SEO оптимизация на готова платформа.

Всеки съветва според опита си, никога не съм ползвал такива платформи, няма и да ползвам, @Fozzy e обяснил пределно подробно защо. Аз мисля, че това, което съм написал е най-правилно, ти мислиш, че твоето е най-правилно, трети си мисли че неговото .... Човека да си преценява кое ще е най-правилно за него. :) Тука вместо да го насочим, май го объркахме още повече o_O
Истината е, че човек докато не си счупи сам главата, няма да се научи :)
 
Всеки съветва според опита си, никога не съм ползвал такива платформи, няма и да ползвам, @Fozzy e обяснил пределно подробно защо. Аз мисля, че това, което съм написал е най-правилно, ти мислиш, че твоето е най-правилно, трети си мисли че неговото .... Човека да си преценява кое ще е най-правилно за него. :) Тука вместо да го насочим, май го объркахме още повече o_O
През ден и виждам такива като него, тия са любимците за фриленсъра и пишман сайтаджиите - дигат им там един сайт колкот да има нещо и ей ти няколко хиляди изгорели.
Та затова от моята гледан точка - докато не знае какво точно му трябва да не чупи пари за собствен сайт.
 
Приятел, нека и аз се включа в темата с няколко съвета, надявам се да ги вземеш под внимание.

Преди да започнеш каквото и да е, трябва да имаш ясен бизнес план в главата си, както и много правилно написана структура на самия ти проект, съобразена със SEO оптимизацията, брой търсения и т.н., в зависимост от бранша. Трябва да проучиш и определиш какво ще правиш след като имаш този магазин, тъй като SEO оптимизацията е само малка част от целия маркетинг, имаш още поне дузина силни рекламни канали и начини за продажба.

Разпиши си един прост план, ако не наемаш маркетинг специалист да ти изготви такъв маркетингов план, което е една от най-малко използваните услуги в БГ, за голямо съжаление...След това вече започни едно по едно да отмяташ нещата от плана. Ако ще продаваш през социалните мрежи с кампании, направи ги, развий ги малко от малко сам и започни да работиш със специалист в тази ниша, за да имаш продажби.

Помисли дали ще работиш в БГ или и в чужбина, тъй като е ясно, че тогава рекламните канали са съвсем други, както и бюджетите за реклама, съответно. Ако ще обхващаш изцяло БГ пазара, наблегни много сериозно на брандинга. Трябва да се разгласи навсякъде за твоя бизнес, с какво той е различен от останалите, защо да изберат теб, а не конкурентите ти. Най-вече кои са твоите ПОЛЗИ и ПРЕДИМСТВА за всеки потенциален клиент.

Тук ще вметна една забележка към колегата Беджев, когото принципно много уважавам, относно Adwords и първото място в Google. Първо, страшно много хора, включително и аз, никога не кликвам на рекламите от Аdwords като търся нещо, мисля, че е пределно ясно защо. Второ - невинаги Google изкарва спонсорирани връзки в резултатите при търсене на конкурентна фраза, редовно има само органични или само на последните позиции. Тогава май няма да си на първа позиция? Да не говорим, че трафикът от органични резултати при супер добре оптимизиран магазин, ще е в стотици пъти по-голям, отколкото този от Adwords, какъвто и да е бюджета и по колкото и фрази да зададеш кампанията.

В този ред на мисли естествено, че Adwords за определени ниши е страхотен рекламен канал, но е супер субективно и трябва да внимаваш там. Fozzy е напълно прав за готовите платформи, не се занимавай с това нещо. Opencart или Woocommerce и си ти, който и да ти го направи, ще те обучи (надявам се) на нещата, които трябва да спазваш при добавянето на продуктите, не е философия.

Ако имаш нужда от помощ за нещо, свиркай, на линия съм :)
 
Аз пък си мисля, че трябва да почне да прави нещо, каквото и да е, колко пари ще даде по пътя няма значение. Важното е да почне. Не ми се искаше да го казвам, но каквото и да почне, няма да се получи, с това ниво на знанията, което има в момента. Няма начин просто, ако ще и господ да слезе да му прави магазина. Трябват му опит и знания, после всичко почва да се избистря. А опита и знанията се придобиват с практиката. Има го и фактора, че ако не вложи пари, няма да е достатъчно мотивиран, щото нищо не губи, освен времето си.

Аз първия си магазин го поръчах на една от най-големите фирми в България по него време, щото исках всичко да е като хората, да са е... в балъка .... 10 бона на вятъра ... Ама ценен урок научих... :) ... от скъпите :)


През ден и виждам такива като него, тия са любимците за фриленсъра и пишман сайтаджиите - дигат им там един сайт колкот да има нещо и ей ти няколко хиляди изгорели.
Та затова от моята гледан точка - докато не знае какво точно му трябва да не чупи пари за собствен сайт.
 
Biaaro прав си сигурно, но съм решен да пробвам пък дори и да е провал.. ще изгубя повече ако не пробвам.
Цитирам част от коментара на колега

Всичко описано по горе в офертите съществува като базова функционалност в Magento, Prestashop, OpenCart, Woocommerce и много други ecommerce системи.
Също така и в повечето SAAS платформи.
Но, ако ти не можеш или не знаеш как да си инсталираш сам някоя от гореизброените системи, ще ти е нужна помощ и то не от приятел да ти направи една инсталация, а от сериозен конфигуратор, който знае как да направи всичко да работи коректно.
Работата по един такъв магазин не свършва с неговата изработка и конфигуриране.
Същото е да си купиш чисто нова кола за такси от Дарукар например, да я спреш пред гаража у вас и да се чудиш защо няма клиенти вече втори месец.
След направата започва сериозната дейност или твоята работа. Вярно, има вариант това да го върши друг разбиращ човек или фирма, но дали ще си толкова финансовоподкован не се знае.
Успех на проекта!

