SEO съвети и препоръки

CopyTheFunk

Active Member
Рейтинг - 87.5%
7   1   0
Здравейте,

желая да помогна на 1 приятелка със нейния онлайн магазин.
Това е сайтът - http://bit.ly/1T69zL8. Около 1000 уникални на ден. Ще Ви помоля за всякакви съвети, препоръки и т.н. с които можем да подобрим сайта. Оферти може да пишете тук или на ЛС. Интересува ме какво точно не е наред и какво може Вие да направите по въпроса. Тя е изпратила запитване до няколко фирми, но смятам че и с freelancer-и ще може да се оправим.
Също така има и страница във фб http://on.fb.me/1SfjE7u от където главно идва трафика.

Ще се радвам да помогнете :)
 
От: SEO съвети и препоръки

Какъв е смисъла да правиш SEO на сайт чийто трафик идва основно от Фейсбук? Отделно как ги прави тези 1000 уникални на ден от страница с 7500 фена? Нещо не ми се вързва!
 
От: SEO съвети и препоръки

... Интересува ме какво точно не е наред ...

Не мога да помогна за SEO, но разгледах сайта, и ми направи впечатление следното:
1. Няма данни за търговеца - наименование, седалище, адрес. Тоест, има ги, но да ги изкара и на по-видно място, не е нужно така да ги "крие".
2. Не са посочени условия, срок и начин за правото на отказ от покупката;
3. Няма нищо за търговската гаранция и правото на рекламация;
4. Липсват общи условия на търговеца;
5. Съдейки от горните пропуски, вероятно фирмата не е регистрирана като АЛД. В момента сайта на КЗЛД се е бъгнал и няма достъп до регистрите.

Нека г-ца Д. обърне повече внимание на ЗЗП, ЗЕТ, ТЗ, ЗЗЛД. Няма да й отнеме много време, а ще си спести един куп главоболия. Разбира се, ще помогнем със съвети, но домашното трябва сама да си го напише.

P.S. Същото се отнася и за другия й онлайн магазин :)
 
От: SEO съвети и препоръки

Безплатен съвет - мета описанията са доста кратки, а заглавията са под всякаква критика. URLите също са зле. До тук разбирай, че 80% от on-page СЕО-то е зле.

Не се занимавам със СЕО, но мога да попитам мой колега, който ще може адекватно да помогне.
 
От: SEO съвети и препоръки

Много бавно зарежда сайта, изображенията на началната са за оптимизация. Скоростта на зареждане има значение и за seo, и най-вече за потребителя
 
От: SEO съвети и препоръки

Не мога да помогна за SEO, но разгледах сайта, и ми направи впечатление следното:
1. Няма данни за търговеца - наименование, седалище, адрес. Тоест, има ги, но да ги изкара и на по-видно място, не е нужно така да ги "крие".
2. Не са посочени условия, срок и начин за правото на отказ от покупката;
3. Няма нищо за търговската гаранция и правото на рекламация;
4. Липсват общи условия на търговеца;
5. Съдейки от горните пропуски, вероятно фирмата не е регистрирана като АЛД. В момента сайта на КЗЛД се е бъгнал и няма достъп до регистрите.

Нека г-ца Д. обърне повече внимание на ЗЗП, ЗЕТ, ТЗ, ЗЗЛД. Няма да й отнеме много време, а ще си спести един куп главоболия. Разбира се, ще помогнем със съвети, но домашното трябва сама да си го напише.

P.S. Същото се отнася и за другия й онлайн магазин :)

Какво е АЛД?
 
От: SEO съвети и препоръки

Какво е АЛД?

Администратор на лични данни. Всеки в този форум трябва да го знае. Практиката на КЗЛД /Комисия за защита на личните данни/ е безумна, а глобите могат да съсипят всеки малък бизнес.
Всъщност регистрацията е почти безплатна /а ако имаш електронен подпис - напълно/, става за минути, служителите дават подробна информация по телефона и са наистина любезни и отзивчиви. Звънял съм им по доста заплетени случаи, няколко пъти си направиха труда да ми върнат обаждането с подробни указания какво да правя.
 
От: SEO съвети и препоръки

дай боже всеки му 1000/ ден от facebook с 8000 лайка :)
 
От: SEO съвети и препоръки

Да, каза че всеки ден 5$ си пуска стандартно. Добре, ще се радвам ако някой изготви някаква оферта за:

- Подобряване на скоростта на сайта
- мета описанията
- урл-тата
- заглавията

За да мога да и дам няколко оферти и от тук :)
 

Горе