SEO,SEM,PPC

den1o

New Member
Здравеите,от скоро се занимаван с онлаин бизнес.Искам да попитам,какво е SEO,SEM и PPC??? Мерси за вси4ко!!!!:):wink::shock:
 
От: SEO,SEM,PPC

SEO - Search Engine Optimization (т.е. оптимизация на сайта за по-добро класиране в търсачките).
PPC - Pay Per Click (т.е. плащане за клик; става въпрос за реклама)
SEM - Този термин поне на мен ми се вижда не на място, но нека уважаващите го го обяснят.
 
От: SEO,SEM,PPC

Search Engine Marketing

И нека обясним все пак какво е:

Опцимизация на сайта като маркетинг, тоест един оптимизатор, може да те изкара напред по ключова дума: "Бачи ники цепи яко дини", но това не означава, че някой някога ще търси това нещо в търсачките. SEM специалиста разучава пазара за нишата в която предлагаш интернет услугите си и казва на оптимизатора: "Ей момче! Той добре цепи дини ама хората търсят "Дини" "Пъпеши" "Дини vs. Пъпеши" така че оптимизирай по тия думички"

ето един SEM доклад за това какви ключови думи се използват в търсачките, когато се търси нещо свързано с кеч

1 wwe 15.87%
2 wwe.com 8.39%
3 wrestling news 3.76%
4 www.wwe.com 3.03%
5 wwe news 2.29%
6 wwe raw 2.27%
7 tna 1.99%
8 tna wrestling 1.30%
9 pro wrestling 1.19%
10 wwe kids 1.09%

Работата на SEM специалистите не е само това, но автора на темата искаше основите :)
 
От: SEO,SEM,PPC

Мерси много,4е ми разяснихте какво озна4ават. Работата на SEM специалистите не е само това, но автора на темата искаше основите :) .Това са основните не6та така ли???Може ли тогава да ми обясните подробно си4ко за SEM SEO???Или Пък ако искате ми даите линк,аз 6те про4ета :).Мерси на Вси4ки!!
 
От: SEO,SEM,PPC

Veselushko-Може ли да ми обясни6,вси4ко подробно за SEM???Или ми даи линк където да 4ета.:)
 
От: SEO,SEM,PPC

Veselushko може ли да ми обясни6,вси4ко подробно за SEM,или да ми даде6 линк където да 4ета.:):):)
 
От: SEO,SEM,PPC

Направо, ако искаш да ти пъхнем 100 лв в джоба викам аз. Който търси намира, са казали хората. В този бизнес няма лесно, никой няма да ти сдъвче инфото и да ти го даде, а да не говорим, че няма да е толкова полезно за теб, колкото да си го намериш сам.
Айде със здраве :)
 

Горе