Затова ме притеснява да ползвам opencart защото добре ще го направи някой, но после.. докато при готовите платформи не е така въпреки че разбрах че са пълна глупост и че е по-добре опън карт но ... Но за мен кое е по-все още не мога да реша
Още веднъж благодаря
 
Biaaro прав си сигурно, но съм решен да пробвам пък дори и да е провал.. ще изгубя повече ако не пробвам.
Цитирам част от коментара на колега

Всичко описано по горе в офертите съществува като базова функционалност в Magento, Prestashop, OpenCart, Woocommerce и много други ecommerce системи.
Също така и в повечето SAAS платформи.
Но, ако ти не можеш или не знаеш как да си инсталираш сам някоя от гореизброените системи, ще ти е нужна помощ и то не от приятел да ти направи една инсталация, а от сериозен конфигуратор, който знае как да направи всичко да работи коректно.
Работата по един такъв магазин не свършва с неговата изработка и конфигуриране.
Същото е да си купиш чисто нова кола за такси от Дарукар например, да я спреш пред гаража у вас и да се чудиш защо няма клиенти вече втори месец.
След направата започва сериозната дейност или твоята работа. Вярно, има вариант това да го върши друг разбиращ човек или фирма, но дали ще си толкова финансовоподкован не се знае.
Успех на проекта!

Затова ме притеснява да ползвам opencart защото добре ще го направи някой, но после.. докато при готовите платформи не е така въпреки че разбрах че са пълна глупост и че е по-добре опън карт но ... Но за мен кое е по-все още не мога да реша
Още веднъж благодаря
За такъв като тебе като, че ли един Woo ще ти пасне по-добре.
Разгледай ги и 2-те.
 

От всички показани неща, единствено на моя съм забравил да сложа https://# на услугите, тоест мислех, че съм. Останалите неща, които ги гледаш, съм им казвал да си попълват инфо в тях, не са плащали за попълване на информация, така че забележката ти за пореден път не е уместна.

А за пореден път да попитам, твой проект кога ще видим?
 
Е не, сам си го направи.
Та първия линк -
Код:
Warning: Division by zero in /home/nashesel/public_html/wp-content/plugins/restaurantpress/includes/rp-template-functions.php on line 198
class="blog-grid post-471 food_menu type-food_menu status-publish has-post-thumbnail food_menu_cat-studeni-predyastiya food ">
Продължаваме с него - http://nasheselo.net/food/domati-s-motsarela/ това сигурно пак е по вина на клиента?
Как да е, отваряме категория - http://nasheselo.net/studeni-predyastiya/
Хоп - празно, тука пак клиента ли е виновен, че архивите не бачкат?
https://tsarski-imoti.com/page/6/?s - Тук си оправил грешката която чупеше сайта и не се зареждаше половината страница
Твоя сайт - празни страници, грешни линкове?

И това, че твоите сайтове имат проблеми какво общо има с мен? Да съм казал, че съм безгрешен? Ако и аз правя шитави сайтове това ще те успокои ли?
 
Е не, сам си го направи.
Та първия линк -
Код:
Warning: Division by zero in /home/nashesel/public_html/wp-content/plugins/restaurantpress/includes/rp-template-functions.php on line 198
class="blog-grid post-471 food_menu type-food_menu status-publish has-post-thumbnail food_menu_cat-studeni-predyastiya food ">
Продължаваме с него - http://nasheselo.net/food/domati-s-motsarela/ това сигурно пак е по вина на клиента?
Как да е, отваряме категория - http://nasheselo.net/studeni-predyastiya/
Хоп - празно, тука пак клиента ли е виновен, че архивите не бачкат?
https://tsarski-imoti.com/page/6/?s - Тук си оправил грешката която чупеше сайта и не се зареждаше половината страница
Твоя сайт - празни страници, грешни линкове?

И това, че твоите сайтове имат проблеми какво общо има с мен? Да съм казал, че съм безгрешен? Ако и аз правя шитави сайтове това ще те успокои ли?

Ами, то безгрешни хора няма, винаги излизат някви такива щуротии отнякъде, на имотите дори не знам как си достигнал до тия страници, не се визуализират никъде. Плюс това никой от тези клиенти, поне все оше, не плаща за SEO, така че не съм им следил в детайли всички неща. Освен за без пари и къстъм да им е, та SKY да е доволен? Никой не се е оплакал от нищо, напротив, можеш и сам да ги питаш. Така че с тия дреболии...щото ако ми покажеш твои сайтове, ще им намеря мега много кусури, тва е нормално, никой не разбира от всичко. Ако клиентите са доволни, това е важното...
 
Тоя па не знае как съм стигнал до страниците, кусури щял да ми намира....
 
На seliton summercart има вграден html редактор, мета тагове и тнт. От редактора не може ли да се променя кода ? И не е ли по-добре Seiliton от cloudcart ?
Seliton summercart или Cloudcart ?
От опенкарт се отказах, благодаря на всички за мненията (знам, че е по-добър и че сте прави, но на мен ми идва трудно, за сега готова платформа)
http://www.img-share.eu/f/images/503/htmlaPoNoLnrz0NHza5yHOkd1523815368.jpg

И знам какво си мислите :D Тоя е нахален и тъп, но не разбирам пък имам въпроси, а в този форум са най-добрите в тази сфера.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Sky

Горе