и осмислен код и съдържание, за около 1-2 месеца (през които се качваха покрай други неща), успя да влезе по някои от зададените ключови думи в десятката, в тройката, че и на първо място при чисто търсене от таргет-местоположението, за което се бореше. Та, за текстовете - добре, но обръщайте повече внимание и какво ще правите с тях и как. ;)
Просто изпляскан линк към главния в такъв сайт си е по-скоро загуба на време и ресурс. Необходимо е да се обърне внимание на детайлите и да се изпипа. И колкото по-малко и по-изпипано е - толкова по-добре - няма да се губи фокуса ;) Въпроса е да е уникално, да е първо. И най-вече - да е полезно за потребителите. ;)
 
Последно редактирано:
Ако имам няколко сателитни сайта, които на различни сървара, на различни хостинги, но имат един и също Google Adsense акаунт, това дали ще буди съмнение в Google-то, че нещо не е наред ;)
Не е ли нужно всеки сайт публикуващ AdSense да бъде добавен, за да няма проблеми. Не, че се прави масово, но така ще избегнеш даден сайт да бъде блокнат от към дисплейване на дадения AdSense акаунт. За повече инфо, мисля, че @slavchev е човека. :)
 

Горе